Nie jest tajemnicą dla nikogo, że my, kobiety, jesteśmy w dużej mierze zobowiązani mężczyznom do tworzenia wyjątkowych ubrań. Giorgio Armani, Gianni Versace, Calvin Klein, Jean Franco Ferré, Gucio Gucci, Dolce Gabbana - to tylko kilka nazw, które nadają ton nowoczesnej modzie. Ale projektowanie to delikatna sprawa, która wymaga ciągłego rozwoju i doskonalenia, przesuwając standardowe ramy i granice. Na szczęście same znakomite mierniki to rozumieją, pozwalając młodym ambitnym projektantom stworzyć z nimi piękny świat mody. Utalentowany projektant mody Alexander Terekhov, bez wątpienia, należy do ich liczby.

Zapoznaj się z projektantem

Dziś Alexander Terekhov jest dobrze promowaną marką, ale niewiele wiadomo o samym projektancie. Dlatego postaramy się przyjrzeć biografii Aleksandra Terekhova, aby dowiedzieć się więcej o jego życiu. Aleksander pochodzi z Wiaznik. Zaczął kochać szycie, gdy był dzieckiem, gdy nosił lalki, szyła ubrania dla swoich sióstr i matki, dla których później stworzył swoją pierwszą sukienkę w życiu. Nic więc dziwnego, że Sasha doskonalił swoje umiejętności w szkole artystycznej, a następnie w Instytucie Mody i Projektowania.

Już na studiach Alexander wyczuł smak uznania, zajmując drugie miejsce w konkursie "Russian Silhouette", prezentując swoją kolekcję "Zmierzch". To niewielkie zwycięstwo dało mu szansę na trening w domu mody Yves Saint Laurent, po którym kariera młodego projektanta szybko podniosła się. Wziął udział w Rosyjskim Tygodniu Mody, New York Fashion Week, zorganizował osobiste wystawy swoich szkiców, otworzył własny butik. Ubrania Aleksandra Terekhovej stały się popularne nie tylko wśród panien w Moskwie, ale zachodnie gwiazdy też ją polubiły.

Świetna robota

Dziś znaną marką jest Rusmoda, która po rebrandingu nadała mu nową nazwę - Alexander Terekhov Atelier Moskwa. Pod tą nazwą świat otworzył nowy Alexander Terekhov, ale wciąż uwielbia sukienki, uważając je za podstawę kobiecej garderoby. Jednak jego spódnice, spodnie i bluzki rzadko pozostają niezauważone. Każda kolekcja Aleksandra Terekhova to małe arcydzieło, otoczone miękkim jedwabiem i bogatym w ciekawe odbitki.

Kolekcja Alexandra Terekhova z wiosenno-letniego sezonu 2013, choć nieco zmieniła się w innym kierunku, ale na ogół wciąż dotykała kobiecości i szyku. Opierał się na motywach ludowych, dominującym materiałem była bawełna, a głównymi akcesoriami były masywne koraliki, duże okulary przeciwsłoneczne i buty Gianvito Rossi. Sam projektant podzielił tę kolekcję na dwie części. W pierwszym znajduje się duży groszek w odcieniach niebieskiego, niebieskiego i pylisto-różowego, aw drugim - ząbek w postaci bukietów obandażowanych wstążką lub pączkami w jaskrawych szkarłatnych, niebieskich i brązowych odcieniach. Cała kolekcja była nasycona różnymi modelami, ale na pierwszy plan wysunęły się oryginalne, niezwykle piękne sukienki Aleksandra Terekhova.

Opanuj wszystkie torby

Alexander Terekhov stał się projektantem wykwintnych, kobiecych strojów. Poza tym jest on także znakomitym twórcą eleganckich toreb i spinek. Tak więc, w jego wiosenno-letniej kolekcji, modelki opierali się na wybiegu małymi, dwustronnymi, czerwono-niebieskimi szprychami, które harmonijnie łączyły się z pokazanymi strojami. Szczerze mówiąc, dla wielu kobiet w modzie torby Aleksandra Terekhova to nie tylko stylowe akcesoria, ale także przedmiot pożądania. Potwierdza to ekscytacja wywołana pojawieniem się jego torebki na torebki dla marki Coccinelle. Cztery torby wykonane z nappa i płótna, choć mają różne rozmiary, kształty i kolory - od beżu po lazur, są równie imponujące z pełnym szacunku podejściem do ich stworzenia, przemyślanymi detalami i zgrabnym krawiectwem.

Projektant Alexander Terekhov 1Projektant Alexander Terekhov 2Projektant Alexander Terekhov 3
Projektant Alexander Terekhov 4Projektant Alexander Terekhov 5Projektant Alexander Terekhov 6
Projektant Alexander Terekhov 7Projektant Alexander Terekhov 8Projektant Alexander Terekhov 9