Moda jest najbardziej charakterystycznym znakiem rozpoznawczym społeczeństwa, które ma swoje specyficzne cechy w różnych częściach świata. Ta koncepcja jest bardzo zmienna i bardzo szybko się zmienia. Wielu wybitnych projektantów chętnie szuka nowych rozwiązań i pomysłów, które szybko mogą zakorzenić się w społeczeństwie. Warto zauważyć, że historia mody jest tak stara jak historia kostiumu. Zaczęło się od czasu, kiedy człowiek odkrył znaczenie ubrań i zaczął zastanawiać się nad swoją stylizacją i funkcją estetyczną. Wielu nawet nie wyobraża sobie, tak elegancka i fascynująca była moda XVIII wieku.

Cechy sukienki damskiej z XVIII wieku

W połowie XVIII wieku w sztuce potwierdzono styl rokoko, który dopełnia rozwój baroku. Filozofia stylu rokokowego była zdeterminowana głównie przez kobiety, ponieważ właśnie wtedy nastąpiła "feminizacja" kultury, a piękna połowa ludzkości zaczęła dokonywać fenomenalnego postępu w różnych gałęziach sztuki. Arystokratyczne ubrania dla kobiet były wyrafinowane i zmysłowe. Kobieca sukienka z XVIII wieku pozwoliła zewnętrznie przypominać elegancką porcelanową figurkę, podkreślając linię talii, okrągłość ud, delikatność delikatnych ramion i ramion.

Antyczne sukienki z XVIII wieku charakteryzowały się majtkowymi spódnicami, które wsparte są na gorsetach i szkieletach. Nie były okrągłe, ale owalne. Jeśli chodzi o stanik, rozciągnął się i przybrał kształt trójkąta. Kaskady z koronki, a także różne wstążki obficie zdobią suknie balowe z XVIII wieku i stają się ozdobą tamtych czasów. Ponadto aktywnie wykorzystywane są żywe i sztuczne kwiaty. Styl rokoko postawił kobietę w centrum uwagi i uczynił ją centrum przyjemności, a ona z kolei nie była przeciw. Panie z tamtych czasów zdały sobie sprawę z ich atrakcyjności i umiejętnie kreowały flirtujące obrazy z odważnymi kontrastami.

Oznacza to, że kobiece stroje z XVIII wieku charakteryzowały się:

  • elegancja;
  • arystokratyzm;
  • blask;
  • luksusowe ozdoby;
  • rzeźbiona sylwetka;
  • wstążki i koronki.

Jeśli chodzi o tkaniny, sukienkę w stylu XVIII wieku z reguły odcięto satyna i satyna. Jako zewnętrzną część garderoby zastosowano płaszcz, który swobodnie opadał z ramion. Specjalne znaki dla ich rycerzy zostały podane przez panie za pomocą wentylatorów, złączek i rękawic. Fascynujące stroje z XVIII wieku zostały uzupełnione bogactwem biżuterii, aw Wenecji także maskami, które noszono nie tylko w święta, ale także w życiu codziennym.

Sukienki z XVIII wieku1Sukienki z XVIII wieku2Sukienki z XVIII wieku3
Sukienki z XVIII wieku4Sukienki z XVIII wieku5Sukienki z XVIII wieku6
Sukienki z XVIII wieku7Sukienki z XVIII wieku8Sukienki z XVIII wieku9