Punkty do pływania są niezbędne dla wszystkich, którzy przynajmniej od czasu do czasu odwiedzają basen lub odpoczywają w pobliżu zbiorników wodnych. Chronią oczy przed szkodliwym działaniem soli i chemikaliów zawartych w wodzie, promieniami ultrafioletowymi i innymi negatywnymi czynnikami. Ponadto ten dodatek poprawia widoczność, szczególnie pod powierzchnią wody.

Jak wybrać okulary do pływania?

Aby kupić drogi produkt, nie zawiódł jego właściciela, musisz znać pewne funkcje i wziąć pod uwagę pewne niuanse. Poniższe wskazówki profesjonalistów podpowiedzą Ci, jak wybrać okulary do pływania:

 • Mostek tego akcesorium musi być wyjmowany lub regulowany na długość. Elementowi temu należy poświęcić więcej uwagi, ponieważ zapewnia wygodne noszenie produktu;
 • kolor soczewki może być dowolny. Jednak przy ich wyborze należy wziąć pod uwagę, do czego konkretnie będzie ono używane. Tak więc, w przypadku basenu wewnętrznego, soczewki powinny być lżejsze, a do odpoczynku na morzu lub wybrzeżu oceanu - ciemne z dodatkową ochroną przed promieniowaniem ultrafioletowym. Ponieważ otwarta woda zwiększa negatywny wpływ światła słonecznego na narządy wzroku, istnieje ryzyko uszkodzenia siatkówki oczu, co spowoduje poważne cierpienie;
 • Pasek powinien być pewnie zamocowany po bokach lub z tyłu. Pamiętaj o sprawdzeniu zapięć i pociągnij za pasek w różnych kierunkach;
 • szklanek do pływania zdecydowanie nie zaleca się kupować bez dopasowania. Wręcz przeciwnie, lepiej rozważyć kilka par naraz i wybrać te, w których będzie najwygodniej. Aby to zrobić, odwróć pasek nad głową i przyciśnij soczewkę do oczu. Anatomicznie odpowiedni model natychmiast "zasysa" skórę.
как выбрать очки для плавания

Czy mogę pływać w basenie bez okularów?

Każda osoba, która planuje pływać, zastanawia się, czy w basenie są potrzebne okulary. W rzeczywistości produkt ten nie jest obligatoryjnym atrybutem odwiedzania placówki służby zdrowia, jednak pełni wiele przydatnych funkcji, takich jak:

 • okulary przeciwsłoneczne pozwalają zobaczyć przestrzeń przed sobą i znacznie zmniejszyć ryzyko napotkania innego pływaka lub jakiejkolwiek przeszkody;
 • To akcesorium chroni oczy przed rozpryskami, co zapewnia lepszą widoczność;
 • Wreszcie, produkt nie pozwala przeniknąć wybielacza i innych szkodliwych substancji do oczu, co zmniejsza prawdopodobieństwo podrażnienia .
можно ли плавать в бассейне без очков

Wybór okularów do pływania w basenie

Punkty do pływania w basenie różnią się wieloma cechami, więc ich wybór należy traktować poważnie. Z reguły aktywni mężczyźni i kobiety preferują akcesoria treningowe, które składają się z solidnej silikonowej ramy i plastikowych soczewek. Warianty na bazie neoprenu lub kauczuku termoplastycznego są mniej powszechne.

Modele treningowe są idealne do zajęć na świeżym powietrzu lub aktywności aqua aerobik . Jednak niektóre osoby mogą wymagać specjalnych okularów pływackich, które mają określone cechy. Na przykład istnieją akcesoria zaprojektowane specjalnie do poruszania się w jednym lub w innym stylu lub opcje dla osób ze słabym wzrokiem.

выбор очков для плавания в бассейне

Okulary do pływania z dioptriami

Mężczyźni i kobiety, którzy nie mogą się pochwalić idealną wizją, często wybierają okulary do basenu z dioptriami, dzięki czemu widzą znacznie lepiej. W składzie większości producentów są modele z identycznymi obiektywami, ale ludzie z astygmatyzmem nie pasują do nich. W takim przypadku profesjonaliści zalecają wybór akcesoriów z wymiennymi obiektywami, do których można podnosić okulary z niezbędnymi dioptriami. Takie soczewki mają większy krok niż konwencjonalne, ale to nie zakłóca selekcji, ponieważ wymagania dotyczące ostrości wzroku na głębokości są mniejsze niż na powierzchni wody.

очки для плавания с диоптриями

Profesjonalne okulary przeciwsłoneczne do pływania

Punkty za pływanie mistrzowskie przeznaczone są dla sportowców biorących udział w zawodach. Niemniej jednak niektórzy mężczyźni i kobiety wolą używać ich podczas treningu. Wynika to z faktu, że profesjonalne okulary do basenu mają bardzo twarde podestowanie, które zapewnia im lepsze właściwości hydrodynamiczne. Z tego powodu takie akcesoria mogą powodować znaczny dyskomfort, a wiele osób potrzebuje czasu, aby się do nich przyzwyczaić.

профессиональные очки для плавания

Lustrzane okulary do pływania

Najlepsze okulary pływackie w basenie mają lustrzaną powierzchnię soczewek. Wyglądają niecodziennie i bardzo efektownie dzięki specjalnej powłoce chroniącej oczy przed intensywnym światłem. Takie produkty doskonale nadają się do stosowania w wodach wewnętrznych i zewnętrznych, a ponadto wyglądają stylowo i oryginalnie, dlatego są bardzo często wybierane przez dziewczęta i kobiety w różnym wieku.

зеркальные очки для плавания

Najlepsze okulary przeciwsłoneczne do pływania

Do tej pory sklepy reprezentowały ogromną różnorodność atrybutów sportowych, w tym okulary do pływania i podobne produkty dla fanów. Istnieją zarówno drogie modele, które wykonują kilka funkcji, jak i proste akcesoria w przystępnej cenie, dzięki czemu każdy może wybrać to, co najbardziej mu odpowiada. Najlepsze okulary basenowe mogą być bardzo drogie, jednak uzasadniają poniesione koszty, ponieważ służą one dobrze i chronią oczy przed wpływem czynników negatywnych.

лучшие очки для плавания

Okulary do pływania Speedo

Wysokiej jakości okulary do pływania Speedo zyskały bezprecedensową popularność dzięki profesjonalnym sportowcom, którzy wielokrotnie reklamowali produkty tej marki. Mają wysokie właściwości hydrodynamiczne i mają wiele zalet w porównaniu z innymi modelami, na przykład:

 • maksymalne twarde lądowanie;
 • niezawodność i trwałość;
 • Unikalna technologia wytwarzania soczewek, dzięki której okulary nie zaparowują i niezawodnie chronią narządy wzroku przed promieniowaniem ultrafioletowym i odblaskiem. Widoczność w takich okularach pozostaje wspaniała, zarówno na świeżym powietrzu, jak i wewnątrz, w jasnym świetle;
 • swobodna regulacja i umiejętność dopasowania każdego modelu do indywidualnych cech sportowca;
 • brak szczeliwa;
 • doskonała hydrodynamika;
 • niewielka waga.
очки для плавания speedo

Okulary do pływania Arena

Damskie okulary przeciwsłoneczne do pływania Arena są słusznie uważane za najbardziej optymalny wybór dla pięknych pań wśród najszerszej gamy produktów dostępnych w sprzedaży. Pasują ciasno do twarzy, ale nie powodują reakcje alergiczne i nie pozostawiają żadnego śladu. Soczewki ze specjalną powłoką przeciwmgielną doskonale chronią oczy przed promieniowaniem ultrafioletowym i blaskiem słonecznym, co zapewnia doskonałą widoczność w każdych warunkach.

Punkty do pływania Arena są prezentowane w szerokim zakresie różnych kształtów, grubości soczewek i kolorów ramek. Są idealne dla początkujących i amatorów aktywności na świeżym powietrzu, a także dla profesjonalistów, którzy nie myślą o swoim życiu bez uprawiania sportu. Ponadto wszystkie produkty tej marki są bardzo mocne i trwałe, więc w pełni uzasadniają swoją cenę i przez długi czas proszę ich właściciela.

очки для плавания arena

Gogle do pływania Adidas

Według większości profesjonalnych sportowców najlepsze punkty do pływania to produkty marki Adidas. Produkty tej marki mają zdecydowanie sportową konstrukcję, długą żywotność i wysoką jakość wykonania. Dzięki regulowanemu paskowi i przegrodzie, przedmiot ten przybiera wymagany kształt i nie powoduje żadnego dyskomfortu podczas skarpet.

очки для плавания adidas