Jak każdy od dawna wiedział, moda ma charakter cykliczny, a po pewnym czasie trendy powracają na szczyt popularności, dotyczy to zarówno odzieży, jak i fryzur, akcesoriów i wszystkiego innego. Tak więc w 2013 roku trendy w połowie ubiegłego wieku, mianowicie jasne grafiki, stają się modne, noszenie ubrań to przede wszystkim minimalizm, mini-spódniczka i fryzury w stylu lat 50. i 60. XX wieku. Jeśli tak naprawdę nie wiesz, jak wyglądały dziewczęta z tego okresu, główną cechą będą słowa stylowe, słodkie, seksowne!

Niektóre z najbardziej znanych fryzur w tej epoce

Kwadrat geometryczny - jest to prawdopodobnie najczęstsza fryzura w stylu lat 60-tych. Obraz dziewczyny z taką fryzurą jest czymś, co zdalnie przypomina temat przestrzeni. Możesz zobaczyć i futurystyczny, a także minimalistyczne funkcje w tym stylu. Przede wszystkim fryzura ta charakteryzuje się bardzo wyraźnym geometrycznym kształtem. Wszystkie wskazówki są przycięte bardzo wyraźnymi liniami. Fryzjerzy nie używają nożyc do cięcia, aby stworzyć ten obraz.

Styl lat 60. charakteryzował się także pewną asymetrią: jedna strona fryzury może być krótsza od drugiej. Lub grzywka może być podzielona na dwie połówki, z których każda będzie miała swój własny kształt. Najczęściej jest to dość krótka fryzura, nie dłuższa niż earlobes. Stylizacja jest dość prosta: wystarczy wyprostować lub rozciągnąć włosy za pomocą suszarki do włosów i umieścić je starannie na konturach twarzy. Możesz zrobić jasne włosy z powrotem, dzięki czemu daje niewielką objętość. Jeśli chcesz stworzyć bardziej romantyczny wygląd, po prostu zwinąć loki i być najbardziej delikatnym i kobiecym. Ale są też inne fryzury w stylu lat 60-tych.

Pixie i Twiggy - najbardziej popularne fryzury z lat 60

Inne najbardziej popularne fryzury w stylu lat 60. to wszystkie rodzaje fryzur czwórkowych i pixie. Wprowadzono ją do ikony mody z tej epoki - Twiggy. Z angielskiego pixie jest tłumaczone na język rosyjski jako elf. I nie jest tak po prostu. Styl tej fryzury charakteryzował się wydłużonymi skroniami i wystającymi nitkami. Zazwyczaj dziewczyny z takimi fryzurami i prawdą przypominały coś z tych magicznych stworzeń. Ta fryzura była modna zarówno wśród dziewcząt, jak i wśród chłopaków. Ten styl został nazwany unisex.

Twiggy - To kolejna z najpopularniejszych fryzur w stylu lat 60. To bardzo krótka fryzura, prawie jak mężczyźni. Dotyczy tylko kobiet i dziewcząt o bardzo cienkiej twarzy i wyrazistych rysach twarzy, ponieważ w przeciwnym razie nie tylko nie będzie pasować, ale też nie będzie wyglądać kobieco.

fryzury w stylu 60 x 1fryzury w stylu 60 x 2fryzury w stylu 60 x 3
fryzury w stylu 60 х 4fryzury w stylu 60 x 5fryzury w stylu 60 x 6
fryzury w stylu 60 x 7fryzury w stylu 60 x 8fryzury w stylu 60 x 9