Ulubiony atrybut wielu kobiet na początku XVII wieku, boa z piór, dotarł nawet do dnia dzisiejszego. To prawda, że ​​przeszła wiele zmian i jest obecnie najczęściej wykorzystywana do tworzenia obrazu scenicznego lub jako dodatek do ekstrawaganckiego obrazu wieczornego.

Wizerunek eleganckiej damy to boa z piór

W tłumaczeniu, boa oznacza dusiciela-węża lub boa dusiciela, który najlepiej opisuje to oryginalne akcesorium, które możesz zawiązać na szyi lub rozpościerać na ramionach. Jeśli mówisz o boa, które dekorują suknie wieczorowe , wtedy mogą być:

  1. Boa strusich piór. Wygląda bardzo pięknie i ekstrawagancko. Zwłaszcza jeśli jest pomalowany na kilka jaskrawych kolorów. Często po prostu chowają ramiona, ale w razie potrzeby można je owinąć wokół szyi.
  2. Boa z łabędzia w dół. Bardzo delikatny szalik z lekkiego, prawie nieważkiego puchu. Najczęściej takie akcesoria można znaleźć na ramionach panny młodej. Po boa "swan feather" idealny na wesele.
  3. Boa z futra. Teraz ta opcja jest znacznie bardziej powszechna, nie tylko na przyjęciach i imprezach towarzyskich. Bardzo często takie boa służą do ozdabiania odzieży wierzchniej.
Jaki kolor wybrać?

Jeśli nie masz różnicy w zdolności do szokowania ludzi, najlepszym zakupem będzie boa z czarnego pióra. Będzie pasował do prawie każdego stroju i nie będzie wyglądał niepokornie. Młodym i romantycznym dziewczętom można odebrać różowe boa, które wyraźnie wyróżni właściciela z tłumu. Zielone, czerwone lub niebieskie boa z piór strusich będą miały znaczenie podczas imprezy teatralnej lub karnawałowej, dlatego starannie wybieraj takie jasne kolory i odcienie. Ale "biały puch" Boa odświeży obraz i doda odrobinę stylu retro.

Na dzień dzisiejszy kolorystyka strusich boa zyskuje popularność na imprezach tematycznych, zresztą są one preferowane przez dziewczyny, które chcą przyciągnąć uwagę.

Jak dbać o Boa?

Jeśli boa puch, pamiętaj, że podczas prania lub czyszczenia nie używaj detergentów. Musi być osuszony z dala od urządzeń grzewczych, najlepiej w wentylowanym pomieszczeniu. Zachowaj to w specjalnym przypadku i w stanie swobodnie rozłożonym, aby nie być zbyt małym.

Futra boa są pielęgnowane tak samo dobrze, jak inne produkty futrzane. Po zmoczeniu, boa należy suszyć w temperaturze pokojowej i czesać bez grubego grzebienia. Zachowaj w przypadku.

Boa piór może mieć różną długość, ale pożądane jest, aby przechowywać je w oddzielnym pudełku, aby pióra nie zgniotły się. Nie zaleca się również stosowania detergentów.

Boa z piór 1Boa z piór 2Boa z piór 3
Boa z piór 4Boa z piór 5Boa z piór 6
Boa z piór 7Boa z piór 8Boa z piór 9