Dziś styl ubioru, charakterystyczny dla Chicago w latach 30. ubiegłego wieku, przeżywa "drugą młodość". Aby stworzyć obrazy w tym stylu, projektanci mody, organizatorzy imprez tematycznych i nowożeńcy planujący "gangsterski" kurort weselny. Ten oryginalny styl ubioru, który powstał w latach 30-tych w Chicago, charakteryzuje się średnią długością sukni, która ma zgubione rękawy, nabywając odważne wąskie paski, gołe plecy, szczupłą sylwetkę i napięty kontur. W tym okresie słowo "glamour" zostało użyte w odniesieniu do odzieży damskiej.

Wizerunek kobiety z Chicago 30 lat1Wizerunek kobiety z Chicago 30 lat2Wizerunek kobiety z Chicago 30 lat3

Cechy sukienek w stylu Chicago

Jeśli wyobrażasz sobie obraz kobiety, która w jednej z restauracji w Chicago 30 lat spędza czas w towarzystwie swojego męża lub kochanka, który jest bezpośrednio związany z amerykańskimi gangsterami, wówczas jej główną dominantą będzie sukienka. Jakie są jego funkcje? Po pierwsze, sukienka w stylu Chicago 30 lat stała się znacznie krótsza, sięgająca kolan. Warto zauważyć, że w nowoczesnej interpretacji jest dozwolona i ultrakrótka. Po drugie, talia wzrosła z linii środkowej uda prawie do normalnej pozycji, co sprawiło, że kobieca sylwetka była bardziej wyrafinowana. Po trzecie, pojawiły się cienkie paski, pozwalające odsłonić ramiona i strefę dekoltu. Szczególna uwaga zasługuje na cięcie. Wykonany na kosie, pięknie podkreśla kobiecą sylwetkę, czyniąc ją jeszcze bardziej atrakcyjną. Ten krój był często używany do szycia strojów wieczorowych, które są na długo przed kostką. Nawiasem mówiąc, w wieczorowych sukniach panie z Chicago przywitały obecność głębokiego wycięcia, odsłaniającego plecy. Sukienka miała ściśle dopasować się do górnej części ciała, sięgając od bioder w dół. Wciąż dolna funkcja sukienki w stylu Chicago - wizualnie przedłużona linia ramion. Efekt ten uzyskano dzięki szarfom na karku, etolom, szalom, zespołom i skrzydłom na paskach.

Najpopularniejsze materiały do ​​szycia sukien w styl gangsterski - to atlas, jedwab i szyfon, przyciągający uwagę połyskiem i brokatem, a także aksamitem, który wygląda drogo i efektownie. Nawiasem mówiąc, drogie tkaniny w latach trzydziestych były raczej wyjątkiem, ponieważ najbogatsze warstwy społeczeństwa amerykańskiego cierpiały z powodu skutków Wielkiego Kryzysu. Jednak dzięki paillettes, cekinom, cyrkoniom, frędzlom i koralikom, sukienki wykonane ze stosunkowo niedrogich tkanin wyglądały efektownie.

Okresowo wizerunek kobiety z lat 30. pokazuje domy mody. Tak więc w 2012 roku cała kolekcja wiosna-lato, stworzona przez Ralpha Laurena, była poświęcona gangsterskiemu splendorowi. Aby stworzyć zdjęcie w stylu Chicago, nie trzeba kupować nowej sukienki. Jeśli w swojej garderobie znajduje się model obcisłej sylwetki z niskim stanem, wystarczy ozdobić rąbek frędzlami, a strefę dekoltu dżerseczkami. Dodając cekiny i dopasowane akcesoria, łatwo zamieniasz się w marzenie amerykańskiego gangstera.

Akcesoria, makijaż i fryzury

Integralną częścią kobiecego wizerunku lat trzydziestych był zestaw akcesoriów składający się z butów, rękawiczek, toreb i kapeluszy wykonanych w jednym kolorze. Kapelusz może być zarówno miniaturowy, jak i szerokim rondem. Często włosy ozdabiano opaskami z piórami, kwiatami lub dużymi broszkami, inkrustowanymi kamieniami. Torebki modnych kobiet w Chicago były małą prostokątną kopertą. Nosił ją zwykle pod pachą. Przy chłodnej pogodzie obraz uzupełniono futrzanymi boazami. Nawiasem mówiąc, sztuczne futro nie było uważane za oznakę niewypłacalności lub braku smaku. Boa ze sztucznego futra nie wyglądały wcale gorzej niż produkty wykonane z lisów czy lisów. Łuk na karku, pończochy, długi ustnik, buty z zaokrąglonym noskiem, długi sznur paciorków przewiązany węzłem pod klatką piersiową, aksamitne lub jedwabiste długie rękawiczki z dużym dzwonkiem - wszystkie te detale służyły jako wykończeniowe ruchy obrazu.

Makijaż, który odpowiada trendom Chicago w latach 30. charakteryzuje się jasno zarysowanymi ustami i zaczerwienionymi oczami na tle wybielonej skóry. Brwi powinny być cienkie i wyraźnie kredowane na czarno. Tworząc obraz w stylu Chicago z 30 lat, nie zapominaj, że fryzury muszą również pasować. Najlepszym rozwiązaniem jest skrócenie kwadratowych lub strukturalnych błyszczących loków, ułożonych w fale.

Wizerunek kobiety z Chicago 30 years4Wizerunek kobiety z Chicago 30lat5Wizerunek kobiety w Chicago 30 lat6
Wizerunek kobiety w Chicago 30 lat old7Wizerunek kobiety z Chicago 30 lat old8Wizerunek kobiety z Chicago 30 lat old9
Wizerunek kobiety z Chicago 30 lat10Wizerunek kobiety z Chicago 30 lat11Wizerunek kobiety z Chicago 30 lat12