Każda szanująca się kosmetyczka powinna mieć pudełko z biżuterią: jak inaczej zachowasz pierścionki i kolczyki? Oczywiście, można iść i kupić gotowe, dobrzy nowoczesne producenci oferują szeroki wybór. Ale jeśli pokazujesz wyobraźnię i swoje umiejętności, to całkiem możliwe jest stworzenie prawdziwego arcydzieła własnymi rękami.

Robiąc ręcznie pudełka

Istnieje wiele wariantów szkatułek: tektura podstawa, obszyta grubą tkaniną, drewniane pudełko, ozdobiona koralikami z cekinami ... Doskonałą opcją dla małych ozdób jest pudełko zapałek naklejone na jedwabiu lub tafcie. Ogólnie rzecz biorąc, ten obszar robótek ręcznych jest niezwykle płodny, ponieważ obejmuje różne techniki i style.

Na przykład szkatułka z książki własnymi rękami: warto wziąć książkę z twardą okładką, która nie jest zbyt udana z literackiego punktu widzenia, a za kilka godzin po prostu nie zostanie rozpoznana. Zacznijmy więc: potrzebujesz jednej książki i jednego noża, najlepiej specjalnego. Pierwszym krokiem jest przyklejenie stron na zewnątrz, zabezpieczając w ten sposób ściany boczne przyszłej trumny. Aby okładka nie utknęła, warto ją owinąć folią.

Cięcie niszy wewnątrz, musisz wyraźnie określić rozmiar. Z reguły pozostaw pierwszą stronę, a następnie ostrym nożem trzeba wyciąć szablon. W przyszłości wewnętrzne ściany przyszłej trumny również muszą być klejone i przetwarzane za pomocą szpachli. Nadszedł czas, aby nadać elegancki wygląd pudełku z książki: tutaj wyobraźnia nie jest ograniczona, można malować, stosować technikę decoupage lub paciorki, można przykleić ją ściereczką i ozdobić sztucznymi kwiatami.

Trumny dla zabawy

Ta skrzynka z biżuterią własnymi rękami jest doskonałym powodem, aby pozwolić twojej wyobraźni działać dziko i stworzyć coś wyjątkowego, nawet jeśli tylko dla siebie. Ponadto, tworzenie własnych pudełek z biżuterią pozwala znacznie rozszerzyć umiejętności w zakresie różnych technik rękodzielniczych. Po przetestowaniu nowej techniki nie powinieneś oczekiwać od razu niesamowitego wyniku, ale drugie opakowanie będzie znacznie bardziej technicznie wykonane, a trzecie może być prezentowane jako produkt ręcznie robiony, który wielu ludzi woli dzisiaj.

Pudełko na pierścionki własnymi rękami sprawi przyjemność w procesie pracy: wiadomo, że takie modele mogą mieć małe i średnie rozmiary, a wykończenie tutaj może być po prostu fantastyczne. Aby uzyskać pudełko o wyrafinowanym wyglądzie, można zastosować koraliki, gobeliny ze złotymi nitkami, technikę filcowania.

To pudełko z biżuterią własnymi rękami jest idealne do biżuterii lub biżuterii, a także do innych celów, wystarczy wybrać odpowiedni rozmiar. Oczywiście każda tkanina wymaga dodatkowego zagęszczania - może to być karton lub sklejka - wtedy trumna zachowa swój kształt i przetrwa wiele lat. Podczas pracy z tkaninami należy wziąć pod uwagę różne fakty, w tym stosowanie specjalnych kompozycji klejących, które nie pojawiają się na tkankach.

ręcznie robione pudełko

Powłoka wykonana z powłoki jest również popularną opcją: są tu różne technologie, ale wynik jest zawsze niesamowity. Wszystkie powłoki muszą być pokryte lakierem, aby je dłużej utrzymywać, można również użyć farby do stworzenia pożądanego obrazu. Ogólnie rzecz biorąc, takie pudełko zawsze przypomina lato, wybrzeże, co oznacza, że ​​nosi ładunek dobrego nastroju. W zależności od tego, jak duże muszle będą używane, wygląd pudełka może być cienki i masywny. Każda ręcznie wykonana biżuteria z pewnością przyniesie kawałek ciepła do domu, jest to jedna z głównych wartości takich produktów.