Wakacje w Estonia mają wyłącznie charakter krajowy. Są one oficjalne i są ustalane przez Parlament. Jednocześnie istnieje wiele różnych festiwali, które sprawiają, że ta strona życia ludności jest bardziej nieformalna i wszechstronna. Ale wiele świąt jest wystarczająco zabawnych. Jadąc do kraju, od razu widać, jak naród estoński szanuje ich kulturę, tradycje i zwyczaje, ponieważ główną cechą wielu świąt są kostiumy narodowe.

Święta państwowe w Estonii

Istnieje 26 świąt oficjalnie świętowanych w kraju, z których połowa przewiduje weekendy. Najbardziej ulubione święta w Estonii obchodzone są w maju i kwietniu. Właśnie w tym okresie zaczyna się napływ turystów w kraju. Jakie święta obchodzone są w Estonii:

 1. Nowy rok . Jest obchodzony jak w większości krajów 1 stycznia. Ponieważ wielu Rosjan mieszka w Estonii, Nowy Rok rozpoczyna się na godzinę przed bitwą z zegarem, zgodnie z rosyjskim czasem. Główne święto roku jest hałaśliwe i zabawne.
 2. Новый год в Эстонии
 3. Bojowników Dnia Pamięci Wojna Wyzwolenia . Święto to można nazwać narodowym w Estonii. Przypomina to każdego mieszkańca, jak ich rodacy umierali od 1918 roku i przez dwa lata, aby potomkowie mogli oddychać wolnym powietrzem. W tym dniu odbywa się parada, którą prowadzą Estończycy w strojach narodowych iz flagą.
 4. День памяти борцов Освободительной войны
 5. Dzień zawarcia traktatu z Tartu . W 1920 roku w mieście Tartu Traktat pokojowy został podpisany między Estonią a Rosją Radziecką. W którym uznano suwerenność Republiki Estońskiej. To wydarzenie jest bardzo honorowane przez Estończyków.
 6. Dzień świecy . Jest również obchodzony 2 lutego i symbolizuje dzień, w którym "zima jest podzielona na pół." W tym dniu kobiety piją wino lub czerwony sok, aby były piękne i zdrowe latem, podczas gdy mężczyźni wykonują wszystkie prace domowe dla kobiet.
 7. Walentynki . To święto, a także w całej Europie obchodzone jest 14 lutego. W Estonii prezenty i kwiaty w tym dniu są przekazywane wszystkim drogim i ukochanym ludziom, a nie tylko ich połówkom.
 8. Estoński Dzień Niepodległości . Jest obchodzony 24 lutego. Droga do niepodległości Estonii była ciernista, więc ten dzień jest jednym z głównych świąt państwowych w kraju.
 9. Dzień Matki w Estonii . 14 marca Estończycy obchodzą dzień swojego ojczystego języka. Święto jest aktywnie obchodzone w placówkach oświatowych, wychowując w młodszym pokoleniu miłość do ojczystego języka. Turyści mogą obserwować tylko kilka koncertów na głównych placach miast.
 10. Dzień Wiosny w Estonii . To pierwsze wakacje maja w Estonii. Symbolizuje nadejście wiosny i jest najpiękniejszym świętem. Tego dnia zawody w łucznictwie, wyścigach konnych i innych odbywają się we wszystkich parkach. Najważniejszym wydarzeniem jest wybór Hrabiny Maja, analogia konkursu piękności.
 11. Dzień Europy i Dzień Zwycięstwa obchodzone są razem . W tym dniu wywieszone są flagi Unii Europejskiej i Estonii. Organizują także wydarzenia poświęcone Wielkiej Wojny Ojczyźnianej: oglądają filmy dokumentalne i fabularne, spektakle teatralne, piosenki wojskowe i wiele innych.
 12. Dzień Matki . Świętujemy w drugą niedzielę maja. W przeciwieństwie do 8 marca jest to oficjalne święto, w którym gratulujemy matkom i kobietom w ciąży. Daj im kolor i prezenty.
 13. Dzień zwycięstwa w bitwie pod Võnnu w Estonii . Ten dzień poświęcony jest wydarzeniom z 23 czerwca 1919 roku. Wojska estońskie sprzeciwiły się Niemcom, więc to święto oddaje cześć dzielnym i odważnym żołnierzom.
 14. Dzień przywrócenia niepodległości Estonii . Obchodzono 20 sierpnia i poświęcono wydarzeniu z 1991 roku - zamachu stanu. Święto to obchodzone jest nie tak głośno jak inne święta. Estończycy zawieszają flagi narodowe na swoich domach, a koncerty odbywają się na placach.
 15. День восстановления независимости Эстонии
 16. Day Partel w Estonii . To święto początku jesieni, które obchodzone jest 24 sierpnia. Uważa się, że w tym dniu jesień przechodzi w swoją. Również Estończycy są pewni, że woda w jeziorach i rzekach jest bardzo zimna, ponieważ "Pyartel wyrzuca zimny kamień do wody". Święto to obchodzone jest najszerzej w miastach położonych na północnych szerokościach geograficznych.
 17. Halloween Jest obchodzony 31 października. Wieczorem w miastach odbywa się procesja w kostiumach karnawałowych. Dzieci i młodzież noszą maski i idą do domu z torbami. Według legendy "siły zła" przychodzą do domu, aby spowodować zło, ale jeśli dasz im prezent, będą nieszkodliwe.
 18. Dzień Ojca w Estonii . W drugą niedzielę listopada wszyscy estońscy papieże otrzymają gratulacje. Oficjalnie święto to obchodzone jest od 1992 r., Ale wcześniej w wielu domach odbyło się małe rodzinne święto w części papieży. Dzisiaj święto to obchodzone jest na poziomie Dnia Matki.

Nieoficjalne wakacje w Estonii

Pomimo faktu, że wszystkie wakacje w Estonii są ustanawiane przez Parlament, są jeszcze takie, które stały się tradycją przez wiele dziesięcioleci, więc Estończycy nadal je obchodzą:

 1. Międzynarodowy Dzień Kobiet . Jest obchodzony 8 marca. Do 1990 roku święto było publiczne. Pomimo faktu, że przez ponad 20 lat nie był zbytnio szanowany przez ludzi, a od czasu do czasu partie opozycyjne zaproponowały rządowi podjęcie decyzji o jego wcześniejszym statusie.
 2. Noc Walpurgii . 30 kwietnia czarownice zbierają się w szabat i wyprowadzają się: tańczą i śpiewają. Dlatego Estończycy uważają, że to miasto powinno być bardzo hałaśliwe, tak aby siły zła były przestraszone i uciekały. Dlatego w noc od 30 kwietnia do 1 maja nikt nie śpi, wszyscy grają w szermierze, tańczą, śpiewają, wychodzą na ulice z instrumentami muzycznymi i hałasują. Nawet nie próbuj spać tej nocy, nie odniesiesz sukcesu.
 3. Вальпургиева ночь в Эстонии
 4. Dzień jaja 24 czerwca od dawna jest dniem cudów i czarów w wioskach. Dziewczęta wyplatają wieńce na głowie i dziewięć różnych rodzajów kwiatów i kładą na wieniec, że muszą milczeć. W nim dziewczyna powinna iść spać. Dziewczyna cierpi z powodu takich "udręk" ze względu na swojego przyszłego współmałżonka, ponieważ rywal musi przyjść i usunąć wieniec w nocy.
 5. Яанов день в Эстонии
 6. Dzień Kadrina . 25 listopada to święto poświęcone Kadri - patronce owiec. W tym dniu, zgodnie z pradawną tradycją, młode bydło jest pokryte. Również na ulicach idą mummers, którzy śpiewają piosenki, chcąc zdobyć smakołyki. Dziś ubrani są głównie dzieci, idą do domu i śpiewają piosenki. Dla nich zawsze przygotujcie cukierki i czekoladę.

Święta religijne w Estonii

Większość mieszkańców Estonii to głęboko religijni katolicy, dlatego święta religijne zajmują ważne miejsce w życiu Estończyków:

 1. Objawienie katolickie . Obchodzono 6 stycznia. W tym dniu na wszystkich domach wywieszona jest flaga, stoły w domach i obchodzone są urodziny Chrystusa.
 2. Katolicki dobry piątek . Jest obchodzony w kwietniu w wigilię Wielkanocy. Święto poświęcone jest wspomnieniom z dnia ukrzyżowania i śmierci Jezusa Chrystusa. W świątynnych przejściach służby.
 3. Wielkanoc katolicka . Jest obchodzony w kwietniu, w pierwszą niedzielę po pełni księżyca. Niedziela Wielkanocna to poniedziałek. To dzień wolny. Od tego czasu w Estonia jest już ciepło, wielu ludzi chodzi na pikniki lub po prostu spaceruje w naturze. Parki są pełne ludzi.
 4. Католическая пасха в Эстонии
 5. Pierwsza niedziela Adwentu . Święto przypada na pewną liczbę w okresie od 29 listopada do 3 grudnia. Można go uważać za religijnego, ponieważ to on po pierwsze poświęca się myśleniu o Powtórnym Przyjściu Jezusa Chrystusa, a po drugie przygotowuje się na Boże Narodzenie. Dlatego Adwent trwa do 24 grudnia.
 6. Wigilia . W Estonii odbywa się 24 grudnia. Zwyczajem jest zrelaksować się w tym dniu ze znajomymi: odwiedzić lub zaprosić ich do siebie. Wszystko dlatego, że jest to następne święto Bożego Narodzenia, które jest zwyczajem wprowadzać w wąskie koło rodzinne.
 7. Święta katolickie . Tradycyjnie obchodzony jest 25 grudnia. To główne święto religijne, które jest szanowane nawet bardziej niż Nowy Rok. W Estonii 26 grudnia wyznacza drugi dzień świąt Bożego Narodzenia. Oba wolne dni. Na ulicach króluje radosna radosna atmosfera, domy ozdobione są światłami.
Festiwale

Estonia szczyci się dużą liczbą oficjalnych festiwali, które odbywają się w całym kraju. Najjaśniejszymi z nich są:

 1. Lipcowy Festiwal Folkowy . Odbywa się w Tallinn gdzie znani i nie tak artyści pochodzą z całego kraju. Festiwalowi towarzyszy procesja przez miasto. To główne święto śpiewu w Estonii.
 2. Grillfest lub "Grill Festival" . Jeden z najsmaczniejszych festiwali. Trwa przez kilka dni, podczas których goście są zaproszeni do spróbowania różnych dań mięsnych z grilla, a także zaczynają oglądać konkurencję do gotowania mięsa z grilla.
 3. Świerk . Po festiwalu "Grill" odbywa się nie mniej smakowity festiwal, który jest tłumaczony z estońskiego jako "Beer Summer". Zajmuje to 4-7 dni. Goście wakacji to turyści i mieszkańcy, ale uczestnikami są duże i małe browary. Oferują odwiedzającym skosztowanie piwa i kupienie, które im się podobają. Możesz także dowiedzieć się wiele o starych estońskich browarach rodzinnych.
Фестиваль пива в Эстонии

W ciągu roku mogą odbywać się również inne festiwale, które nie stały się jeszcze tradycją, ale już zwróciły uwagę publiczności, na przykład "Festiwal Kawy" .