Morele to sezonowa uczta, ale uwielbiana przez prawie wszystkich. Jeśli masz szczęście i kupiłeś dojrzałą, dojrzałą w czasie morelę, możesz docenić nie tylko jej delikatny, słodki smak, ale także przepyszny aromat. Apricot jest pełen korzyści i szkody, jak każdy inny produkt, i ważne jest, aby wiedzieć, kto może jeść, a kto nie powinien.

Minerały i witaminy w morelach

Morele po prostu obfitują w użyteczne substancje, których lista nie jest w żaden sposób ograniczona do witamin. Na przykład ten przysmak jest niezwykle bogaty w beta-karoten, substancję, która pomaga zachować zdrowie oczu, a także jest doskonałym przeciwutleniaczem. Przez spożywanie moreli przez cały sezon, nie tylko poprawiasz wzrok, ale także znacznie poprawiasz wątrobę i tarczycę.

Podstawa witamin tego owocu - witaminy A i S. Pierwszy chroni skórę przed starzeniem się, oprócz reszty jej zalet, a drugi, jak wiemy, mężnie chroni ludzką odporność, umożliwiając radzenie sobie z wirusami i praktycznie eliminując ryzyko przeziębienia.

Morela zawiera dużą ilość jodu, potasu, magnezu i żelaza. Te minerały są ważne dla układu sercowo-naczyniowego i krążenia organizmu, ze względu na to, co ten owoc jest ważny, aby regularnie jeść tych, którzy cierpią na anemię.

Innym oczywistym plusem moreli jest duża ilość błonnika, która nie rozpuszcza się w przewodzie żołądkowo-jelitowym, ale pęcznieje, zachowując sztywność włókien i oczyszcza je. Dzięki temu możesz rozwiązać problem niestrawności, a także uwolnić swoje ciało od toksyn i toksyn.

Co warte odnotowania, suszone morele (suszone morele) są nie mniej korzystne - zachowuje wszystkie przydatne właściwości tego owocu, ale jego wartość kaloryczna i poziom cukru są znacznie zwiększone.

Morela - korzyści i przeciwwskazania

Ważne jest, aby zrozumieć, że użyteczne właściwości moreli obejmują osoby, których organizm potrzebuje zestawu substancji z jego składu. Ale są też przypadki, w których stosowanie moreli jest przeciwwskazane. Na przykład matka karmiąca, która nadużywa moreli, może zauważyć rozstrój żołądka u jej dziecka.

Nie zaleca się stosowania moreli na choroby takie jak zapalenie wątroby, cukrzyca i niedoczynność tarczycy. W takim przypadku niektóre substancje z moreli nie zostaną wchłonięte.

Morele do odchudzania

Mimo że kaloryczność moreli jest dość niska, tylko 41 kcal na 100 g, powinny być spożywane tylko w pierwszej połowie dnia. W aktywny dzień twoje ciało będzie w każdym razie zużywać energię otrzymaną z węglowodanów. Ale są wieczorem przed telewizorem, a nawet w nieograniczonych ilościach, nie jest to zalecane - otrzymane kalorie szybko zmienią się w strefach problemowych, a morele mogą być w pełni wpisane w odpowiednie menu żywieniowe na odchudzanie. Rozważ jedną z opcji menu, które możesz śledzić witaminy w morelach przez długi czas - dopóki nie osiągniesz wyniku:

  1. Śniadanie - owsianka owsianka bez cukru i mleka, kilka moreli, herbata.
  2. Drugie śniadanie to 2-3 morele.
  3. Obiad to łatwa zupa z warzywami.
  4. Snack - herbata lub woda mineralna, kawałek sera.
  5. Kolacja - niskotłuszczowe mięso, drób lub ryby i warzywa.

Podczas korzystania z moreli podczas diety, musisz przestrzegać pewnych zasad, ponieważ jest to słodki owoc, który zawiera dość dużo węglowodanów (10,8 gramów). Nie jest tajemnicą, że obfitość cukru i węglowodanów w żywności powoduje gwałtowne skoki w poziomie cukru we krwi, co powoduje szybkie wzmocnienie apetyt i powtarzany "głód". Jest to jeden z powodów, dla których korzystanie z nich jest ograniczone.