Jak wysłać dziecko do obozu za darmo Lato to ulubiony sezon dla każdego dziecka. Od czerwca do sierpnia dzieci mogą grać w aktywne gry na świeżym powietrzu, uczestniczyć w ciekawych wydarzeniach, poznawać nowych przyjaciół i zyskać zdrowie przez kolejne 9 miesięcy. Dlatego dla wielu rodziców kwestia, jak wysłać dziecko do obozu za darmo, staje się aktualna. W rzeczywistości w chwili obecnej kilka rodzin może pochwalić się stabilną sytuacją finansową.

Sposoby na bezpłatną wycieczkę do obozu

Przyjrzyjmy się bliżej, jak legalnie dostać darmowy bilet na obóz dla dzieci. Tylko niektóre kategorie obywateli mają do tego prawo. Wśród nich:

 • sieroty;
 • dzieci pochodzące z rodzin niepełnych lub o niskich dochodach;
 • małe inwalidów;
 • dzieci z rodzin wielodzietnych;
 • dzieci pozostawione bez pełnej opieki rodzicielskiej;
 • utalentowane i błyskotliwe dzieci - zwycięzcy międzynarodowych i ogólnorosyjskich olimpiad;
 • dzieci uznane za ofiary katastrof spowodowanych przez człowieka lub globalne klęski żywiołowe.

Gdy tylko zaczniesz dowiadywać się, jak twoje dziecko będzie jechać do obozu za darmo, najprawdopodobniej zostaniesz poinformowany, że takie skierowanie jest skierowane tylko do dzieci w wieku od 6 do 15 lat. Przecież w większości przypadków nie obejmuje to wspólnej podróży z rodzicami. Dlatego też, podczas studiowania materiałów na temat jak dostać bilet do obozu dla dzieci za darmo, po raz kolejny zważ wszystkie zalety i wady i upewnij się, że twoje dziecko jest w stanie samodzielnego życia.

Jeśli dziecko marzy o pełnym letnim wypoczynku i jest gotowe na trudności, rodzice powinni skontaktować się z powiatowym urzędem ubezpieczeń społecznych. Opowiedzą ci, jak dostać darmową wycieczkę do obozu przy minimalnych kosztach finansowych. Państwo może częściowo lub w całości zrekompensować swoje koszty, w zależności od rodzaju i miejsca obozu lub sanatorium, a także kategorii preferencyjnej.

Zanim wyślesz dziecko do obozu letniego za darmo, musisz zebrać następujące dokumenty:

 • zaświadczenie o rejestracji przyszłego ucznia obozu w jego miejscu zamieszkania;
 • kserokopię aktu urodzenia lub paszportu dziecka, jeżeli uczeń ukończył 16 lat (na Ukrainie) lub 14 lat (w Federacji Rosyjskiej);
 • skierowanie od lekarza;
 • zaświadczenie o dochodach (jeśli są rodzice lub opiekunowie) na 3 miesiące lub zaświadczenie z centrum zatrudnienia, jeżeli dorosli członkowie rodziny nie pracują;
 • zaświadczenie lekarskie w formularzu 070 / U-04;
 • kserokopię paszportu rodziców lub opiekunów (jeżeli dotyczy).

Ponadto, jeśli jesteś poważnie zainteresowany tym, jak możesz dostać bilet do obozu za darmo, musisz podać w orzeczeniu sądu o opiece społecznej lub opiece (dla sierot), zaświadczenie o niepełnosprawności (dla dzieci ze specjalnymi potrzebami), zaświadczenia o urodzeniu wszystkich dzieci w przypadku dużej rodziny , Jak dostać się do obozu za darmo odpis aktu zgonu matki lub ojca, zaświadczenie o rozwodzie lub status samotnej matki (dla dzieci z rodzin niepełnych).

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak wysłać dziecko do obozu za darmo, nie zapominaj, że podjęcie odpowiednich decyzji przez odpowiednie władze zajmuje około 10 dni.

Także w przypadku twojego dziecka często chory lub ma chroniczne diagnozy, należy skonsultować się z lekarzem z przychodni okręgowej w miejscu zamieszkania. Być może masz prawo do uprzywilejowanego pobytu w placówkach służby zdrowia. Więcej szczegółów dowiesz się o tym w agencjach zabezpieczenia społecznego.