Współczesna "ponura" moda, tak ukochana przez młodzież, nie przypomina typowej gotyckiej mody średniowiecza, raczej przyjmuje za podstawę styl neogotyku, który również powstał w Europie, ale już w 17-18 wieku. Wszyscy słyszeli o gotowej subkulturze, dziś jest tak popularna, że ​​styl gotycki w modzie staje się znakiem rozpoznawczym i zwolennikiem tego trendu.

Gotyk i moda damska

W sercu mody gotyckiej odzieży jest klasyczny czarny kolor i jego odcienie. Makijaż jest gotowy na śmiertelną bladość, implikuje całkowitą biel skóry i brak opalenizny. Obowiązkowy ciemny eyeliner w okolicach oczu i szminki w bardzo ciemnych kolorach.

W niekonwencjonalnych strojach Gotowi używają szlachetnych materiałów, takich jak aksamit, skóra, jedwab, lurek, tafta, często dekorują ubrania koronką. Filmy noir, obraz femme fatale , który pochodzi z epoki wiktoriańskiej właściwe Goses. Gorsety goth girls noszą jako odzież wierzchnią. Wolą sukienki i spódnice na podłogę, głównie rozkloszowane. Buty są wyłącznie czarne. Są to buty o grubych podeszwach, zwane pnączami, a także masywne szlifierze i okonie. Przedstawiciele tej subkultury często noszą kolczyki, biżuteria jest wybierana ze srebra - jej zimny kolor przypomina światło księżyca.

W stylu gotyckim jest tak charakterystyczny, że praktycznie nie można go pomylić z żadnym innym prądem. Kiedyś Goci pożyczyli od ruchu punków Iroquois, ale dzisiaj preferowane są długie włosy, pomalowane na czarno lub fryzury z cierniami. Ubrania są zakładane na obcisłe i luźne.

moda gotycka 1moda gotycka 2moda gotycka 3
moda gotycka 4moda gotycka 5moda gotycka 6
moda gotycka 7moda gotycka 8moda gotycka 9