Większość z nas spędza dzień w pracy, podróżując samochodem lub transportem publicznym, oglądając filmy, oglądając telewizję lub surfując po sieci jako odpoczynek. Mamy chronicznie mało czasu i nie możemy w żaden sposób przeznaczyć przynajmniej trochę czasu na sport. Wszystko to prowadzi do rozwoju chorób kręgosłupa, ponieważ jest to kręgosłup, który bierze na siebie cały ciężar siedzącego trybu życia. W rezultacie rozwija się skolioza - skrzywienie kręgosłupa ze zwiększonym obciążeniem mięśni po jednej stronie kręgosłupa i zanikłych mięśni po drugiej stronie.

Krzywizny i odkształcenia są najbardziej popularne w okolicy klatki piersiowej, ale nierzadko występują w odcinku szyjnym i lędźwiowym kręgosłupa. Jeśli zauważysz, że coś jest nie tak z kręgosłupem, na przykład, odczuwasz ból, zauważysz skrzywienie postawy, szybkie zmęczenie pleców, skonsultuj się z lekarzem ortopedą. Dopiero po dokładnej diagnozie ortopeda będzie mógł wybrać kompleks fizykoterapii specjalnie dla każdego pacjenta. A my z kolei zapewniamy ćwiczenia fizykoterapii kręgosłupa, które pomogą Ci poradzić sobie z drobnymi błędami postawy, wzmocnią mięśnie kręgosłupa i ochronią się przed rozwojem różnych chorób kręgosłupa.

Fizjoterapia w krzywiznie kręgosłupa powinna być wykonywana o tej samej porze każdego dnia, aby organizm mógł łatwiej przystosować się do nowych nietypowych obciążeń. Początek wszystkich zajęć powinien być łatwy do rozgrzania do rozgrzewki. Następnie przechodzimy do głównego kompleksu.

Ćwiczenie nr 1

Pozycja wyjściowa - leżąc na brzuchu, wznosimy się na rękach i nogach, wyginając łuk pleców. Najwyższym punktem jest miednica. Utrzymujemy ciężar na prostych ramionach i nogach, obniżamy głowę. Ostro podnieś głowę i opuść miednicę tak nisko, jak to możliwe, ale nie do końca. Trzymaj palce u rąk i nóg. Następnie ponownie podnieś miednicę, opuść głowę. W tym duchu wykonujemy ćwiczenie pięć razy. Odpocznij w PI.

lfk na plecy

Ćwiczenie nr 2

IP - leżąc na plecach, ręce wzdłuż ciała. Wykonujemy ćwiczenia rowerowe, które są dobrze znane wszystkim od dzieciństwa. Jednak nie musisz machać nogami, ale wykonywać ruchy łuku, mając nogi jak najbliżej podłogi. To wzmocni mięśnie brzucha, które powinny wspierać kręgosłup jak gorset. Powtórz 10 razy.

cele terapeutycznej kultury fizycznej

Ćwiczenie nr 3

IP - leżąc na brzuchu. Podnieś miednicę jak w pierwszym ćwiczeniu, aw tej pozycji przez 40 sekund chodź po pokoju. Odpocznij w PI, możesz zrobić kilka podejść. Ćwiczenie to rozciąga mięśnie kręgów i pomaga umieścić przemieszczone dyski kręgowe w miejscu.

wykonywanie ćwiczeń terapeutycznych na plecy

Ćwiczenie nr 4

PI - siedząc na podłodze, wyciągając ramiona do przodu i rozciągając piersi na biodrach. Przechodzimy od pozycji ciasnej do klęczącej z naciskiem na ramiona i odginając grzbiet jak najwięcej podczas zginania nad wierzchołkiem i zginania w przeciwnym kierunku. Powtórz 10 razy.

terapeutyczne ćwiczenie z krzywizną kręgosłupa

Ćwiczenie nr 5

PI - leżąc na plecach, ręce wyciągnięte wzdłuż ciała. Powoli zrywamy nogi z podłogi i rzucamy je ponad głowę, starając się umieścić je tak daleko, jak to możliwe. Przytrzymaj przez kilka sekund w tej pozycji i wróć do oryginału. Powtórz 10 razy.

kompleks terapii ruchowej

Codzienne wykonywanie prostych ćwiczeń pomoże uniknąć poważnych problemów z kręgosłupem i pójdzie do ortopedy. Cele terapeutycznej kultury fizycznej to nie tylko leczenie, ale także skuteczne zapobieganie, rehabilitacja i rehabilitacja. Jeśli cierpisz na ostre schorzenia kręgosłupa, to Ćwiczenia fizyczne z naruszeniem postawy i inne problemy muszą być wykonane podczas remisji, a jeśli wykonasz określone ćwiczenia, poczujesz ból, zatrzymasz się i przejdziesz do bardziej łagodnego rytmu ćwiczeń. Dzięki fizjoterapii i codziennym ćwiczeniom na plecach przed wystąpieniem choroby, uczysz się dyscypliny, Twoja postawa będzie doskonale wyróżniała się w tłumie, a zdrowy kręgosłup zapewni doskonałe funkcjonowanie całego ciała.