Powiedz mi, co może być smaczniejsze niż zwykłe smażone ziemniaki? To nie tylko niesamowita przystawka na ryby, mięso, kurczak, ale także pyszne, niezależne danie. Ale czasami może się okazać, że nie jest tak chrupiący, równomiernie upieczony, złoty, z smaczną, złotą skórką, jak chcesz. Spójrzmy na niektóre sekrety dotyczące smażenia ziemniaków.

Przepis na smażone ziemniaki

Składniki:

  • ziemniaki - 1 kg;
  • olej roślinny - do smażenia;
  • zieloni, czosnek;
  • sól do smaku

Gotowanie

Jak gotować smażone ziemniaki?

Tak więc, najpierw bierzemy ziemniaki, myjemy je dokładnie, obierzemy i pokroimy w paski lub cienkie plasterki. Następnie umyć posiekane ziemniaki i napełnić je zimną wodą przez 1 godzinę wodą. Ta procedura jest konieczna, aby pozbyć się nadmiaru skrobi, która w przyszłości nie pozwoli ziemniakowi stać się naprawdę apetyczną i chrupiącą. Po tym czasie delikatnie osusz całą wodę i wysusz wszystkie kawałki na ręczniku papierowym. Podczas gdy nasze ziemniaki wysychają i pozbywają się nadmiaru wilgoci, bierzemy patelnię i wlewamy odrobinę oleju roślinnego. Włóż ogień i podgrzewaj przez 5 minut na dużym ogniu. I na jakim innym ogniu smażyć ziemniaki?!

Rozłóż ziemniaki delikatnie na gorącej patelni i smaż przez około 10 minut na dużym ogniu, aby uzyskać wyraźny smak. Następnie wszystko wymieszamy za pomocą łopatki, zmniejszamy ogień i gotujemy ziemniaki, aż do pełnego ugotowania, aż się zrumieni. Tylko w żadnym wypadku nie przykrywaj patelni pokrywką i solą ziemniaki podczas gotowania, aby nie były miękkie i duszone. Następnie zdejmij patelnię z ognia, posyp drobno posiekaną zieleniną, wyciśnij czosnek i posól ziemniaki do smaku. Podawać gotowe danie ze świeżymi pomidorami lub kiszonymi ogórkami.

Jak dobrze usmażyć ziemniaki?

Zastanówmy się, jak najlepiej usmażyć ziemniaki za pomocą kuchenki mikrofalowej. Włóż obrane i pokrojone ziemniaki do miski i ustaw na 3 minuty w kuchence mikrofalowej. Ta procedura jest konieczna, aby pozbyć się nadmiaru cieczy. Następnie bierzemy rozgrzaną suchą patelnię, wlewamy do niej olej roślinny i rozprowadzamy pokrojone ziemniaki w jednej warstwie. Kiedy olej zacznie trochę się gotować i będzie bąbelkować, a następnie połóż resztę ziemniaków i przykryj patelnię pokrywą - siatką. Ile ziemniaków usmażyć? Po 15 minutach otworzyć patelnię i delikatnie wymieszać ziemniaki za pomocą łopatki. Musimy również ostrożnie wytrzeć siatkę od wewnątrz, aby odparowane krople wilgoci nie spadały na korzenie. Kiedy widzisz, że ziemniaki są dobrze wysuszone i brązowe, a także dobrze się obracaj - możesz lekko otworzyć patelnię, a następnie całkowicie zdjąć pokrywkę.

Nie zapomnij zawsze gotować potraw nad dość dużym ogniem, zmniejszając je tylko na samym końcu gotowania, około 5 minut przed całkowitym ugotowaniem.

A oto kilka sekretów gotowania pieczonych ziemniaków:

  • obróć ziemniaki dopiero po małym smażeniu;
  • jak usmażyć ziemniaki
  • Sól i pieprz to danie jest konieczne dopiero po jego ostatecznej gotowości;
  • Przybliżony czas przygotowania ostrego ziemniaka wynosi 20 minut.

Jeśli będziesz przestrzegał wszystkich zasad opisanych powyżej, dostaniesz smaczne i smaczne plasterki ziemniaków, które nie są gorsze od prawdziwych chipsów sklepowych pod względem chrupania!

To wszystko, teraz wiesz dokładnie, jak usmażyć ziemniaki smaczne i właściwe! Życzymy samych sukcesów w tej bardzo prostej sprawie. Smak Bon!