Jeśli z jakiegoś powodu wolisz smażone nasiona domowej roboty, a nie kupiony analog w jasnym opakowaniu, z pewnością przydadzą ci się instrukcje dotyczące smażenia nasion.

Jak usmażyć nasiona solą na patelni?

Do pieczenia najlepiej używać żeliwna patelnia , zdolny do równomiernego nagrzewania i oddawania ciepła. Przed wylaniem nasion patelnia jest dobrze rozgrzana. Kiedy nasiona się zapalają, zamieszaj je, szukając równomiernego ogrzewania. Zauważ, że nie warto się palić i wlewać dużo nasion naraz - tutaj główną rzeczą jest umiar.

Rozcieńczyć sól w 100 ml wody do smaku i wlać solankę do miski. Nie chcę nasion soli - po prostu nie dodawaj soli. Ciecz szybko odparuje, pomagając nasionom puchnąć od środka. Dzięki temu prostemu odbiór łatwiej będzie kliknąć.

Kiedy cała widzialna woda odparuje, jej pozostałości zostaną usunięte z samych nasion. Po procesie nastąpi lekkie kliknięcie. Kiedy zatrzymanie się zatrzymuje, obieramy jedno z nasion i patrzymy na jego kolor: kremowy kolor wskazuje na gotowość.

Jak smacznie usmażyć nasiona w piekarniku?

Nie chcesz stać nad patelnią? Opłucz nasiona i rozłóż je równomiernie na blachy do pieczenia, uprzednio pokrytej papierem. Włóż blachę do pieczenia do piekarnika i pozostaw ją do pieczenia w temperaturze 160 stopni przez 15 minut. W tym przypadku, podczas sezonu pieczenia, nasiona muszą być zmieszane kilka razy. Gotowe nasiona są przenoszone na arkusz pergaminu i pakowane, aby jądra osiągnęły swą gotowość pod działaniem ciepła resztkowego.

Jak smażyć nasiona dyni

Jeśli nie wiesz, jak usmażyć obrane nasiona, schemat jest mniej więcej taki sam, tylko czas gotowania jest natychmiast przycięty do połowy.

Jak usmażyć nasiona dyni?

Świeży pestki dyni Przede wszystkim są one zmywane, aby pozbyć się resztek miazgi. Nasiona nie powodowały dyskomfortu w jelitach, musiały być wlewane w słonej wodzie przez kilka dni, a następnie dobrze wysuszone i rozprowadzone na blasze do pieczenia. Gotowe nasiona umieszcza się w nagrzanym piekarniku na 200 minut na 40 minut, a następnie okresowo je miesza.