Ostatnio często można usłyszeć pojęcie "szkieł fotochromowych". Stosunkowo ulepszone soczewki fotochromowe pojawiły się na rynku optycznym nie tak dawno temu - w latach 90. początkowo, wraz z zaletami, miały one kilka wad. Dziś technologia szkieł fotochromowych jest praktycznie doskonała i można cieszyć się nie tylko modnym, ale także bardzo przydatnym dodatkiem.

Co oznaczają okulary fotochromowe?

Głównymi właściwościami soczewek fotochromowych do okularów jest to, że są w stanie poprawić widzenie do maksymalnej ostrości. Ponadto zmieniają swoje zaciemnienie w zależności od intensywności sztucznego lub naturalnego oświetlenia. Dla ostatniej właściwości szkła okularami fotochromowymi nazywane były również szklankami - "kameleony". Są naprawdę nadwrażliwe na światło - w pokoju mogą być całkowicie bezbarwne, zwykłe okulary do korygowania wzroku i na słońcu szybko ciemnieją. Inteligentne okulary zawdzięczają swoją szybką reakcję na cząsteczki fotochromowych substancji znajdujących się w materiale. Reagują na jasne światło słoneczne poprzez ściemnianie i powrót do pierwotnego stanu spoczynkowego w normalnym oświetleniu.

Główną zaletą fotochromowych okularów przeciwsłonecznych jest to, że zastępują okulary przeciwsłoneczne dioptrami - w jednej szklance jest wygodnie zarówno w domu, jak i na zewnątrz.

Odmiany szkła fotochromowego do okularów

Najbardziej znanymi technologiami do produkcji soczewek fotochromowych są technologie Transitions i SunSensors. Zarówno te, jak i inne są bardzo popularne, chociaż w Rosji zakorzeniła się druga opcja.

Transitions dostarczają swoje bezbarwne soczewki do takich marek jak Essilor, Hoya, Sola, Zeiss, Seiko, gdzie później wprowadzają do nich cząsteczki substancji fotochromowych. Specjaliści firmy stale udoskonalają swoją technologię, jednym z najnowszych osiągnięć są soczewki, które ciemniejją nawet szybciej na ulicy i są mniej zależne od temperatury otoczenia.

Istota technologii SunSensors jest nieco inna - element fotochromowy znajduje się nie tylko w górnej warstwie, ale jest rozkładany w całej masie soczewki. W rzeczywistości oba systemy działają dobrze i radzą sobie z ich zadaniami.

Kto potrzebuje okularów spolaryzowanych fotochromowo?

Ogólnie rzecz biorąc, jasne jest, że okulary fotochromowe są nowoczesnym dobrem, dodatkiem, który przyda się i spodoba się wielu kobietom. Wśród nich przede wszystkim ci, którzy używają okularów zarówno w domu, jak i na zewnątrz. « Kameleony »Wymień dwie pary okularów, jeśli często zmieniasz różne rodzaje oświetlenia.

Okulary fotochromowe są niezastąpione dla kierowców - nie gasną, gdy autolady znajdują się w salonie, ale doskonale chronią przed promieniami ultrafioletowymi, od niebezpiecznych na oślepiającym świetle.

Są fotochromowe okulary sportowe niezbędne dla kobiet, które preferują aktywne sporty, szczególnie są one pożądane wśród rowerzystów, snowboardzistów.

Okulary fotochromowe są wybierane przez osoby wrażliwe na gwałtowne zmiany jasności, powodujące zaczerwienienie oczu, ból głowy, które mają problemy ze wzrokiem i nie chcą zapobiec jego pogorszeniu.

Użytkownicy cenią je za to, że okulary fotochromowe świetnie sprawdzają się w codziennym życiu, doskonale chronią przed jasnymi promieniami ultrafioletowymi, oszczędzają siatkówkę, gdy zmienia się światło, i zapewniają czystość otaczającego obrazu.

szkła fotochromowe1szkła fotochromowe2szkła fotochromowe3
szkła fotochromowe4szkła fotochromowe5szkła fotochromowe6
szkła fotochromowe7szkła fotochromowe8szkła fotochromowe9