Serowy warkocz ma szeroką publiczność fanów ze względu na doskonały smak i oryginalne wykonanie. Wiele osób uważa, że ​​samodzielne sporządzanie takiej przekąski jest nierealistyczne i dlatego tradycyjnie kupuje ją w sieci handlowej. Ale dzisiaj udowodnimy coś przeciwnego, oferując przepisy na robienie sera w domu. Po przeczytaniu rekomendacji sam możesz być przekonany o absolutnej prostocie technologicznego procesu tworzenia ulubionego przysmaku.

Jak zrobić pigtail ser w domu - przepis

Składniki:

  • mleko (najlepiej domowe) - 3 litry;
  • pepsyna (kwas) - 10 g;

Dla solanki:

  • oczyszczona woda;
  • sól jest duża.

Gotowanie

Zaleca się stosowanie domowego mleka do robienia warkoczy. Ale z reguły takie surowce mają dość wysoki procent zawartości tłuszczu, co byłoby sprzeczne z oryginalną receptą na przygotowanie tego typu sera. Aby uzyskać pożądany stopień zawartości tłuszczu w bazie mlecznej, włożyć pojemnik z mlekiem przez noc do komory chłodziarki, a następnie wyjąć krem. Obniżanie w ten sposób domowy tłuszcz mleczny uzyskać idealny produkt do dalszego przetwarzania. Teraz umieszczamy naczynie w mleku w upale na jeden dzień. W tym czasie mleko powinno zacząć się wyłączać (zakwaszać). Teraz umieszczamy naczynie z uzyskanym produktem mleczarskim na gorącej płycie. Jeśli piec jest gazem, montujemy na nim przedwkład zapewniający równomierne nagrzewanie. Po osiągnięciu temperatury kwaśnego mleka 35 stopni, wlej ją pepsyną i pozostaw na trzydzieści minut bez mieszania.

Z biegiem czasu podgrzewa się podstawę sera do temperatury 50 stopni, delikatnie mieszając, po czym przechylamy masę na durszlak z gazą ciętą i pozostawiamy kroplówkę. Natychmiast ułóż powstałe płatki na stole i weź je w cienkie nitki. Wykonujemy z nich warkocz lub piłkę, zanurzamy uzyskany surowiec w solance o pożądanym stężeniu i odstawiamy na dwanaście godzin.

Jak zrobić wędzonkę z wędzonego sera?

Składniki:

  • mleko (najlepiej domowe) - 4 litry;
  • enzym podpuszczkowy - 1 g;

Dla solanki:

  • oczyszczona woda;
  • sól jest duża.

Gotowanie

Aby uzyskać jednoznaczny pozytywny wynik, lepiej, podobnie jak w poprzednim przypadku, użyć mleka domowego jako podstawy dla sera. Zmniejszamy zawartość tłuszczu usuwając z powierzchni po kilku godzinach pozostawienia surowca w lodówce. Następnie podgrzamy produkt mleczny do temperatury 38 stopni i wprowadzamy do niego enzym podpuszczkowy. Teraz wyjmij naczynie z zawartością z pieca i pozostaw je w warunkach pokojowych przez około czterdzieści minut.

Z czasem zagęszczoną masę mleczną pocięto na małe kostki i pozostawiono na kolejne trzydzieści minut. W tym czasie surowica powinna całkowicie się oddzielić. Teraz wylej zawartość miski do durszlaka lub sita, ułóż na stosie trzy razy gazę i pozostaw do odpompowania na godzinę.

Teraz podgrzamy wodę w szerokim rondlu do temperatury 50 stopni, zanurzamy w niej fragmenty twarogu i zatrzymujemy jak zrobić wędzony ser warkocz je w wodzie w wątku, ciągnąc za ręce. Następnie przerzucamy surowiec do innego naczynia z dwudziestoprocentowym roztworem soli przygotowanym wcześniej i pozostawiamy na jeden dzień. Z biegiem czasu splatamy nici w warkocz i lekko je wysuszamy. Aby uzyskać wędzony smak, musisz owinąć pigtail pergaminem lub suchą szmatką, włożyć do torby i powiesić w domowej roboty wędzarnia aż do uzyskania pożądanego nasyconego koloru i aromatu. To zajmuje tylko kilka minut. Nie pal zbyt długo Suluguni, w przeciwnym razie możesz zepsuć smak przekąski.