Perfumy są niezbędnym dodatkiem, bez którego żadna kobieta nie może się obejść. Wielkość produkcji nowych i nowych zapachów rośnie z roku na rok, a perfumiarze muszą stosować nie tylko niesamowite wyczucie smaku, ale także całą swoją pomysłowość, aby zainteresować kobiety w swoich produktach. I choć klasyczne perfumy wciąż prowadzą wśród klientów, niezwykłe zapachy również podbijają kobiece serca i zaskakują takimi cechami, jak oryginalne zapachy lub nietypowe właściwości perfum. Przygotowaliśmy dla Ciebie paradę najbardziej niezwykłych duchów na świecie.

Top 10 Niezwykłych perfum
 1. Anty-perfumy Comme des Garcons "Odeur 53". Ta francuska marka ujawniła się światu w 1963 roku, a już w 1981 roku jej pierwszy koncert odbył się w Paryżu. Wszyscy obecni byli zdumieni tym, co zobaczyli, i nazwali kolekcję "trendem czasu post-nuklearnego". W 1994 roku marka zaprezentowała kolekcję perfum, która jest bardzo daleka od klasycznych i zwykłych smaków mieszkańców. Anty-perfumy "Odeur 53" zostały wydane w 1995 roku. Napoje alkoholowe otrzymały taką nazwę, ponieważ używały składników, których nikt nigdy nie używał jako składnika perfum - zapachów lakieru do paznokci, tlenku żelaza, gumy, świeżo nałożonego asfaltu itp. W perfumach zastosowano łącznie 53 składniki. W 2000 r. Marka Comme des Garcons wprowadziła na rynek perfum "Odeur 71", który zawiera 71 naturalnych i syntetycznych składników.
  Odeur 53
 2. Blood Concept - "krwawy" zapach. Marka ta została założona w 2000 roku i zainspirowana przez krew - najlepiej zbadaną ciecz na świecie. Cztery perfumy unisex, które odpowiadają czterem rodzajom ludzkiej krwi - tak twórcy marki zaskoczyli przeciętnego mężczyznę na ulicy. We wszystkich rodzajach alkoholi są metaliczne nuty - taki jest smak krwi.
  Pojęcie krwi
 3. "My DNA Fragrance" to zapach z DNA jego właściciela. Te perfumy są wykonywane na indywidualne zamówienie w oparciu o DNA kupującego. Klient otrzymuje zestaw, z którego pobiera próbkę DNA. Następnie zebrany materiał wysyłany jest do laboratorium, w którym naukowcy tworzą zapach odpowiedni dla pobranego DNA. Oprócz tej opcji są smaki z DNA gwiazd - na przykład Marilyn Monroe .
  Mój zapach DNA
 4. Perfumy do odchudzania "Prends-Moi". Perfumy te zostały wyprodukowane wspólnie przez szwajcarską firmę Veld i francuską markę Robertet. Zawierają substancje, które na skórze przyczyniają się do produkcji endorfin, które hamują apetyt. Rozkład tłuszczów staje się również bardziej aktywny w ciele dzięki zawartości w spirytusie składników, takich jak karnityna, kofeina, spirulina. Według badań, te duchy naprawdę działają, zmniejszając chęć jedzenia. Sam aromat jest bardzo przyjemny, klasyczny, zawiera nuty cytrusów i bergamotki.
  Prends-moi
 5. "Nienawidzę perfum" to zapach Christophera Brosiusa . Twórca tej linii perfum pracował w przeszłości jako taksówkarz i podczas służby służył nienawiścią do tanich, cuchnących perfum, których używali niektórzy z jego klientów. Tak więc perfumiarz stworzył jego ulubione aromaty bez użycia alkoholu. Wśród jego kolekcji znajdują się takie perfumy jak "Picking up apples", "Summer kitchen" i inne.
  Nienawidzę perfum
 6. "Cannabis Santal" - perfumy konopne unisex. Te "narkotyczne" perfumy trafiły do ​​sprzedaży w 2006 roku. Zawierają nuty konopi, ale zapach nie jest wcale głupi. Zapach lasu emanujący z tych perfum zapewnia spokój i ciszę. Oprócz konopi, perfumy zawierają nuty bergamotki, drzewa sandałowego, paczuli, pomarańczy i czekolady.
  Cannabis santal
 7. Perfumy o odmładzającym działaniu Harvey Prince "Ageless". Marka, produkująca kosmetyki przeciwdziałające starzeniu, ucieleśniała starożytną ideę "eliksiru młodości" w duchach "Ageless". Jego skład obejmuje takie składniki, które powodują skojarzenia z młodością w wdychanym zapachu. Wśród składników znajdują się różowy grejpfrut, granat, mango.
  Ageless
 8. Monoparume "Demeter". Marka nie rozpoznaje mieszania kilku smaków w jednej butelce i oferuje serię opartą na jednym zapachu. Wśród linii smaków - perfum z zapachem proszku dla dzieci, ogrodu po prysznicu, dżem malinowy itp. Zaletą tych perfum jest to, że można je mieszać i tworzyć nowe, oryginalne smaki.
  Demeter
 9. Book Flavours "Paper Passion". Perfumy wydały niemieckie wydawnictwo książkowe Gerhard Shtaidelya. Natychmiast zakochali się w bibliofilach, którzy uwielbiają zapach świeżo opublikowanej książki. Opakowanie stylizowane jest pod objętością książki, a same perfumy są produkowane w wersji damskiej i męskiej.
  Pasja papieru
 10. Farba "Boudicca" - widoczne perfumy. Ten zapach został wydany w 2008 roku przez brytyjskich projektantów. Po rozpyleniu perfum pozostawia na skórze ślady kobaltu, które stopniowo zanikają. Podstawowymi nutami perfum są opium, jałowiec, gałka muszkatołowa, cytrus, szałwia.
  Maluj