Okulary przeciwsłoneczne to nie tylko funkcjonalny i wygodny dodatek, ale także stylowy dodatek do wizerunku. Dziś ten modny element jest używany w zimnych porach roku, ale oczywiście okulary zyskują dużą popularność w ciepłym sezonie. Każda fashionistka zawsze stara się wyglądać oryginalnie i podkreślać ich indywidualność. W takim przypadku najlepszym wyborem byłyby nietypowe modele. Jeden z nich można dziś nazwać okularami retro. Akcesoria w tak modnym stylu zawsze wyróżniają Cię spośród innych, dodając odrobinę niezwykłości i kreatywności do każdego nowoczesnego wyglądu.

Okulary retro

Aby kupić okulary w stylu retro, nie musisz głęboko zagłębiać się w cechy tego kierunku. Wystarczy odwołać się do popularnych wizerunków słynnych ikon stylu z lat 20. i 80. XX wieku. Oczywiście zakres modeli jest wystarczająco duży. Ale zobaczmy, które damskie okulary retro są dziś popularne?

Szeroki opływowy kształt . Okulary z dużymi soczewkami na pół twarzy - obecny trend z ubiegłych lat, który znów jest dziś modny. Przeważnie takie modele prezentowane są w owalnej ramie o średniej lub cienkiej grubości.

okulary retro1retro glasses2retro glasses3

Gruba krawędź . Masywna podstawa - jeden z najbardziej stylowych typów okularów retro. Dzisiaj takie modele prezentowane są w formie kocie oko, kwadrat, koło. Również gruba rama jest popularna w ciekawym designie, na przykład z lokami na szaklach, podstawą 3D.

retro glasses4retro glasses5retro glasses6

Tishaydy . Okrągłe okulary są modnym stylem retro. Dzisiaj tishays również mają nazwę "rowery". Projektanci oferują takie modele z czarnymi szkłami, a ramkę można skontrastować i mają nierówny kształt.

retro glasses7okulary retro8retro glasses9