Bardzo często kupujemy sok w sklepie, kuszony jedynie pięknym opakowaniem, w rezultacie zawsze jesteśmy rozczarowani jego poziomem jakości. I o zawartych w nim dodatkach - środkach smakowych, konserwujących i innych substancjach chemicznych - ogólnie lepiej nie rozmawiać. Dlatego, aby uzyskać naprawdę przydatny i bezpieczny napój, możemy tylko w jedyny sposób - zrobić to w domu własnymi rękami. Rzućmy okiem na to, jak zrobić naturalny i smaczny sok jabłkowy w domu. Jest nie tylko oszałamiająco smaczny i nieopisanie przydatny, ale zawsze dostępny.

Jak zrobić domowy sok jabłkowy?

Składniki:

 • jabłka - 1 kg;
 • granulowany cukier do smaku.

Gotowanie

Tak więc, aby przygotować sok jabłkowy w kuchence do soków, kładziemy zgniecione jabłka w najwyższym naczyniu urządzenia, wlewamy wodę do dolnej i układamy całą strukturę na ogniu, aby się nagrzała. Gdy woda się zagotuje, jabłka zaczną wypuszczać sok, który będzie zbierany w średniej pojemności sokovarki. Pierwsza porcja soku delikatnie wlewa się do słoika. Następnie wlej napój z powrotem do środkowego rondla, ponieważ napój nie jest wystarczająco wysterylizowany.

Następnie wyjąć górną patelnię z jabłkami i pozostawić na chwilę w dowolnym innym pojemniku. Wlać sok jabłkowy z powrotem do rondla, dodać cukier do smaku, odłożyć górną patelnię i kontynuować podgrzewanie. Następnie wlać sok jabłkowy do słoika, zwinąć metalową pokrywkę i pozostawić do ostygnięcia.

Jak gotować sok jabłkowy i dyniowy?

Składniki:

 • miąższ dyniowy - 800 g;
 • sok jabłkowy - 300 ml;
 • cukier - 0,5 łyżki.

Gotowanie

Dynia oczyścić, posiekać, gotować dla pary do łagodnego stanu, a następnie przetrzeć przez cienkie sito. Łączymy się przecier warzywny z sokiem owocowym w stosunku 2: 1, dodać cukier do smaku i dokładnie wymieszać. Mieszaninę ogrzewa się przez 7 minut bez wrzenia. Potem natychmiast wylej jabłko sok z dyni w wysterylizowanych słoikach i zwinąć je.

Jak zrobić sok jabłkowy i winogronowy?

Składniki:

 • jabłka - 1 kg;
 • winogrona - 500 g;
 • cukier, cynamon - do smaku.

Gotowanie

Aby przygotować sok z winogron jabłkowych na zimę, dokładnie umyj owoce, osusz i posortuj. Następnie ostrożnie wyjmij rdzeń, pokrój na kilka kawałków i pomiń jabłka przez wyciskarkę lub naciśnij. Winogrona są również dokładnie myte, usuwamy złe i zepsute jagody i przechodzimy przez prasę. Jabłko i soki winogronowe miesza się w rondlu szkliwnym i nakłada na średnią temperaturę. Doprowadzić napój do wrzenia, nie zapominając o okresowym usuwaniu piany i gotować przez 5 minut.

Następnie ostrożnie odfiltruj sok w dwóch warstwach gazy i ponownie połóż patelnię na wolnym ogniu. Ponownie zagotować i gotować przez około 3-5 minut. W razie potrzeby dodać do soku cukier i cynamon. Przygotuj banki z góry. Aby to zrobić, umyj je dokładnie i sterylizuj w parze przez 5 minut. W gotowych słoikach wylewamy sok i natychmiast zatykamy metalowe pokrywy, jak gotować sok z marchwi jabłkowej odwracając je do góry nogami. Przykryj sok czymś ciepłym i pozostaw do całkowitego ochłodzenia.

Jak zrobić sok z jabłek i marchwi?

Składniki:

 • puree z marchwi - 400 g;
 • sok jabłkowy - 600 g;
 • cukier - 200 g.

Gotowanie

Tak, oczyszczone i drobno posiekane marchewki gotowane na parze w szybkowarze. Następnie zmiel je przez sito i wymieszaj z sokiem jabłkowym. Wlać trochę cukru do otrzymanej mieszaniny, podgrzewać przez 5 minut w temperaturze 85 stopni, wlać napój do gorących puszek i pasteryzować. Potem zwijamy puszki z pokrywkami i zostawiamy do ostygnięcia. To wszystko, zdrowy i smaczny sok jest gotowy na zimę!