Rozprawiając się z własnymi rękami w domu, będzie w stanie dostarczyć sobie wysokiej jakości alkohol, którego cechy będą o rząd wielkości wyższe niż wiele rodzajów wódki na półkach sklepowych. Proces ten jest bardzo kłopotliwy, ale wynik uzasadnia cały czas i wysiłek.

Jak zrobić bimber w domu?

Zdobądź wysokiej jakości napój pomoże sprawdzonych receptur domowych warzonych domowych bezzapachowych i podstawowych zaleceń, których działanie poprawi właściwości alkoholu.

 1. Do przygotowania bimberu potrzebne są domowe urządzenia i naczynia do fermentacji berg, które muszą być emaliowane lub szklane.
 2. Woda jest używana jako woda źródlana lub woda butelkowana. Nie można go wcześniej ugotować.
 3. Wszystkie naczynia używane do fermentacji powinny być dokładnie przemyte sodą i poparzone wrzątkiem, aby uniknąć dostania się do barki niepotrzebnych bakterii.
 4. Suche drożdże muszą być aktywowane w słodkiej wodzie przed dodaniem do naparu, świeże są dodawane do całkowitego pojemnika natychmiast lub wstępnie rozpuszczone w małej objętości płynu.

Drożdże do bimbru - co jest lepsze?

drożdże do bimbru, które jest lepsze

Końcowy wynik, wraz z wieloma innymi czynnikami, zostanie określony przez to, co wybrano drożdżami do bimbru.

 1. Drożdże alkoholowe są przeznaczone do produkcji alkoholu na bazie cukru i ziarna. Taki dodatek zapewni optymalny okres fermentacji, minimalne stężenie szkodliwych zanieczyszczeń w wrzątku i godną produkcję alkoholu na wylocie.
 2. W przypadku przechwałek owocowych lub jagodowych można użyć drożdży winnych, dodając je, zgodnie z zaleceniami instrukcji.
 3. Możesz przygotować domowy bimber i drożdże chleba, które są uważane za najgorszy wybór. Napój na podobnej zasadzie przybiera smak i niepożądany aromat osób trzecich, a brega jest mocno spieniona i wymaga dodatku środków przeciwpieniących. Ponadto czas fermentacji na takich drożdżach wzrasta 1,5-2 razy.

Przepis Braga na bimber

przepis braga na bimber

Aby zrobić bimber w domu, pierwszym krokiem jest opanowanie etapu warzenia. Jego prawidłowe wykonanie pozwoli uzyskać naturalny alkohol bez obcego zapachu i smaku. Jeżeli jakość cukru nie jest wiarygodna, zaleca się odwrócić go początkowo, gotując w wodzie (1 kg na 0,5 litra) przez około godzinę i dodając do procesu 20 gramów kwasu cytrynowego.

Składniki:

 • woda jest ciepła - 5 litrów;
 • cukier granulowany - 1 kg;
 • drożdże prasowane - 100 g.

Przygotowanie

 1. W ciepłej wodzie rozpuszczają cukier.
 2. Wlać trochę płynu, rozpuścić drożdże, wlać do zbiornika fermentacyjnego, wymieszać.
 3. Zainstaluj przegrodę i pozostaw naczynie do fermentacji w temperaturze 22-25 stopni.
 4. W zależności od jakości surowców i temperatury w pomieszczeniu, napar na bimber będzie gotowy w ciągu 3-14 dni.
 5. Gotowość determinowana jest przez brak fermentacji, kwasowość i gorzki smak przechwałki.

Destylacja bimbru

destylacja bimbru

Często w praktyce stosuje się podwójną destylację bimbru, co pozwala uzyskać najbardziej oczekiwaną charakterystykę napoju.

 1. Destylacja zarówno pierwszego, jak i drugiego jest zawsze wykonywana przy cichym pożarze
 2. Tak zwane pervak ​​lub pierwsze 40-50 ml na każdy kilogram cukru użytego do warzenia zbiera się w oddzielnym pojemniku i wykorzystuje do celów technicznych, ponieważ podobny bimber zawiera zbyt wiele szkodliwych zanieczyszczeń i jest niebezpieczny dla zdrowia.
 3. Kolejne "ciało" domowego napoju jest zbierane, dopóki forteca nie spadnie poniżej 40 stopni.
 4. W razie potrzeby zebrać "ogony" bimberu i dodać go do następnego naparu przed pierwszą destylacją.
 5. Po pierwszej destylacji bimber należy rozcieńczyć wodą do wytrzymałości 20 stopni, wyczyścić i przedestylować po raz drugi, stosując tę ​​samą technologię, a następnie rozcieńczyć do pożądanej wytrzymałości.

Jak rozcieńczyć bimber?

jak rozcieńczyć bimber

Poniżej przedstawiono zalecenia dotyczące rozcieńczania bimbru wodą, aby uniknąć zmętnienia napoju lub pogorszenia jego jakości.

 1. Pierwsza zasada, którą należy zachować przy rozcieńczaniu napojów alkoholowych: musisz wlać alkohol do wody, ale nie odwrotnie.
 2. Woda powinna być sprężysta, artesyjska lub butelkowana, nie przegotowana, miękka.
 3. Ilość wody do rozcieńczenia napoju można określić za pomocą wzoru: (a / b) * c-c, gdzie a jest początkową siłą bimbru, c jest wymaganą mocą bimbru, c jest dostępną objętością bimbru.

Czyszczenie domowej roboty bimber

czyszczenie domowego bimbru

Oczyszczający bimber należy zrobić po tym, jak napój zostanie wyhodowany do 40 stopni. Zazwyczaj czyszczenie przeprowadza się po pierwszej destylacji przed sekundą, stosując w praktyce jedną lub na przemian kilka z następujących metod.

 1. Tabletki z węglem aktywowanym mielono na proszek, dodawano 50 gramów na litr alkoholu, pozostawiano na 3 tygodnie, codziennie wstrząsano, po czym tydzień broniono i filtrowano.
 2. Nie mniej skuteczne do czyszczenia węgla drzewnego z buku, brzozy, sosny i lipy lub węgla kokosowego. Do 1 litra dodać 50 g proszku węglowego lub 10 g orzecha kokosowego. Po 3 dniach napój odfiltrowuje się.
 3. Pomyślnie wyczyść domowy bimber z nadmanganianem potasu, dodając 1,5 g składnika do 1 litra surowca. Po 1-2 dniach napój jest filtrowany.
 4. Z olei fuzlowych pomagają oczyścić alkohol ubite białka, które dodaje się do pojemnika w lekko bitej postaci i pozostawia do wytrącenia, a następnie napój jest filtrowany.
 5. Skutecznie usuwa mleko alkoholowe (200 ml na 1 litr). Po tygodniu dodaj kilka kropel soku z cytryny i odfiltruj bimber.

Samogon z cukrem i drożdżami - klasyczny przepis

bimber z klasycznej receptury cukru i drożdży

Przesłane dalej przepis na bimber z cukru drożdże umożliwią otrzymanie najwyższej jakości napoju bez nieprzyjemnego zapachu, przy minimalnej ilości szkodliwych zanieczyszczeń, które można wyeliminować przez kolejne oczyszczenie i ponowną destylację. Nie zapomnij o zachowaniu sterylności rąk i pojemników.

Składniki:

 • woda - 24 l;
 • cukier - 6 kg;
 • alkohol drożdżowy - 600 g;
 • kwas cytrynowy - 25 g.

Przygotowanie

 1. Zmieszaj 3 litry wody z cukrem, gotuj przez 10 minut.
 2. Wlać ostrożnie kwas cytrynowy, gotować syrop przez 1 godzinę.
 3. Dodaj słodką bazę do zbiornika fermentacyjnego wraz z resztą wody, dodaj drożdże, ustaw hydro-rurę i pozostaw ją do fermentacji w ciepłym miejscu, wstrząsając każdego dnia.
 4. Pod koniec fermentacji destylować napar przez urządzenie browarnicze, następnie rozcieńczyć do 20 stopni, oczyścić i powtórzyć destylację.
 5. Wypełniając przepis na bimber, rozcieńcz go do fortecy 40-45 stopni, niech zaparzy na tydzień.

Moonshine z pszenicy w domu

domowy bimber z pszenicy

Poniższy przepis dotyczący prawidłowego wytwarzania bimberu bez udziału drożdży. Podstawowym produktem zapewniającym prawidłowy proces fermentacji jest tu pszenica porośnięta, której jakości nie należy kwestionować. Będziesz potrzebował niskich pudełek lub pojemników, które muszą być pokryte gęstym polietylenem lub folią.

Składniki:

 • pszenica - 5 kg;
 • cukier - 6,5 kg;
 • woda - 15-17 litrów.

Przygotowanie

 1. Umyć pszenicę, wylać wodę, aby pokryć 3 cm i pozostawić do pojawienia się kiełków.
 2. Przemyć masę, wracać do pudeł bez wody, pozostawić na 6 godzin, mieszać co godzinę.
 3. Przykryj pudełka folią i pozostaw ziarna w ciepłym i oświetlonym miejscu przez 5-7 dni, mieszając co 8-10 godzin i bryzgając wodą.
 4. Otrzymany zielony słód miesza się z wodą, w której cukier się rozpuszcza, umieszcza pod septą na 3-4 dni.
 5. W gotowości błąd jest destylowany, otrzymując wysokiej jakości kubek na pszenicy bez drożdży, który można dalej oczyszczać i ponownie destylować.

Bimber na suszonych śliwkach - przepis

bimber na recepturze suszonych śliwek

Ważne jest nie tylko, aby wiedzieć, jak zrobić bimber od pochwali, ale także być w stanie udoskonalić jego smak, nalegając z dodatkiem odpowiednich składników. Jednym z nich jest suszona śliwka, zdolna wyrównać niechciane nuty smakowe oryginalnego napoju i nadać mu nowe, przyjemne odcienie. Powstały wlew łatwo pić bez powodowania nieprzyjemnego posmaku.

Składniki:

 • bimber - 1 litr;
 • suszone śliwki bez pestek - 8 szt .;
 • słodka papryka i goździki - 2 szt .;
 • czarny pieprz (groch) - 6 szt .;
 • wanilina - 2 g.

Przygotowanie

 1. Zmiażdżyć pieprz i goździki, zastawić w słoiku razem z suszonymi śliwkami i wanilią.
 2. Wypełnij zawartość bimbrem i przykryj szczelnie pokrywką, wstrząśnij i pozostaw na 10 dni.
 3. Gotowy bimber na suszonych śliwkach jest filtrowany, butelkowany.

Bimber na orzeszkach pinii - przepis

Bimber na przepisie z orzeszkami pinii

Przepis na bimber, w parze z orzeszkami pinii, nie tylko poprawi smak napoju, ale także sprawi, że będzie on bardziej przydatny dla organizmu. W tym przypadku orzechy są nie traktowane powłoką, więc są wielokrotnie poparzone wrzącą wodą w celu wymycia istniejących żywic na powierzchni.

Składniki:

 • bimber o sile 70 stopni - 2 litry;
 • orzechy cedrowe - 500 g;
 • kora dębu - 1 łyżka. łyżka;
 • miód - 70 g.

Przygotowanie

 1. Orzechy sosnowe wlewa się wrzącą wodą, pozostawia na 5 minut, wylewa.
 2. Powtórz napełnienie jeszcze 2-3 razy.
 3. Ułóż orzechy wraz z korą i miodem w słoiku, wlej bimber, wstrząśnij.
 4. Nalegać bimber na orzeszkach pinii 1 miesiąc, po czym jest filtrowany i rozcieńczany do fortecy 40-41 stopni.

Mohawk na żurawiny - przepis

bimber na recepturze żurawiny

Dowiedz się, jak zrobić bimber na żurawinie z następującego przepisu. Zamiast syropu cukrowego, dodanego do nalewki, możesz wziąć miód, który nie tylko eliminuje potrzebę gotowania słodzika, ale także dodaje napoju użyteczności. W zależności od mocy użytego alkoholu gotowy napój można rozcieńczać wodą do pożądanego stopnia.

Składniki:

 • bimber - 2 litry;
 • żurawina - 1 kg;
 • cukier - 4 łyżki. łyżki;
 • woda - 200 ml.

Przygotowanie

 1. Umytą i wysuszoną żurawinę zagniata się mieszadłem i wlewa do zamkniętej puszki bimbru przez 2 tygodnie.
 2. Przefiltrować infuzję gazą, wycisnąć, przefiltrować.
 3. Z cukru i wody syrop gotuje się, chłodzi, przelewa do naparu.
 4. Wylać bimber na żurawinach na butelkach, korek, nalegaj na miesiąc.

Bimber jabłkowy

jabłko bimber

Dalej, jak zrobić bimber owoców z jabłek. Rezultatem będzie alkohol, o rząd wielkości większy niż cechy klasycznego analogu cukru. Przy stosowaniu słodkich owoców nie można w ogóle dodać cukru, a kwasową bazę należy sztucznie słodzić. Drożdże w tym przypadku, najlepiej wino.

Składniki:

 • jabłka - 15 kg;
 • woda - 10 litrów;
 • cukier (z kwaśnymi jabłkami) - 2 kg;
 • suche drożdże - 10 g.

Przygotowanie

 1. Zmiażdżyć jabłka, włożyć puree do zbiornika fermentacyjnego.
 2. Dodaj wodę z cukrem lub bez cukru, jeśli jabłka są słodkie.
 3. W lekko ciepłej wodzie drożdże są rozpuszczane, wlewane do jabłek.
 4. Pozostaw ziemię pod banderą pod uszczelką hydrauliczną.
 5. Zgodnie z chęcią odważnych używają go do destylacji, po uzyskaniu pożądanego bimbru z jabłek

Moong z miodem

bimber od miodu

Wytwarzanie domowego miodu domowej roboty można przeprowadzić na drożdżach z winem, które dadzą idealny napój. Należy jednak być przygotowanym na długą fermentację (do 2 miesięcy) i niższą wydajność produktu. Szybszy i bardziej produktywny będzie alkohol drożdżowy.

Składniki:

 • miód - 2 litry;
 • woda - 10 litrów;
 • drożdże suche lub świeże - 40 lub 200 g.

Przygotowanie

 1. Rozpuścić miód w ciepłej wodzie (40 stopni).
 2. Dodaj drożdże, zamieszaj i pozostaw miksturę, aby przez tydzień błąkać się pod septą w warunkach pokojowych.
 3. Przepuścić w zimnym naczyniu przez kolejne 2 tygodnie, po czym wylano go z osadu i wykorzystano do destylacji.

Bimber z dżemu

bimber z dżemu

Braga zrobiona z dżemu na bimber można przygotować bez dodatku cukru, jeśli dżem jest słodki. W przeciwnym razie podstawa powinna być lekko osłodzona: 1 kg cukru zawartego w bazie powinno stanowić 4 litry wody. W tym przypadku najkorzystniejsze są drożdże, które wcześniej należy rozcieńczyć porcjami słodkiej wody.

Składniki:

 • dżem - 3 litry;
 • woda - 15 litrów;
 • drożdże, wino - 25 g;
 • cukier.

Przygotowanie

 1. Dżem rozpuszcza się w ciepłej wodzie.
 2. W razie potrzeby dodać cukier, rozcieńczyć drożdże, wymieszać.
 3. Mieszaninę wlewa się do zbiornika fermentacyjnego pod przegrodą.
 4. W gotowości górki są destylowane przez bimber.