Po cesarskim cięciu, jak również po naturalnym porodzie, rozpoczyna się okres zdrowienia dla kobiety. Tym razem jest głównie ze względu na skurcz macicy i lochia lub krwawienie po porodzie . Oczywiście, nowe matki martwią się pytaniem "Ile krwi płynie po cesarskim cięciu?" Trzeba to wiedzieć, ponieważ w przypadku odchylenia od normy należy zwrócić się o pomoc do lekarza.

Jak długo trwa wyładowanie po cięciu cesarskim?

Pomimo faktu, że po porodzie operacyjnym ciało kobiety odzyskuje nieco dłużej, lochia po cesarskim cięciu jest dokładnie taka sama jak wydzielina po normalnym porodzie. Jednak lekarze zalecają zwracanie uwagi na charakter wydzieliny, ich kolor i zapach, ponieważ po operacji brzusznej zawsze istnieje wysokie ryzyko rozwoju stanu zapalnego lub infekcji.

Ile idzie po cesarskim cięciu ? Z reguły trochę dłużej niż po normalnej dostawie - 5-8 tygodni. Podczas operacji integralność macicy zostaje zerwana, jej włókna mięśniowe ulegają uszkodzeniu, a zatem kurczliwość ulega pogorszeniu. Utrata krwi w całym okresie rekonwalescencji jest również nieco wyższa niż po fizjologicznym porodzie - około 1000 ml.

W ciągu pierwszych kilku dni po cięciu cesarskim wyładowanie jest obfite, krwawe, z nieprzyjemnym zapachem, mogą występować skrzepy. W drugim tygodniu kolor przegranych powinien zmienić się z jaskrawoczerwonego na czerwonawo-brązowy. Stopniowo stają się coraz lżejsze. Miesiąc po cesarskim cięciu wydzielina ma charakter krwiopochodny, aw ostatnich tygodniach jest praktycznie żółtawym śluzem bez zapachu.

Zwracamy się do lekarza

Powinieneś skonsultować się z lekarzem, jeśli natura wydzieliny po cięciach cesarskich, ich kolor i zapach nie pasują do normy:

  • krwawe wydzielanie przez ponad 2 tygodnie (patologiczne krwawienie);
  • nieoczekiwane i szybkie zakończenie wypisu (macica jest słabo zmniejszona, przyssawki pozostają w jej jamie);
  • nieprzyjemny zapach gnilny (rozwój infekcji).