Brzydkie kobiety nie istnieją. Są ślepi, którzy nie widzą całej atrakcyjności, uroku i uroku w uczciwej połowie ludzkości. Albo zbyt cienki, albo pulchny, albo zbyt opalony, albo, przeciwnie, blady. Na szczęście starożytny kupiec Nigel Davis wcale taki nie był. Udało mu się rozważyć w swojej dziewczynie przyszły model i przewidzieć jej bezprecedensowy sukces. I nie pomyłka. Wkrótce świat zobaczył supermodelkę, która zmieniła idee piękna, które istnieją wcześniej, dziewczynę, która stała się symbolem lat 60. XX wieku, "trzciną", naśladowaną przez miliony kobiet na całym świecie. Świat zobaczył topowy model Twiggy.

Od brzydkiego kaczątka po pięknego łabędzia

Leslie Hornby, który jest także legendarnym Twiggy, urodził się na obrzeżach Londynu w cieśle i rodzinie barmańskiej. Od dzieciństwa mała Leslie była chuda, a dzieci w szkole co jakiś czas nazywały ją "sliver" lub "stick". Po ukończeniu szkoły w jednym z londyńskich fryzjerów jako zwykły asystent, w wieku 17 lat, cienka Leslie stała się megapopularna, a jej dziecięcy przydomek został przekształcony w piękne imię Twiggy, co tłumaczy się jako "kruchy" lub "cienki".

Jednak nowy pseudonim był właśnie dla niej, ponieważ parametry Twiggy znacznie różniły się od ogólnie przyjętych standardów w tamtych czasach. Przy wzroście 169 cm ważyła około 40 kg, a jej proporcje 80x55x80. Być może to właśnie taka kompozycja pomogła Leslie stać się jednym z najbardziej znanych top modelek. By the way, była pierwszą w branży mody, która została uhonorowana takim tytułem. Przez 4 lata kariery modelki Twiggy nigdy nie chodził po wybiegu, ale znalazła się na okładkach najsłynniejszych błyszczących publikacji - Vogue, Seventeen, McCalls. Został nakręcony przez najlepszych fotografów, takich jak Helmut Newton i Cecil Beaton. Biografia Twiggy mówi, że jedno z jej zdjęć zostało umieszczone w kapsule i wysłane w kosmos.

Gwiazda lat 60

Świat oszalał na Twiggy. Kobiety ustawiły się w kilometrowych kolejkach w pobliżu salonów piękności, aby zbliżyć się do przedmiotu ich uwielbienia. Obraz Twiggy sprawił, że stracili na wadze do wyczerpania, które później stało się znane jako "Syndrom Twiggy". Jej maleńka postać, chłopięca fryzura, duże oczy z długimi, fałszywymi rzęsami i piegowatym nosem uczyniły z niej światową nazwę i fortunę.

Pod koniec lat 60. twiggy gorączka wysadziła świat w nowy sposób. Model uruchomił własną linię odzieży młodzieżowej - Twiggy Dresses, otworzył butik w centrum Londynu, stał się twarzą firmy reklamowej dla rewolucyjnej marki kosmetyków Olay. Model Twiggy stał się nawet prototypem lalki Barbie, wydanej przez Mattela w 1967 roku. Barbie odziedziczyła nie tylko sławne imię - Twiggy, ale także niektóre postaci legendarnego modelu - wąskie biodra i małe piersi. Ale jedna lalka nie zrobiła tego. Rok później pod nazwą Twiggy wyprodukowano termosy, pończochy, skarpety, a nawet dziecięce.

Odrodzenie

Rok 1970 był wyjątkowy w życiu Twiggy - ukończyła karierę modelki, mówiąc o tym, że nie chce już służyć jako wieszak. Świat stracił świetny model, ale zdobył nie mniej utalentowaną aktorkę. Rok później otrzymała nagrodę Złotego Globu jako "najbardziej obiecującą aktorkę"; Otrzymała podobną statuetkę za rolę w musicalu "Buddy". Rola Elizy Doolittle w telewizyjnej wersji słynnego "Pigmaliona" przyniosła jej kolejną nagrodę. Publiczność wysoko ceniła swój talent i ulubiony styl korporacyjny - ogromne oczy i anielską niewinność.

Świeciła nową gwiazdą na Broadwayu, odgrywając główną rolę w musicalu "My One and Only". Dzisiejszy Twiggy nie jest mniej udany niż młode piękno z lat 60-tych. Jest twarzą marki Marks & Spence, prowadzi własny talk show Twiggy, uruchamia własną linię kosmetyków Twiggy - Aroma Therapies for Face and Mind, pisze książki i wiele innych rzeczy, ponieważ utalentowana osoba jest utalentowana we wszystkim.

Twiggy 1Twiggy 2Twiggy 3
Twiggy 4Twiggy 5Twiggy 6
Twiggy 7Twiggy 8Twiggy 9