Przy wyborze obuwia często zaczynamy od jego praktyczności i trwałości. Literat pielęgnacja butów nubukowych - pewny sposób, aby produkt był stylowy i atrakcyjny przez kilka lat.

Tajemnice Nubuku

Nubuk uzyskuje się przez obróbkę skóry zwierząt gospodarskich materiałami ściernymi od strony przedniej. Rezultatem jest szorstka, miękka powierzchnia, bardzo przyjemna w dotyku. Co ciekawe, do rozwidlenia stosuje się skórę młodych osób w wieku od 6 miesięcy do 1,5 roku. Dzisiaj ten materiał jest szczególnie popularny: sekretem jest to, że takie buty są łatwe do noszenia i lekkie, utrzymują ciepło równie dobrze i są wentylowane.

Być może jedyną wadą produktów nubukowych jest ich niechęć do mokrej pogody. Do nowej pary butów noszonych przez długi czas iz przyjemnością, musisz odpowiednio dbać o nią.

Nubuk potrzebuje powietrza, więc nie zaleca się przechowywania go w workach z polietylenu. To odpowiednie pudełka kartonowe. Pamiętaj, że suszenie powinno być naturalne, a nie "na tle" grzejników.

Jak wyczyścić nubuk z brudu?

Pamiętaj, że absolutnie niemożliwe jest posługiwanie się zwykłymi dla gładkich skór oznacza nubuk. Możesz to zniszczyć na zawsze. Jak czyścić buty z nubuku? Nie można obejść się bez specjalnej gumowej szczotki, gumki, farby i impregnacji. Połączenie metalu i syntetycznego stosu przekształca buty. Aby zapobiec powstawaniu przykrych zapachów, możesz kupić specjalny dezodorant (opcjonalnie).

Pierwsza zasada mówi, że para powinna być sucha. Weź pędzel i przejdź go od góry i po bokach, za pomocą flaneli, którą musisz usunąć brud, przechodząc od pięty do boku palca. Łatwo pozbyć się plam i przebarwień za pomocą wilgotnej szmatki. Farbę o odpowiednim kolorze nakłada się na gąbkę, powierzchnia jest dokładnie przetwarzana. Aby w pełni "uzupełnić" swoje ulubione buty lub buty, zabezpieczyć efekt wodoodporną impregnacją.

Pod ręką nie było specjalnej troski w postaci aerozoli, impregnacji i farb - to nie ma znaczenia! Uratuj 10% amoniaku. Musi być rozcieńczony wodą w stosunku 1: 4. Dokładnie zwilż bawełniany wacik i wyczyść miejsce z brudu. Bez alkoholu - najprawdopodobniej jest ocet. 1 litr wody ma 1 łyżeczkę octu. Zasada zastosowania jest taka sama.

Wielu nie wie, jak wyczyścić buty z nubuku. Nawet więcej osób nie wie, jak je myć. Należy zauważyć, że obróbka na mokro materiału jest niepożądana, ale czasami nie można tego uniknąć. Po zwilżeniu produkt traci atrakcyjny wygląd, staje się nieelastyczny, szorstki na powierzchni.

Aby uniknąć nieodwracalnego uszkodzenia, weź umywalkę z ciepłą wodą, kroplami amoniaku. Miękki materiał flanelowy zwilża się w roztworze, a następnie wykręca. Ostrożnie wyczyść skażony obszar. Następny stos jest "czesany" za pomocą specjalnego pędzla. Gdy buty są suche, użyj impregnacji lub farby, Jak czyścić buty z nubuku1 odstraszająca wilgoć.

Prawidłowe podejście do problemu pozwoli ci "zreanimować" zużyte buty. Na przykład zamsz często utrzymuje się powyżej pary, a następnie włókna miękną i stają się bardziej miękkie i kudłate. W przypadku nubuku ta metoda jest również odpowiednia. Trzymaj buty lub buty nad wrzątkiem. Villi skończy trochę. "Grzebień" je i przykryj impregnatem. Jeśli "resuscytacja" tego rodzaju nie pomogła, lepiej iść do pralni chemicznej Pamiętaj, że musisz dbać o buty natychmiast po zakupie, a nie wtedy, gdy stracił swój kształt i kolor. Takie podejście ma znaczenie nie tylko dla butów typu nubuk, ale także dla wszystkich materiałów bez wyjątku.