Jednym z najcenniejszych produktów miodu jest miód lipowy. Dlaczego? Tak, ponieważ oprócz tego, że ma świetny aromat i gęsty intensywny smak, ten miód jest środkiem leczniczym dla różnych chorób.

Co to jest fałszywy miód?

Ten rodzaj produktu pszczelego jest produkowany przez robotników w paski z nektaru lipowego. To drzewo jest uważane za królową roślin miododajnych, ponieważ pszczoły mogą wyprodukować 16 kg miodu z nektaru, który jest zbierany tylko z jednej lipy! A z hektara kwitnących drzew produkują ponad tonę tego produktu.

Czy wiesz, jak wygląda miód lipowy? Różni się od innych rodzajów miodu w jasnożółtym kolorze. W niektórych przypadkach ma lekki odcień bursztynu lub niezwykły zielonkawo-szary kolor. Zmienia się kolor, ponieważ kompozycja tego słodkiego może zaowocować produkcją pszczół w postaci małego miodu kwiatowego. Również wizualnie wapniowo-biały miód jest bardziej przezroczysty niż jego odpowiedniki.

Jeśli porównasz taki miód w smaku z różnymi produktami miodu, nie można nie zauważyć jego słodyczy! Zawiera 40% fruktozy i 36% glukozy. Jeśli przechowujesz miód wapienny przez ponad 3 miesiące, wówczas krystalizuje, przekształcając się w stałą, gruboziarnistą masę białego.

Przydatne właściwości miodu lipowego

Cała ta przydatna miód lipowy jest zapewniona przez jej skład. Zawiera takie użyteczne substancje jak:

  • diastasis;
  • katalaza;
  • peroksydazy;
  • witaminy K i E;
  • lipaza;
  • inwertaza;
  • karoten;
  • Witaminy z grupy B;
  • wiele korzystnych pierwiastków śladowych;
  • substancje biologicznie czynne.

Lecznicze właściwości miodu lipowego mają szerokie spektrum działania. Najczęściej jest stosowany jako skuteczny środek na przeziębienia, ponieważ ten produkt miód jest doskonałym środkiem przeciwgorączkowym. Ma również silne działanie napotne i przeciwzapalne.

Miód lipowy jest niezbędny w chorobach układu oddechowego, jego właściwości pozwalają szybko i łatwo leczyć zapalenie krtani, tchawicę i astmę oskrzelową. Pomaga również w plwocinie, więc jest stosowany w leczeniu:

Korzystne właściwości miodu lipowego są również wykorzystywane w walce z chorobami, które wpływają na przewód pokarmowy. Ten produkt miodu pomaga usunąć różne procesy zapalne, poprawić stan wątroby, pęcherzyka żółciowego i nerek. Miód lipowy ma również łagodny efekt przeczyszczający, dzięki czemu może być stosowany do problemów ze stolcem. Nadaje się również do użytku zewnętrznego, jeśli dana osoba jest dotknięta oparzeniami skóry, egzemą lub ropnymi ranami. Miód z nektaru lipowego uważany jest za popularny zabieg przeciw odrze, śwince i skurczom występującym u dzieci. Zapalenie sutka i zapalenie pęcherza można również uzyskać za pomocą miodu lipowego.

Lekarze zalecają spożywanie tego produktu osobom cierpiącym na choroby układu nerwowego. Zaletą miodu lipowego jest to, że łagodzi napięcie i stres, a także całkowicie leczy bezsenność.

biała limonka

Przeciwwskazania do stosowania miodu lipowego

Miód lipowy jest niesamowicie przydatny. Ale nie możesz tego użyć dla wszystkich. Uważaj na jego stosowanie, jeśli masz cukrzycę lub alergiczną skazę. Również zaangażowanie się w wapno nie jest konieczne dla mężczyzn. Wynika to z faktu, że lipa zawiera żeńskie hormony, a nadmierne nasycenie nimi nie jest pożądane dla silniejszego seksu.

Nie ma konieczności przeprowadzania zabiegu w aerozolu z miodem lipowym dla tych, którzy martwią się astmą, rozszerzeniem pęcherzyków płucnych, zapalenie mięśnia sercowego , niewydolność serca, częste krwawienie z dróg oddechowych i uszkodzenie zastawek serca.