Mushmula - smaczne, użyteczne, ale mało znane owoce. Na zewnątrz przypomina śliwkę lub morela . Ale niesplik smakuje jak mieszanka moreli z jabłkiem i truskawkami. Teraz powiemy ci, jak zjeść owoc loquat i opowiedzieć o jego dobroczynnych właściwościach.

Przydatne właściwości niesplik

Skład loquat jest zbliżony do jabłek - zawiera około 7% kwasu jabłkowego, około 15% cukrów, pektyny, witaminy C i fitoncydów. Owoc ten jest niezwykle przydatny, ponieważ jest bogaty w cynk, mangan, żelazo, selen i miedź. Ponadto zawiera takie makroelementy jak wapń, potas, fosfor, magnez, sód. Ten owoc jest często używany jako lek: miąższ dobrze wypielęgnowanego niesplik jest doskonałym naturalnym środkiem przeczyszczającym i sorbentem. Podczas gdy niedojrzały niesplik wzmacnia się wręcz przeciwnie. Podczas kaszlu można zmieszać miąższ tego owocu kochanie - i wtedy pojawi się doskonałe lekarstwo, które nie tylko złagodzi kaszel, ale także ułatwi oddychanie i przyczyni się do usunięcia plwociny.

Jak wspomniano powyżej, w niesplikach, podobnie jak w jabłkach, dużo pektyny. Dlatego, ze względu na częste spożywanie tego owocu, poziomy cholesterolu są zmniejszone, radionuklidy, sole metali ciężkich i inne szkodliwe substancje i toksyny są eliminowane z organizmu. Tak więc niesplik poprawia procesy metaboliczne, leczy trzustkę z procesów zapalnych i leczy wątrobę. Dzięki temu ciało będzie działać sprawniej, a wygląd i skóra staną się zdrowsze.

Ale nie kończy to użytecznych właściwości niesplik. Ten cudowny owoc jest po prostu konieczny dla pacjentów z nadciśnieniem - zawiera substancje, które umiarkowanie obniżają ciśnienie krwi.

Jak jeść niesplik?

Jak każdy inny owoc, niesplik lepiej jeść świeżo - wtedy zachowa maksimum witamin, a organizm dostanie więcej korzyści. Ale także z tego owocu można uwarzyć dżem, dżemy i kompoty - nawet jak jeść loquat po obróbce cieplnej romb ma pozytywny wpływ na układ trawienny.

Aby zjeść wysokiej jakości loquat, musisz wiedzieć, jak wybrać go poprawnie. Idealnie, owoc ten powinien być średniej wielkości (jako śliwka), ponieważ zbyt mały niesplik może być kwaśny i zbyt duży - przejrzały i pozbawiony smaku. Nie należy przechowywać długiego loquata, lepiej jest leżeć nie dłużej niż 2-3 dni, a następnie w lodówce. I bezpośrednio przed użyciem nie zapomnij go obrać.

Rozkoszuj się posiłkiem i pozwól, aby owoce przyniosły Ci maksymalną korzyść!