Pomimo tego, że większość sklepów oferuje szeroką gamę gotowych produktów z ciasta kremowego, amatorscy cukiernicy preferują domowe wypieki. To właśnie dla nich zdecydowaliśmy się zebrać serię rekomendacji i przepis na to, jak zrobić ciasto eclair.

Jak gotować eklery z kremem proteinowym w domu?

Większość deserów kryje się za prostą technologią i listą składników, a powodzenie wyniku zależy tylko od umiejętności obserwacji proporcji i przestrzegania instrukcji. Przepis na eklery nie jest wyjątkiem, dlatego jeśli zdecydujesz się na pieczenie, postępuj zgodnie z zaleceniami opisanymi poniżej.

Składniki:

Do testu:

  • masło - 75 g;
  • woda - 215 ml;
  • mąka - 125 g;
  • jaja - 4 szt.

Do kremu:

  • białka jaj - 2 szt .;
  • szczypta kwas cytrynowy ;
  • cukier granulowany - 115 g.

Gotowanie

Zanim zrobisz ciasto francuskie, przepuść mąkę przez sito i ubij wszystkie jajka razem. Połóż rondel na ogniu z wodą i kawałkami masła. Gdy płyn się zagotuje, wylej przesianą mąkę przez wodę i ugniataj ciasto tak, aby z łatwością opuściło ściany. Trzymaj grudkę ciasta choux przy ogniu, ciągle mieszając, powinna pozostawiać cienką białawą powłokę na ściankach naczynia. Usuń rondel z ognia, wymieszaj masę i zacznij wlewać ubite jajka do porcji ciasta choux, ciągle pracując nad miksturą Jak gotować eklery z kremem proteinowym z mikserem Gdy ciasto stanie się jednorodne, schłodzić i wlać do torebki. Za pomocą wylewki kręconej upuść porcje ciasta na pergaminie i ustaw do pieczenia na 200 stopni i 25 minut. Wybarwione muszle na warzone ciasta wyjmujemy i całkowicie schładzamy przed napełnieniem kremem.

Jeśli nie wiesz, jak gotować krem na eklery wtedy nic nie jest prostsze. Włoska beza będzie naszym nadzieniem na ciasta, mówiąc po prostu - kremem z kremem. Dla niego, wlewaj białka o temperaturze pokojowej do czystej i odtłuszczonej miski octu, a następnie posypuj kwasem cytrynowym w trzepaczce aż do uzyskania mocnych pików. Zalać granulowanym cukrem 35 ml wody i nałożyć na średnią temperaturę. Gdy syrop osiągnie temperaturę 120 stopni (test na miękkiej kuli), zacznij wlewać go w porcje do masy białka, intensywnie bijąc ostatni mikser z najwyższą prędkością. Umieść krem ​​w torbie lub strzykawce i użyj ich do napełnienia pustych skorupek ciasta z kremem. Gotowe eklery można zanurzyć w czekoladzie lub po prostu posypać cukrem pudrem.