Główną wadą takiego zachowania jest to, że ma negatywne konsekwencje nie tylko dla właściciela, ale także dla środowiska.

Zapobieganie takim nawykom jest jedynie skutecznym sposobem, aby pomóc osobie uświadomić sobie niebezpieczeństwo nawyków, jej negatywnych skutków, które mogą stopniowo zniszczyć szczęśliwą rzeczywistość.

Zapobieganie złym nawykom u młodzieży

Jak wiecie, psychologia nastolatków jest tak tajemnicza i zagmatwana, że ​​nie każdy rodzic jest w stanie odgadnąć, o co mu chodzi. Tak więc podstawą zapobiegania jest:

 • mówić o złych nawykach;
 • pomoce wzrokowe, które są demonstrowane podczas rozmowy;
 • materiały wideo, które pomagają wizualnie odzwierciedlić życie osób, które nie znalazły siły, by powiedzieć "nie" narkotykom, uzależnieniu od tytoniu itp .;
 • komunikacja z psychologiem, który stara się pomóc nastolatkowi obiektywnie spojrzeć na jego poglądy, zachowanie.

Ważne jest, aby pamiętać, że obecnie naukowcy opracowują metody, które pomogą pozbyć się szkodliwych nawyków tak szybko, jak to możliwe i bardziej wydajnie.

Zaniechanie złych nawyków

Odrzucenie złych nawyków będzie najskuteczniejsze właśnie wtedy, gdy osoba sama chce całkowicie porzucić swoje uzależnienie. Jest więc osiem sposobów na pozbycie się tego. Podajemy tylko część z tego powodu, połowa z tych metod jest ujemna, reszta jest pozytywna.

 1. Kara. Nie można powiedzieć, że ta metoda jest humanitarna. I w wyjątkowych wypadkach należy go stosować niezwykle rzadko. Na przykład dla leczenie uzależnienia od alkoholu , ofiara alkoholu za pomocą metody "esperali" zabrania, możemy powiedzieć, że zainspirować, zajrzeć do kieliszka.
 2. Opracuj niezgodne zachowanie. Metoda pozytywna. Na przykład, jeśli nadal nie możesz rzucić palenia, to następnym razem, gdy chcesz przeciągnąć, zaczynasz ssać cukierki. Po chwili twoja dłoń zaciągnie się nie za papierosem, ale za cukierkiem.
 3. Wiązanie złego nawyku na sygnał warunkowy. Nazwa metody może nie wydawać się oczywista dla wszystkich, ale jej istota wcale nie jest skomplikowana. Tak więc, na przykład, gdy odczuwasz lęk lub masz tendencję do martwienia się o drobiazgi, notuj kilka razy dziennie, aby powtórzyć: "Martw się!". Następnie dajesz sobie 10-minutową przerwę, podczas której szczegółowo wspominasz wszystkie nieprzyjemne rzeczy i zaczynasz się denerwować. Pamiętaj, że nawyk rozwija się w ciągu 21 dni, co oznacza, że ​​po tym okresie twój lęk będzie coraz mniej. Zobaczysz, że jeśli na polecenie twoje ciało się nudzi, to bez niego nie ma sensu doświadczać niepokoju.

Jak rozwinąć nawyk?

Przydatne i złe nawyki? - nasz mózg jest taki sam, jak one na nas wpływają. W końcu świadomość zapisuje absolutnie wszystkie informacje w taki sam sposób jak podświadomy . Oto kilka zaleceń, które pomogą ci szybko rozwinąć właśnie ten rodzaj jak pozbyć się złych nawyków nawyki, zachowania, których potrzebujesz.

 1. Wyraźnie kształtuj to, co chcesz.
 2. Dobre nawyki nie powstają w jeden dzień, co oznacza, że ​​konieczne jest zaopatrzenie się we wszystkie siły woli i każdego dnia, 21 dni, powtórzyć to, czego potrzebujesz.
 3. Na początku unikaj przerw lub weekendów.
 4. Jeśli udało ci się wytrzymać przez 21 dni, gratulacje! Udało ci się doprowadzić swoje zachowanie do automatyzmu. Aby w pełni skonsolidować nowe zachowanie, powtórz to samo co 21 dni wcześniej, ale tylko 19 kolejnych dni.

Pamiętaj, że nikt nie jest odporny na złe nawyki.