Często można usłyszeć stwierdzenie, że koniak a brandy to prawie ten sam napój, różniący się tylko nazwą. I wielu jest absolutnie przekonanych, że jeden napój jest tylko odmianą innego. Niezależnie od tego, przeanalizujemy to dzisiaj w naszym artykule.

Co odróżnia brandy od brandy?

W rzeczywistości różnica między brandy i brandy jest wyczuwalna. Charakterystyczną cechą brandy w jej standardowej twierdzy, która powinna być na poziomie czterdziestu stopni. Zawartość alkoholu w brandy może wynosić od czterdziestu do siedemdziesięciu dwóch stopni.

Walory smakowe tych napojów determinuje nie tylko twierdza. Koniak jest produktem przetwarzania niektórych odmian tylko białych winogron, a do produkcji brandy używa się szerokiej gamy owoców i jagód. Alkohol Cognac produkowany jest metodą podwójnej destylacji, po czym w beczkach dębowych długo się starzeje, co decyduje o ostatecznym smaku i jakości napoju alkoholowego. Im dłuższy czas ekspozycji, tym cenniejszy jest produkt, ale przynajmniej napój musi być podawany przez trzy lata. Dzięki tej technice koniak zyskuje charakterystyczny bogaty kolor oraz delikatny aromat i smak.

Aby uzyskać brandy, sfermentowany sok owocowy jest destylowany (destylowany), w przeciwieństwie do koniaku raz i aby dodać specjalne walory smakowe, jest często dodawany do karmelowego napoju, a dla lepszego wyglądu - do barwników. Beczki dębowe do produkcji tego typu alkoholu nie są używane, a okres dojrzewania w porównaniu z koniakiem nie jest tak ważny. Wystarczy, że od momentu produkcji do rozlania i realizacji minęło nie mniej niż sześć miesięcy.

W przypadku brandy, w przeciwieństwie do koniaku, nie ma jasnej regulacji, dlatego wśród tego typu alkoholi częściej można znaleźć napoje o niskiej jakości.

Czym jest lepsza brandy lub brandy?

Nie sposób jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, co jest tym lepsze, brandy lub brandy. W końcu wszystko zależy od jakości wybranego produktu lub, oczywiście, preferencji smakowych. Niektórzy lubią szlachetny, dojrzały koniak, podczas gdy inni będą zachwyceni nieco inną nutą owocową brandy lub większą siłą tego napoju alkoholowego.

Jaka jest różnica między brandy i brandy?

Biorąc pod uwagę powyższe fakty, masz już pojęcie o tym, czym różni się brandy od brandy. Koniak, napój pochodzący z Francji, produkowany z białych winogron, podlegających surowym przepisom produkcyjnym, różni się zasadniczo jedynie procesem starzenia. Jak już wspomnieliśmy, im dłużej był przechowywany przed sprzedażą w dębowych beczkach, tym lepszy i smaczniejszy napój. Czas starzenia się tych producentów produktu z reguły wskazuje na etykiecie liczbę gwiazdek. Trzy gwiazdki wskazują, że koniak utrzymał się przez co najmniej trzy lata. Jeśli na etykiecie widnieje pięć lub siedem gwiazdek, napój ten będzie bardziej nasycony, co podkreślono w dębowych pojemnikach odpowiednio pięć lub siedem lat.

W zależności od tego, na czym opiera się przygotowanie brandy, napój może mieć różne nazwy. różnica między brandy i brandy Na przykład, jeśli alkohol został wytworzony z jabłek lub sok jabłkowy , będzie się nazywać "Calvados". Na soku wiśniowym brandy będzie nazywać się "Kirschwasser", a karmazynowy - "Framboise". Jeżeli do produkcji brandy używa się winogron, soku winogronowego lub wina, to w tym przypadku napój można nazwać "Grappa" i "Chacha", w zależności od podstawy i technologii jego przetwarzania.

Jak widać, koniak ze względu na cechy technologii gotowania ma znacznie mniej odmian, w przeciwieństwie do brandy, która ma wiele dodatkowych nazw.