Jak każda matka chce widzieć swoją córeczkę w przyszłości jako prawdziwa dama, którą wszyscy wokół będą zdumieni! Dobrze wykształceni, wykształceni, uczciwi, łagodni, reagujący, zadbani - te cechy kojarzą się większości ludzi ze słowem "dama". I to pomimo tego, że początkowo stosowano ją do kobiet, które wiedziały tylko jak piec chleb! Niestety, dzisiaj dobre maniery, szczególnie wśród nastoletnich dziewcząt, nie zawsze są uważane za normę. Ale nawet jeśli twój przedszkolak woli zaprzyjaźnić się z chłopcami, zachowuje się jak prawdziwy chłopczyca, jest jeszcze czas, aby wychować prawdziwą kobietę od niej.

Pani z pieluchami

Najskuteczniejszym i najłatwiejszym sposobem na podniesienie małej księżniczki z córki jest osobisty przykład. W pierwszych latach życia matka jest autorytetem, na którym dziecko jest równe. Psychologia dziecka jest taka, że ​​wszystko, co go otacza, narzuca charakter, charakter zachowań, a nawet wygląd. Jeśli matka myśli, że musi wyglądać dobrze i zadbana tylko poza domem, trudno będzie dziecku wyjaśnić, dlaczego przestrzega się zasad higieny, monitorować stan odzieży, włosów i paznokci. Bardzo często rodzice wierzą, że piękne rzeczy powinny być noszone w drodze, a dla domu będą nosić stare rajstopy z dziurami, raglany poplamione sokiem lub czekoladą. Nie, nie oznacza to, że w domu trzeba ubrać dziewczynę w elegancką sukienkę, ale domowe ubrania powinny być czyste i zadbane.

Od najmłodszych lat przyzwyczajała się do kobiecych strojów, nie jest tajemnicą, że dzisiaj wiele kobiet dosłownie nie wychodzi ze swoich spodni, uważając spódnice i sukienki za niewygodne. Mała fashionistka będzie z ochotą obnosić się w pięknych sukienkach, a nawyk pozostanie na całe życie. Spinki do włosów, piękne opaski do włosów, obręcze, warkocze - tak łatwo jest zainteresować dziewczynę!

Oczywiście wygląd ma znaczenie, ale są równie ważne czynniki. Na przykład mowa dziewczynki. A sprawa nie jest w nieprzyzwoitych słowach, co jest absolutnie nie do przyjęcia! Złe opinie o innych ludziach, oszczerstwach, plotkach - to jest coś, czego prawdziwa dama nigdy nie pozwoli sobie. Dlatego dziewczyna nie powinna słyszeć takich zwrotów od matki, babki, sióstr. W dzieciństwie każdy nawyk tworzy się bardzo szybko, więc rodzice powinni obserwować swoją mowę.

Dama to niezależność, kobiecość, pewność siebie, wdzięk, wdzięk, wdzięk. Ale nie możesz złamać charakteru dziewczyny! Jeśli jest zbyt aktywna i zwinna, zadaniem matki jest pomóc dziewczynie znaleźć granice, które pozwolą jej pozostać dziewczyną, ale jednocześnie poczuć się sobą. Wyjaśnij dziecku, że ładny i atrakcyjny wygląd z obrzydliwym zachowaniem nie ma znaczenia! Piękno pozostanie niezauważone!

Podsumujmy

Znasz swoje dziecko lepiej niż ktokolwiek inny! Nie ma ogólnych zasad, które mogłyby pomóc w wychowaniu prawdziwej kobiety od dziecka, ale stosując się do poniższych zaleceń, znacznie uprościsz swoje zadanie:

  • osobisty przykład;
  • zachęcanie do jakiegokolwiek przejawu kobiecości;
  • jak podnieść lady2
  • ciągła praca nad zachowaniem dziecka;
  • zgodność zasady higieny (w tym ubrania);
  • poszerzenie umysłu dziecka;
  • wpajanie dobrych manier.

I nie powinieneś słuchać tych, którzy twierdzą, że czasy odważnych rycerzy i czarujących kobiet już dawno minęły! Życzliwość, dobre wykształcenie, zdolność reagowania, szacunek dla innych, wewnętrzne piękno zawsze będą wysoko cenione. A rodzicielska miłość, troska i troska są dobrym pomocnikiem w wychowaniu uroczej małej pani.

Jest to nie mniej trudne zadanie dla rodziców i wychowanie małego dżentelmena.