Gwoździe dziecięce znacznie różnią się od dorosłych - są bardziej elastyczne i miękkie. Każda matka chce, aby paznokcie jej dziecka były schludne i czyste. Jednak wielu rodziców napotyka różne problemy z paznokciami u dzieci. W tym artykule postaramy się odpowiedzieć nie tylko na pytania dotyczące sposobu odstawiania dziecka od gryzienia paznokci, ale także na inne typowe pytania dotyczące paznokci dzieci.

Dlaczego dziecko gryzie swoje paznokcie i co robić w takiej sytuacji?

Ten problem jest wspólny dla wielu matek i ojców. Na dzień dzisiejszy nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, dlaczego dziecko gryzie paznokciem lub paznokciem. Różne dzieci zaczynają gryźć paznokcie w różnym wieku, aw niektórych przypadkach mogą być bardzo trudne do odzwyczajenia od tego złego nawyku. Psychologowie twierdzą, że głównym powodem, dla którego ludzie gryzą paznokcie, jest stres. Ale dzieci, jak wiadomo, są mniej podatne na stres psychiczny, dlatego ciekawość i naśladowanie innych uważa się za bardziej prawdopodobne przyczyny.

Jak więc odzwyczaić dziecko od gryzienia paznokci:

  1. Zidentyfikuj sytuację, w której dziecko zaczyna gryźć swoje paznokcie i próbuj wyeliminować okoliczności, które prowokują dziecko do tego złego nawyku.
  2. Jeśli dziecko ma już 4 lata, jego palce mogą zostać umazane czymś bez smaku - musztardą, zieloną farbą, pieprzem.
  3. Ze starszymi dziećmi rozmawiaj i komentuj.

Niektórzy rodzice zaczynają bić dziecko w ręce, gdy gryzie paznokcie. Ta metoda jest nieskuteczna i często powoduje przeciwny skutek. Rodzice powinni być cierpliwi i nie przeklinać dziecka - dopiero wtedy będą mogli ostatecznie odzwyczaić swoje dziecko od gryzienia paznokci.

A teraz porozmawiamy o innych problemach, z którymi mogą się spotkać rodzice opiekując się paznokciami dziecka.

Dziecko ma paznokcie

Ten problem jest uważany za "dorosły", dlatego gdy występuje u dzieci, rodzice nie wiedzą, co z nim zrobić. Głównymi odpowiedziami na pytanie, dlaczego paznokcie dziecka się łuszczą, są: brak witamin w organizmie dziecka, choroba grzybicza, wrodzony problem.

Kiedy odchodzą paznokcie lub ręce lub nogi na nogach lub dzieciach, nie jest konieczne samodzielne rozwiązywanie problemu. Aby leczyć grzyby na paznokciach u dzieci wymagają antybiotyków, wrodzone problemy są rozwiązywane przez chirurga. W każdej sytuacji lepiej skonsultować się z dermatologiem. W leczeniu paznokci u dzieci nie wszystkie leki są odpowiednie, nie powinieneś sam szukać lekarstwa.

Wrastający paznokieć

Wrastający paznokieć u dziecka jest dość powszechnym problemem. Przyczyną tej choroby mogą być niewygodne buty lub bezskutecznie przycięte paznokcie. Operacja jest konieczna, aby pozbyć się wrastającego paznokcia. Ta procedura jest bezbolesna i jest wykonywana w znieczuleniu miejscowym. Najważniejsze to nie opóźniać wizyty u chirurga. Ponieważ z czasem wrastający gwóźdź, który nie został usunięty, może spowodować poważny proces zapalny w przypadku infekcji.

Lakier do paznokci dla dzieci

Współczesne dzieci znają kosmetyki dużo wcześniej niż ich rodzice. Wiele dziewcząt w wieku 10-12 lat już wie, czym jest manicure i prosi matki o uzupełnienie paznokci. Aby jak najdłużej zachować zdrowie paznokci dla dzieci, rodzice powinni Лак для ногтей для детей stosować specjalne lakiery na bazie wody. Nie zawierają wielu szkodliwych składników i dobrze wyglądają na paznokciach. Te lakiery są również świetne do tworzenia różnych wzorów na paznokciach dla dzieci.

Eksperci zalecają, aby nie używać fałszywych paznokci dla dziewcząt poniżej 15 roku życia. Z reguły płyty te przyklejane są do bardzo mocnego kleju, co negatywnie wpływa na własne paznokcie dziecka.

Używanie jakichkolwiek chemikaliów do paznokci dziecięcych nie jest korzystne. Dlatego, jeśli to możliwe, nie używaj dekoracyjnych lakierów i płynów do ich usuwania.