Okulary są przede wszystkim zaprojektowane, aby w razie potrzeby chronić oczy przed szkodliwym promieniowaniem lub poprawnym widzeniem. Niemniej jednak to akcesorium jest bardzo podatne na połączenie mody. Przede wszystkim dotyczy ramy - może być prostokątna, okrągła, kwadratowa lub na ogół nie może być. W tym sezonie okulary z dużą ramą wróciły do ​​mody. Takie okulary były modne w połowie ubiegłego wieku. Dlatego doskonale uzupełniają obraz w stylu retro, a nie tylko.

Kim są duże okulary?

Zanim pójdziesz do sklepu na stylowe duże okulary, musisz dowiedzieć się, czy są one odpowiednie dla Ciebie.

Więc duże okulary będą wyglądać świetnie, jeśli:

  • duże rysy twarzy;
  • kwadratowa twarz;
  • wydłużona twarz - w tym przypadku lepiej wybrać duże okulary lotnika;
  • masywny podbródek - wybierz okulary ważki.

Duże okulary przeciwsłoneczne

Dziś prawie wszyscy wybitni producenci okularów produkują modele z dużymi szkłami. Wśród nich warto zauważyć:

Duże okulary przeciwsłoneczne z plastikowymi przezroczystymi wielobarwnymi oprawkami wyglądają wyjątkowo oryginalnie. Różne wzory na świątynie, cyrkonie, ozdoby w postaci liści, piór, orientalnych symboli na ramie są nadal aktualne. Bardzo stylowe i niezwykłe czarne duże okulary, które są uniwersalne i łączone z dowolnymi akcesoriami.

Jak wybrać ramkę z dużymi okularami do koloru włosów?

Wybierając srebrną lub złotą ramę, zwróć uwagę na to, jakie ozdoby są na tobie noszone, a także jakie kolorowe elementy na torebce. Złote i srebrne ramki to wybór brunetek.

Bardzo istotna jest również rama z drapieżnym nadrukiem dowolnego odcienia. Takie ramki są idealne dla blondynki. Brązowowłose kobiety powinny wybierać wielobarwne ramki, na przykład sałatka lub niebieski.

Duże okulary 1Duże okulary 2Duże okulary 3
Duże okulary 4Duże okulary 5Duże okulary 6
Duże okulary 7Duże okulary 8Duże okulary 9