Dziś prawie wszyscy w domu mogą znaleźć stare monety z czasów ZSRR, które dostali od swoich rodziców, babć, dziadków lub po prostu zachowali się jako pamiątki. Prawda, dłuższe monety leżą trumny Poprzez interakcję z tlenem stają się mniej atrakcyjne. Jak wyczyścić monety?

Jak czyścić miedziane monety?

Najprostszym sposobem na pozbycie się niechcianej płytki nazębnej na miedzianych monetach jest zwykła woda z mydłem. Pozostaw monety w tym roztworze na 12-14 godzin. Następnie wyjmij i lekko umyj szczoteczką. Moneta zyska od dawna blask i nowość. Octan stołowy 9% jest również dobry do czyszczenia miedzi. Wlej ocet do szklanki i włóż monety na kilka godzin. Po zdobyciu monet musisz spłukać bieżącą wodą i usunąć resztki nalotu za pomocą pędzla. Jeśli znajdziesz na miedzianych monetach warstwę tlenku (miedzi), która przejawia się w interakcji z kwasem, wtedy najlepiej jest przypisać takie monety specjaliście. Medyanka jest toksyczną płytką nazębną, która negatywnie wpływa na drogi oddechowe człowieka, dostając się do powietrza podczas utleniania, więc nie powinieneś ryzykować swojego zdrowia.

Podobnie jak w przypadku miedzi, można czyścić i monety cynkowe, jak to zrobić? Potrzebujesz roztworu octu stołowego i sody oczyszczonej. "Podgrzej" napój gazowany octem (odpowiednio w stosunku 4: 1) i zanurz monety w roztworze. Pozostaw na kilka godzin. Pozostałości tabliczki i rdzy można usunąć za pomocą drutu. Po zakończeniu procedury dokładnie przepłucz monetę, co pozwoli zachować połysk monety przez długi czas.

Jak czyścić stare srebrne monety?

Jeśli chodzi o stare monety, tutaj możesz użyć bieżącej wody i innych detergent . Jak czyścić coins1 Rozpuść go w wodzie i opróżniaj monety przez kilka godzin. Następnie wyczyść powierzchnię za pomocą pędzla i wysusz monety. Ponadto powinieneś zwrócić uwagę na materiał, z którego wykonane są stare monety, być może jedno rozwiązanie nie wystarczy. Aby nie zepsuć takiej wartości, starą monetę najlepiej przypisać specjaliście.

Aby oczyścić srebrne monety, najlepiej sprawdzi się płynny amoniak, zanurz monety w nim na 2-3 godziny, następnie wyjmij i spłucz pod bieżącą wodą. Służą również do czyszczenia fixów kwasów srebra (najczęściej są one wykorzystywane przez fotografów, przy opracowywaniu filmów), jest jasne, że monety z plakietki. Po czyszczeniu wytrzyj srebrną monetę szmatką lub pędzlem.