Każdy, kto kiedykolwiek próbował prawidłowo zaparzyć kawę, nigdy i nigdy nie zamieni tego magicznego napoju na kawę z torebki. Jeśli nie wiesz, jak prawidłowo zaparzyć kawę Turk , najpierw ustal, jaki rodzaj kawy zaparzysz, jakiego i jakiego używasz Turku.

O rodzajach kawy

Przede wszystkim pamiętaj, że kawa jest w ziarnach, a może być smażona, i nie, lub mielona. Frezowanie również jest inne. Rozważ opcje. Ziarna kawy są zwykle preferowane do kupienia: nie tylko widzisz jakość kawy, możesz poczuć jej początkowy smak, ale także regulujesz zarówno stopień palenia, jak i stopień zmielenia. Jeśli nie ma doświadczenia w produkcji kawy, lepiej zacząć od palonej mielonej kawy oferowanej przez solidne firmy producenckie. Po drugie - kawa jest czysta i zmieszana, czyli zmieszana. Czysto hodowane rodzaje kawy to arabica (jest droższa), a robusta (jest tańsza), zwykle wskazuje region, w którym rosła kawa. Na przykład Arabica z Nikaragui. Jeśli kawa ma romantycznie piękne nazwy, takie jak "Kenijski zachód słońca" lub "Królewski sen", to jest mieszanką różnych odmian, zwykle jest również aromatyzowana. Taka kawa może poważnie zmienić smak i zapach w procesie gotowania, więc zastanów się, czy warto ryzykować.

Wlać kawę do domu

Ci, którzy kiedykolwiek widzieli, jak kawa jest warzona w Turcji, wiedzą, że do sporządzenia smacznego napoju potrzebna jest palarnia z gorącym piaskiem, a zatem pojawia się pytanie, jak prawidłowo przygotować kawę w tureckim domu. W rzeczywistości wszystko jest proste - kawa jest warzona na zwykłym piecu, ale oczywiście są pewne sztuczki. Powiedz, jak gotować smaczną kawę w Turku.

Składniki:

 • kawa drobno zmielona (na paczce powinna być napisana "dla Turków") - 2 łyżeczki.
 • podłoże cynamonowe - 1 szczypta;
 • woda destylowana lub filtrowana - 100 ml;
 • cukier rafinowany plastry - 2 plastry;
 • pospolita sól - 3-4 kryształy;
 • koniak lub brandy - 1 łyżeczka.

Przygotowanie

Wlewamy wodę do Turka i wkładamy do ognia. Jaki powinien być ogień - na pierwszym etapie nie jest ważne. Ale kiedy woda zagotuje się kluczem, ogrzewanie jest minimalne. Wlewamy kawę i cynamon i trzymając Turka w górnych warstwach płomienia palnika, czekamy, gdy ciecz się zagotuje, a piana znika. Zwykle zajmuje to około 2 minut. Wyłącz ogień, dodaj kilka kryształów soli i kilka kropli zimnej wody. W filiżance kładziemy cukier, wlewamy koniak (można oczywiście bez alkoholu), nalewać kawę. W takim przypadku, jeśli wiesz, jak spawać kawę z cynamonem w języku tureckim, łatwo jest urozmaicić ten napój, zastępując cynamon, na przykład gałką muszkatołową lub kardamonem. Jak widać, nie jest trudno spawać mocną kawę w Turku. Aby uzyskać mniej mocny napój, wystarczy zmniejszyć ilość kawy na porcję.

Kawa z mlekiem

Wiele osób lubi uzupełniać smakową kawę o kremowym smaku. Porozmawiamy od razu. Odpowiedź na najczęściej zadawane pytanie: jak zagotować kawę w Turku z mlekiem - w jakikolwiek sposób. Mleko będzie musiało zostać dodane później, tylko po to, by okazać się naprawdę pysznym napojem. Gotowanie kawy na mleku spowoduje nieprzyjemny posmak przegrzanego mleka. Opowiem ci, jak zrobić kawę w turek z pianką.

Składniki:

 • Kawa mielona na turkę - 1,5 łyżeczki.
 • cukier - 1 łyżeczka;
 • tłuszcz nieusunięty na mleko - 100 ml;
 • filtrowana woda - 70 ml.
 • jak gotować pyszną kawę w Turcji

Przygotowanie

Najpierw zagotujemy wodę. We wrzątku nalewamy kawę i trzymamy ją przez krótki czas na małym ogniu, aby kawa gotowała się przez pół minuty lub nieco dłużej. Wyłącz to, dodaj cukier. Mleko lekko podgrzać i za pomocą miksera ubić w pianę. Kawa wlewa się do wysokiej szklanki lub filiżanki, do niej cienka strużka wlewa mleko. Dostajemy pyszny napój o delikatnym kremowym smaku i aromatycznej piance. Jak widać, nie ma problemu z przygotowaniem zmielonej kawy w Turku. Jeśli kawa jest w ziarnach, po prostu zmiel ją młynkiem do kawy o pożądanej konsystencji.