W tym artykule dowiesz się, jak prawidłowo uroić dziko rosnące biodra, używając termosu, nauczysz się także, jak nalegać na napój i jakie składniki może on uzupełnić.

Jak zaparzyć świeży dogrose w butelce termos?

Składniki:

 • świeże biodra dzikiej róży - 150 g;
 • czysta woda - 1,2 litra;
 • cukier granulowany - 2,5 łyżki. łyżki.

Przygotowanie

Zebrane jagody są myte w czystej, zimnej wodzie, a następnie pociąć na dwie połówki. Z każdej z tych połówek myjemy nasiona i kosmki i wysyłamy zwartą masę owocową na dno szklanej termosu. Tutaj wylewamy odpowiednią ilość cukru. Zagotuj wodę i zalej wrzątkiem cienką strugą. Wlejemy wodę wystarczająco wolno, bo żarówka może pęknąć, a potem zostaniesz nie tylko bez napoju, ale bez termosu. Mocno zamknij termos i zostaw go na noc na stole, a rano możesz wypić się z tym cudownym napojem.

Chociaż oczyściliśmy psa, wzrósł on z kosmków, ale dla niezawodności radzimy odcedzić przed użyciem.

Jak parzyć suszone owoce dzikiej róży w termosie - przepis o właściwych proporcjach

Składniki:

 • suszone biodra - 140 g;
 • woda pitna 1,4 litra;
 • płynny miód - 4 łyżki stołowe. łyżki.

Przygotowanie

Wysuszone biodra są myte z pyłu, który mógł się uformować. Suszyć jagody na ręczniku, a następnie strzępić je trochę tłuczkiem w metalowej zaprawie.

Abyś mógł czerpać więcej przyjemności z napoju, jego nasycenie powinno być odpowiednią koncentracją. Dlatego zalecamy, aby nie odstępować od przepisu, ale zrobić wszystko zgodnie z proponowanymi zaleceniami.

Zgniecione jagody umieszcza się w termosie, a na płycie grzejnej talerza wkładamy pojemnik czystą, pitną wodą. Wrzącą wodą zalać starannie suszonymi owocami w termosie. Mocno zamknij i pozostaw na pięć godzin na drinka, aby był dokładnie warzony, a owoc dał maksymalną wartość. Przed degustacją należy napompować infuzję przez trzykrotnie pocięte gazy. Dodaj płynny miód, rozpuść go, mieszaj i spróbuj.

Jak parzyć suszoną owoc dzikiej róży z imbirem i suszonymi owocami w termosie?

Ten napój różni się od poprzednich receptur nie małą zawartością dodatkowych składników. Dlatego jego smak będzie zupełnie inny, ale tylko lepszy. Suszone owoce dadzą maksimum swoich cennych właściwości, a Ty możesz cieszyć się niezrównanym, cudownie aromatycznym napojem.

Składniki:

 • suszona owoc dzikiej róży - 90 g;
 • rodzynki - 40 g;
 • suszone morele - 60 g;
 • startego korzenia imbiru - 2 łyżeczki:
 • drobny cukier - 2 łyżki. łyżki;
 • woda - 1 litr.

Przygotowanie

Płuczemy go wodą, a następnie za pomocą małego ostrego noża, obierając go na połówki. Przenosimy je do termosu, a po różanej róży również wkładamy do niego ciemne rodzynki i suszone morele. Aby napój wyszedł z efektem ocieplenia (szczególnie dla osób z długotrwałym kaszlem), do termosu dodamy kilka łyżeczek drobno startego korzenia imbiru. Wodę doprowadzamy do wrzenia, dodajemy drobny cukier i ostrożnie wlewamy do termosu. Hermetycznie zamknij i pozostaw infuzję w termosie, do zaparzenia go, nie krócej niż 8 godzin. Odpowiednio, wlewając napój do kubka, filtruje się go przez filtr, który jest lepszy dla niezawodności gazy.