Arabia Saudyjska jest jednym z najbardziej religijnych krajów na Bliskim Wschodzie. Turyści podróżujący do tego stanu powinni pamiętać, że obyczaje i tradycje tam istniejące różnią się od europejskich. Dlatego szanując prawo społeczeństwa muzułmańskiego, odwiedzający muszą przestrzegać pewnych zasad. Dotyczy to zwłaszcza odzieży. A więc, dowiedzmy się, jak ubierać turystów w Arabii Saudyjskiej.

Arabia Saudyjska - To jedno z najbardziej religijnych krajów na Bliskim Wschodzie. Turyści podróżujący do tego stanu powinni pamiętać, że tam przebywają zwyczaje i tradycje różni się od europejskiego. Dlatego szanując prawo społeczeństwa muzułmańskiego, odwiedzający muszą przestrzegać pewnych zasad. Dotyczy to zwłaszcza odzieży. Zobaczmy więc, jak turyści powinni się ubierać w Arabii Saudyjskiej.

Jakie ubrania zabrać ze sobą?

Ponieważ klimat w Arabii Saudyjskiej jest bardzo gorący, na terytorium hotel lepiej nosić lekkie letnie ubrania. Nie zapomnij o nakryciu głowy, co jest po prostu konieczne, aby uchronić się przed palącym słońcem.

Jeśli chcesz wyjść poza hotel i udać się do miasta, musisz przestrzegać ścisłych lokalnych tradycji. Z reguły turyści w Arabii Saudyjskiej powinni ubierać się bardzo skromnie. W przeciwnym razie, policja religijna (mutavva) będzie zwracać uwagę na ciebie, a to jest pełne kłopotów z deportacją z kraju. Ponadto bardzo często turyści w nieodpowiednich strojach zmagają się z agresją lokalnych mieszkańców. W miejscach publicznych mężczyźni powinni być ubrani w spodnie i koszulę nawet w najgorętsze dni i podczas wizyty meczety Głowę należy przykryć specjalnym nakryciem głowy - "arafatka".

Как нельзя одеваться женщинам в Саудовской Аравии Jak przebierać się w Arabii Saudyjskiej dla kobiet?

Panie przychodzące do odpocząć lub w interesach w tym muzułmańskim kraju, muszą ściśle przestrzegać jego prawa w zakresie ubioru. Kobietom nie wolno nosić zbyt otwartych ubrań, krótkich spódnic i szortów. Ubrania, które wystawiają ramiona ponad łokieć są niedopuszczalne (w rzeczywistości dotyczy to nie tylko kobiet, ale także mężczyzn).

Obecność przekłuwania ciała i tatuaży nie jest mile widziana. Zdarzają się przypadki, kiedy turyści nie mogli wjechać do Arabii z powodu dziur w twarzach.

W miejscach publicznych, dziewczynka powyżej 12 lat, bez względu na jej religię, może pojawić się tylko w abaya - sukience w pelerynie, która jest noszona na ubraniach i całkowicie zakrywa jej nogi i ramiona. Nie ma tak surowych ograniczeń dla turystów, jednak jeśli kobieta chce wejść do meczetu, wtedy jej włosy muszą być przykryte szalikiem. Dlatego przestrzegasz zasad przyzwoitości i skromności, a także zapewniasz osobiste bezpieczeństwo.

Одежда для женщин, посещающих общественные места

Należy pamiętać, że kobiety są dozwolone w Arabii Saudyjskiej tylko wtedy, gdy towarzyszy im krewny lub mężczyzna lotnisko podróżniczka spotyka się z sponsorem podróży.

Одежда мужчин в Саудовской Аравии