Mały kucharz dobrze i smacznie pierożki z wiśni , gdzie ważniejsze jest prawidłowe spawanie. Czas trwania i technologia gotowania powinny być wybrane na podstawie tego, co ciastko zdecydujesz się użyć w przepisie: bujne półprodukty oparte na drożdżach lub sodzie powinny być parowane, podczas gdy inne vareniki są doskonale przygotowane i w zwykłej wrzątku.

Ile trzeba gotować pierogi z wiśniami i jak to zrobić poprawnie, powiemy w następujących przepisach.

Ile gotowanych zamrożonych vareniki z wiśniami?

Bez względu na to, czy wcześniej przygotowałeś lepkie kluski i przechowywałeś je do wykorzystania w zamrażarce, czy też używasz zakupionego półproduktu, schemat gotowania pozostanie niezmieniony.

Wszelkie zamrożone pierogi przed gotowaniem nie rozmrażają się. Nad ogniem umieścić rondel z umiarkowaną ilością wody (co najmniej 1 litr na porcję), lekko osolić i zrzucić pierogi dopiero po ugotowaniu płynu.

Przy aktywnym gotowaniu pierogi gotuje się aż do wzniesienia, a następnie pozostawia na kolejne 4-5 minut z niższym gotowaniem.

Gotowe pierogi przesuwają się na durszlak, pozwalając, aby nadmiar wody spłynął, a następnie natychmiast serwowany.

Ile minut gotować świeże pierogi z wiśniami?

Pomimo tego, że stosowanie półproduktów jest oczywiście wygodne, nie są one konkurentami do świeżych pierogów z wiśniami. Te ostatnie są bardzo szybko ugotowane, ciasto jest ugotowane w nich miękko z dużo mniejszym prawdopodobieństwem, zachowuje swój kształt i zachowuje swoją elastyczność.

Przed rozpoczęciem gotowania nad ogniskiem umieść dużą doniczkę i napełnij ją co najmniej kilkoma litrami wody (jeśli chcesz ugotować dwie porcje). Po ugotowaniu płynu solono i rozprowadzano świeże kluski w partiach, ciągle mieszając, aby uniknąć sklejenia. Zaczekaj na ponowne gotowanie i wynurzanie półproduktów. Ile gotowanych pierogów z wiśniami po ugotowaniu zależy od ich wielkości, gęstości i składu ciasta. Dwie lub trzy minuty wystarczą, aby cienkie ciasto osiągnęło gotowość, podczas gdy grube ciasto powinno gotować przez co najmniej 5 minut. Ręcznie robione pierogi mają jeszcze kilka minut dodatkowego czasu, dzięki czemu brzegi ciasta również mogą się dobrze gotować.

Istnieje również alternatywna metoda gotowania, odpowiednia dla małych vareników z cienkiego ciasta. Po wynurzeniu pierogów na powierzchnię, pojemnik przykrywany jest pokrywką, usuwany z ognia i pozostawiony na kilka minut. Gotowe vareniki jak zwykle wyrzuca, a następnie wymieszać z masłem i podawać natychmiast, na gorąco, tak aby ciasto nie miało czasu się skleić.

Ile gotować vareniki z czereśniami dla pary?

Podczas gotowania pierogów w wodzie, przewiewne ciasto po prostu nie podnosi się, ponieważ półprodukty z sodą i drożdżami w kompozycji gotowane są wyłącznie na parze.

W tym celu może być używany jako kompletny parowiec i multivarku, lub po prostu naoliwione durszlakiem, umieszczone nad patelnią z wrzącą wodą.

Ile gotowanych pierogów z wiśniami

Jakiej metody nie wybierzesz, najpierw upewnij się, że nie umieszczasz pierogów blisko siebie. Podczas pieczenia ciasto rośnie zauważalnie, a zatem kluski umieszczone blisko siebie mogą łatwo sklejać się w jednym pokoju. Powyżej pary, kluski gotują się zauważalnie szybciej, wystarczy 5-7 minut. Gotowe pierogi umieszcza się w głębokim pojemniku, przelewa się roztopionym masłem, miesza i przykrywa, czekając aż druga porcja stanie się gotowa.

Podawać gotowe kluski może być jak w przypadku tradycyjnego masła i cukru, a także z różnymi dodatkami: począwszy od śmietany i śmietany, a skończywszy na prostym syropie jagodowym.