Obraz dziewczyny, która preferuje eklektyzm w ubraniu, może wywołać tylko dwie emocje - podziw dla umiejętności łączenia tego, co nie jest połączone zgodnie z ogólnymi zasadami, lub kompletnego nie-postrzegania. Faktem jest, że ten niezwykły styl powstał pod wpływem subkultura hippisowska w latach siedemdziesiątych sprawia, że ​​jego fani nieustannie balansują na krawędzi. Mieszanie różnych stylów, faktur tkanin, kwiatów na jednym obrazku może sprawiać, że spojrzenia innych lub ich kpiny znikają z braku smaku.

Eklektyczna odzież 1Eklektyczna odzież 2Eklektyczna odzież 3

Podstawową zasadą eklektyzmu jest brak zasad.

Właśnie tak! Żadna stylistka na świecie nie może udzielić ci dokładnych zaleceń, których powinieneś przestrzegać podczas tworzenia obrazu w tym oryginalnym i szokującym stylu. Charakterystyczne cechy eklektyzmu w ubraniu to wyjątkowość i indywidualność każdego obrazu. Zapamiętajcie Jeanne Aguzarov, Keti Perry, Valery Leontiev, Lady Gagę. Te gwiazdy show-biznesu są zagorzałymi fanami eklektyzmu w ubraniu, ale podstawowe zasady, które pomagają im w rysowaniu obrazu, nie będą w stanie go złapać! Tworzą wrażenie ludzi z innej planety, wyjątkowych, charyzmatycznych i jednocześnie niezwykle stylowych. Wielu usiłowało dzielić się z nimi sławą, ale nie osiągnęło sukcesu. Wolność, ironia, brak autorytetu, własna opinia, niezależność, pewność siebie - tylko ludzie o podobnych cechach mogą sobie pozwolić na ubieranie się w tym stylu.

Jeśli powyższe nie jest zgodne z twoją percepcją świata i z samym sobą, eksperymenty z eklektyzmem najprawdopodobniej zawiodą. Dzieje się tak, gdy część wątpliwości jest przyczyną odrzucenia pomysłu. Ale jeśli naprawdę chcesz, zacznij od małych - zgranych dżinsów z klasyczną kurtką i szpileczkami, chuligański wygląd, luźna koszulka z surową ołówkową spódnicą i trampkami na wysokich obcasach, które Ci w tym pomogą.

Eklektyczna odzież 4Eklektyczna odzież 5Eklektyczna odzież 6
Eklektyczna odzież 7Eklektyczna odzież 8Eklektyczna odzież 9
Eklektyczna odzież 10Eklektyczna odzież 11Eklektyczna odzież 12