Zegarek to nie tylko obiekt pokazujący czas, ale także modny dodatek. Dziś z godziny można ocenić status ich właściciela. I, oczywiście, muszą spełniać kryteria jakości, a to:

  • wytrzymałość zewnętrznej struktury;
  • niezawodny materiał;
  • dokładność mechanizmu.

Zegarki znanych marek można nazwać wskaźnikiem bogactwa ich właściciela. Są takie godziny, których cena jest tak wysoka, że ​​osoba w całym swoim życiu nie może tyle zarobić.

Dziś najdroższe zegarki są tworzone przez mistrzów marki Chopard, ich wartość to 25 milionów dolarów, możemy powiedzieć, że są to biżuterię i zegarmistrzostwo.

Na rynku światowym znajdują się marki zegarków rosyjskich, włoskich, angielskich, francuskich, szwajcarskich i amerykańskich, a my zajmujemy się dwoma ostatnimi:

Szwajcarskie zegarki

Szwajcarscy producenci zegarków dokładnie kontrolują technologię produkcji ruchów i ich końcowy montaż. A także używaj najbardziej niezawodnych i wysokiej jakości materiałów.

Najpopularniejsze marki szwajcarskich zegarków:

  1. Rolex to elitarna marka, która rozpoczęła swoją działalność od ręcznie robionych zegarków. Założycielami marki byli Hans Wilsdorf i Alfred Davis w 1908 roku. Zegarki Rolex są wyposażone w mechanizm automatycznego nawijania, co jest bardzo wygodne. Mają ekscentryczny, obracający się z ruchami dłoni. Tak więc przy stałym noszeniu zegarka nie trzeba go nakręcać.
  2. Patek Philippe to rodzinna firma zegarmistrzowska. Został założony w 1839 roku przez francuskiego zegarmistrza Adrien Philippe, który połączył siły z polskim biznesmenem Anthonym Patek i zegarmistrzem Francois Capek, aby stworzyć jedną z najlepszych marek szwajcarskich zegarków.
  3. Breitling. Marka została stworzona w 1884 roku przez Leona Breitlinga, chronografy zaopatrujące przedsiębiorstwa przemysłowe. W 1932 r. Jego wnuk, Willy Brightling, zawarł porozumienie, dzięki któremu Breitling stał się oficjalnym dostawcą Royal Air Force.

Amerykańskie marki zegarków

Ameryka jest jednym z trzech wiodących producentów zegarków, wraz z Japonią i Szwajcarią. Amerykańskie marki zegarków wyróżniają się funkcjonalnością i skromnym, ale eleganckim wyglądem.

Najlepsze marki zegarków produkowane w Ameryce:

  1. Anne Klein to pierwszy amerykański zegarek. Projektantka Anna Klein, która produkuje odzież damską i dziecięcą, zaczęła produkować zegarki w latach siedemdziesiątych. Natychmiast podbili kobiety swoim eleganckim wyglądem. Przy ich produkcji używane są kryształy Swarovski, a zegarki z kolekcji Diamond zdobią naturalne brylanty. Jakość produktów Anne Klein jest zagwarantowana, w produkcji wykorzystywane są wyłącznie materiały wysokiej jakości i niezawodne mechanizmy.
  2. Timex jest jednym z najstarszych producentów zegarków na świecie. Marka została stworzona w 1854 roku i nosiła nazwę Waterbury Clock. Firma koncentruje się na masowym odbiorcy i produkuje niedrogie zegarki. W 1917 r. Opracowano budżetowy model zegarków specjalnie dla żołnierzy amerykańskiej armii. Nowym kamieniem milowym w rozwoju było przemianowanie w 1945 roku znaku towarowego w Timex. Obecnie marka produkuje wielofunkcyjne, wodoodporne zegarki sportowe w przystępnej cenie.
  3. Marc Ecko to marka ukierunkowana na młodych ludzi. Założyciel najlepsze marki zegarków Marka to Mark Eco, który rozpoczął karierę jako artysta graffiti. Dzięki ekstrawaganckim pomysłom i wykorzystaniu najnowszych technologii marka jest bardzo popularna w krajach Ameryki i Europy. Warto zauważyć, że modele są chronione przed wstrząsami, kurzem i wilgocią.

Ocena marek zegarków, według różnych kryteriów i opinii konsumentów, jest opracowywana corocznie przez instytuty i dobrze znane czasopisma. Ale, z reguły, według jednego kryterium, niektóre marki zegarków przodują, a na innych - inne. Tak więc lista wiodących marek opracowywanych w Europie różni się od amerykańskiej.