Styl Empire to dość skomplikowany styl, który łączy w sobie kilka elementów. Mogą to być długie, zwinięte loki, zebrane w ogon lub proste pasma, ostrożnie ułożone w niezwykłym zlewie. Twarz może być otoczona lokami lub lokami. Tiary, wstążki, wieńce, cyrkonie, świeże lub sztuczne kwiaty - to dobry akcent w modnej fryzury w stylu empire.

Trochę historii

Fryzury w stylu empirowym wędrowały do ​​nas z Francji w czasach Napoleona. Cesarz kochał starożytność, więc nie jest dziwne, że podstawowe elementy stylizacji zostały zapożyczone z kultury rzymskiej i greckiej. Oprócz ciasnych loków, warkoczy i otwartego czoła, wysokiej grzywki, trudnych węzłów i stylizacji, styl Empire zawarł elementy luksusu. Fryzury stały się bardziej złożone, rygorystyczne, uderzające w swój szyk.

Każda unikalna instalacja wymaga kilku godzin "dmuchania" nad nią. Nic więc dziwnego, że fryzury w stylu Empire są dziś najczęściej używane podczas stylizacji ślubnej.

Tak skomplikowana stylistyka, tak wiele ciasnych spiral i ich zakotwiczeń nie ma już żadnego stylu. W trakcie poszedł chignons, fałszywe grzywki i włosy, czasem nawet duże części fryzur, nie wspominając już o stylu dekorowania takich "struktur": utknęły pióra, zapięte klejnoty, tkane wstążki, zaadaptowały dziwne czapki.

Znaki stylu Empire

Na początku może się wydawać, że tylko profesjonaliści mogą w ten sposób kręcić loki, ale to nieprawda. Oto kilka przydatnych wskazówek dla tych, którzy będą robić swoje własne nici nie gorsze od napoleońskich mistrzów.

Pierwszą oznaką jakiejkolwiek fryzury w stylu Empire jest otwarte czoło. Możesz podzielić uderzenie w prostą rozstanie lub po prostu przeczesać wszystko z powrotem lub na boku. Kolejną cechą jest obecność ciasnego węzła z tyłu głowy, który na końcu będzie obszerny, ozdobiony klejnotami, na przykład pleciony sznurkiem pereł. Loki są dozwolone - okrągłe, spiralne, faliste, płaskie. Najważniejsze jest to, że powinny być mocno, mocno i pewnie zamocowane, a nie chaotycznie rozproszone na plecach.

Zastanów się nad obrazem, aby wyglądał na antyczne notatki. Pomoże to w koralikach, piórach, szerokiej i wąskiej taśmie ażurowej. Sznur z kamieniem na środku czoła (feronniere) może również stać się wizytówką. Należy pamiętać, że w przypadku włosów w stylu Empire należy odpowiednio dobrać strój, akcesoria (np. Ażurowe rękawice i szal) i odpowiedni makijaż.

Fryzury ślubne w stylu empirowym nie są na próżno tak popularne. To doskonały sposób na zaskoczenie wszystkich bezbłędnie ułożonych włosów. Oryginalna fryzura w greckiej interpretacji. Jedną opcją jest związanie pasm zebranych z boków. Loki mogą być splatane w luźne warkocze. Boczny ogon nie będzie wyglądał wcale gorzej. Opcjonalnie zwiń pasma, nadaj im większą objętość, a następnie odbierz je w pakiecie od tyłu.

Fryzury w stylu empire 1fryzura w stylu Empire 2fryzura w stylu Empire 3
fryzury w stylu Empire 4fryzury w stylu Empire 5Fryzury w stylu empire 6
fryzura w stylu Empire 7Fryzury w stylu empire 8Fryzury w stylu empire 9