To nie pierwszy sezon na szczycie popularności to orientalna odzież damska. Wschodnia część świata przyciąga swoją oryginalnością i tajemnicą. Ten styl inspiruje ogromną liczbę projektantów mody do tworzenia wspaniałych kolekcji i ubrań w orientalnym stylu.

Odzież w stylu orientalnym 2013

Główną cechą charakterystyczną tego modnego trendu jest skromność. Oczywiście jest to naturalne, biorąc pod uwagę, że ten trend w modnej orientalnej odzieży pochodzi od krajów arabskich, gdzie przedstawiciele kobiet mają wyjątkowo skromne maniery. Mimo to współczesny kierunek wschodni nie stara się owijać fashionisty od stóp do głów w jakiejś nieprzejrzystej tkaninie przypominającej burkę. Ten styl korzystnie podkreśla wszelkie zalety postaci kobiecych, pozostawiając miejsce na tajemnicę i niepewność.

Styliści uważają, że fascynacja stylem orientalnym w Europie rozpoczęła się w latach 60., kiedy narodził się ruch hipis . Przedstawiciele tej subkultury byli zafascynowani ideami buddyzmu, więc dla ich obrazów i strojów wybrali pewne cechy szaty wschodnich derwiszów, przypominające luźne sukienki lub indyjskich mnichów. Ruch ten był bardzo popularny, więc styl orientalny szybko zyskał ogromną liczbę fanów i sławy.

Inną charakterystyczną cechą takich strojów są tkaniny ozdobione różnymi jaskrawymi wzorami, różnorodnymi i bogatymi kolorami. Najczęściej używane tutaj są odcienie bieli, czerni i złota. Takie stroje mają prosty kształt i krój, nie pasują do figury i nie wstrzymują ruchów. Jeśli chodzi o materiały, najbardziej popularne są satynowe, szyfonowe i jedwabne tkaniny.

Orientalny styl w ubraniach 1Odzież w stylu orientalnym 2Orientalny styl w ubraniach 3
Orientalny styl w ubraniach 4Odzież w stylu orientalnym 5Odzież w stylu orientalnym 6
Odzież w stylu orientalnym 7Odzież w stylu orientalnym 8Odzież w stylu orientalnym 9