czy daje kapitał rodzicielski dla bliźniaków Narodziny nowego życia w niektórych sytuacjach stawiają rodzinę w trudnej sytuacji finansowej. Jest tak szczególnie w przypadku, gdy młodzi rodzice nie mają jednego, ale kilkoro dzieci jednocześnie, ponieważ wszystkie koszty dla nich znacznie wzrastają.

Dzisiaj w wielu stanach istnieją różne zachęty mające na celu poprawę sytuacji demograficznej. Federacja Rosyjska nie jest wyjątkiem. Przy narodzinach drugiego dziecka w okresie od początku 2007 r. Do końca 2016 r. Wydaje się w tym kraju zaświadczenie o kapitale macierzyńskim, które jest dość dużą sumą pieniędzy, której jednak nie można otrzymać w gotówce.

Ponieważ treść prawa jest raczej niejasna, wiele rodzin zastanawia się, czy dają one kapitał macierzyński bliźniakom, aw innych przypadkach, gdy narodzi się kilka dzieci naraz. W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na to pytanie i wyjaśnić, czym jest ta płatność.

Jak możesz wykorzystać kapitał macierzyński?

W 2015 r. Wielkość tej płatności sięga 453 026 rubli i jest to bardzo dobra pomoc dla młodych rodzin, które mają dwoje lub więcej dzieci, szczególnie w regionach położonych z dala od stolicy, ponieważ może ona zostać wykorzystana do opłacenia kredytu hipotecznego, poprawy warunków mieszkaniowych lub budowy mieszkania w domu. Ponadto, po pewnym czasie, za pomocą tej kwoty lub jej części, możesz zapłacić za wykształcenie swojego syna lub córki na uniwersytecie lub w jego domu akademickim, a także wysłać te pieniądze, aby zwiększyć emeryturę finansowaną przez matkę.

Prawo nie jest w stanie przenieść kapitału macierzyńskiego w formę gotówki, jednak zgodnie z osobistym wnioskiem, niewielka jego część może zostać przekazana na twoją kartę bankową - 20 000 rubli.

Czy kapitał macierzyński zależy od bliźniaków?

Dla odbieranie Ta płatność wymaga jednoczesnego spełnienia następujących warunków:

  1. Dziecko urodziło się w określonym czasie.
  2. Rodzina ma już co najmniej jedno dziecko.
  3. Noworodek ma obywatelstwo Federacji Rosyjskiej.
  4. Przynajmniej jeden z rodziców jest obywatelem Rosji.
  5. Wcześniej ani mama, ani tata nie otrzymywali takiej korzyści.

W związku z tym czas, w którym urodziło się pierwsze dziecko, a także ile dzieci jest już w rodzinie, nie ma wpływu na kwalifikację. płatność. W związku z tym kapitał macierzyński przysługuje bliźniakom i niezależnie od tego, czy pierwszy poród nastąpił u kobiety czy u drugiej.

Czy kapitał macierzyński zależy od bliźniaków? Tymczasem istnieje sytuacja, w której rodzice nie mogą otrzymywać świadczeń, pomimo spełnienia wszystkich powyższych warunków. Często matki i tatusiowie pytają, czy kapitał macierzyński jest nakładany na bliźnięta, gdy jeden z bliźniąt umiera.

W takich okolicznościach można uzyskać zaświadczenie tylko wtedy, gdy noworodek przeżył co najmniej 7 dni i otrzymałeś zaświadczenie o urodzeniu. Jeśli okruchy nie pojawią się niemal natychmiast po urodzeniu, nie dostaniesz odpowiedniego dokumentu, co oznacza, że ​​stracisz prawo do kapitału rodzicielskiego.