Chodzenie na dłoniach to nie tylko zabawna sztuczka, ale także przydatna umiejętność, która przydaje się w niektórych sportach i tańcu. Ponadto takie niezwykłe chodzenie doskonale wzmacnia mięśnie rąk, pleców i ramion. Jednak ważne jest, aby nauczyć się prawidłowo chodzić na ręce, w przeciwnym razie ryzyko upadku i zranienia jest wspaniałe. Jak mówią doświadczeni sportowcy - musisz także być w stanie upaść!

Jak nauczyć się chodzić na rękach: środki ostrożności

Zanim nauczysz się chodzić na rękach, ważne jest, aby się uczyć sprawny . Jeśli wcześniej tego nie robiłeś, poświęć trochę czasu, aby wzmocnić mięśnie rąk - łatwo to zrobić za pomocą poziomego paska lub po prostu wyżymanie z podłogi.

Uwaga, proszę! Bez minimalnego treningu sportowego nie można bezpiecznie nauczyć się tej sztuczki. Ze względu na duże obciążenie dolnej części pleców, barków, a zwłaszcza dłoni, ryzyko zranienia jest bardzo wysokie. Jeśli ustalisz cel, naucz się chodzić po rękach, a następnie idź do niej krok po kroku, zaczynając od regularnego treningu ze zwiększonym obciążeniem górnej części ciała.

Ważne jest również, aby pamiętać, że pozycja do góry nogami nie jest naturalna. Kiedy odwracasz do góry nogami, aktywny przepływ krwi do głowy. W rezultacie możesz odczuwać zawroty głowy, widzieć "gwiazdy" lub ciemnieć przed oczami. Zwykle, po kilku sesjach treningowych na ręce, odejdzie, ale jeśli nie minęło - prawdopodobnie nie powinieneś opanować tej sztuczki, ponieważ jeśli stracisz przytomność, istnieje ryzyko upadku i otrzymania poważnych obrażeń.

Chodzenie po rękach: trening

Technika chodzenia po rękach jest bardzo prosta, szczególnie dla tych, którzy mogą stać na rękach. Ważne jest, aby pamiętać, że jest to dość poważne obciążenie i musi być wykonywane ściśle po rozgrzewce, która rozgrzeje, przygotuje mięśnie i uratuje cię od urazów i kolejnych bolesnych doznań.

Spójrzmy więc, jak nauczyć się chodzić po rękach.

  1. Przygotuj miejsce. Podłoga powinna być pokryta miękkim dywanem lub kocem, a także - wolną przestrzenią w pokoju i ścianą.
  2. Stań blisko ściany w odległości 30-40 cm, pochyl się, umieść przed sobą idealnie proste ramiona, pędzle ustawione równolegle do siebie na szerokości ramion.
  3. chodzić
  4. W tym momencie wepchnij jedną stopę, podrzucając drugą, a następnie podciągnij nogę podtrzymującą. Stań w tej pozycji, opierając się o ścianę. Całe ciało jest prostą linią, nogi wyprostowane, ramiona też.
  5. Możesz rozwijać długoterminową stabilność rąk i możesz od razu zacząć chodzić - ktoś dostaje jeden łatwiej, ktoś inny. Aby rozwinąć i wzmocnić ręce w tej pozycji, musisz wykręcić się. Jeśli to nie zadziała - przejdź do standardowych pompek i podciągnięć.
  6. Czując równowagę, po prostu odepchnij się od ściany i złap równowagę, już bez wsparcia (nie od pierwszego, a może nie od dziesiątego, ale dostaniesz to).
  7. Postaraj się wykonać pierwsze kroki rękami, na przemian odrywając je od podłogi i przesuwając się do przodu.
Jak nauczyć się utrzymywać równowagę?

Staraj się robić wszystko od samego początku. Połóż dłonie wąsko, wyprostuj je. Nie zginaj się z tyłu i nie wciągaj brzucha. chodzenie po treningu z bronią Po uzyskaniu dopuszczalnego statywu na świece z prostymi ramionami i wydłużonymi nogami, będziesz musiał wykonać wiele pracy, aby poprawić koordynację.

I na początek ta praca polega na wyćwiczeniu stojaka z wygiętymi nogami. Aby to zrobić, wspiąć się na stojak jak zwykle, a następnie, zginając nasze kolana, zawieszamy je za głową. Aby zachować równowagę, nie będziesz musiał odrzucić pnia w przeciwnym kierunku. W tej pozycji środek ciężkości staje się mniejszy, co oznacza, że ​​łatwiej będzie stać, chodzić i naciskać na dłonie.

To jest praktyka! Ćwicząc 3-4 razy dziennie, przez kilka tygodni tę technikę można opanować, ponieważ nie jest trudno chodzić prawidłowo na rękach. Jeśli mięśnie są słabe, musisz zrobić trening przed tym i dopiero po miesiącu zacząć uczyć się i robić lewę.