Nowoczesna gocka subkultura powstała w latach 80. ubiegłego wieku. Jedną z najbardziej uderzających cech gotyckiego obrazu są ciemne tony i ponure kolory, a sesja zdjęciowa w tym formacie będzie najbardziej naturalna. Jeśli pociąga cię mrok szlachetnych ludzi z minionych stuleci, możesz bezpiecznie realizować swoje pomysły poprzez gotycką sesję zdjęciową. Gdzie powinniśmy zacząć?

Sesja zdjęciowa w stylu gotyckim

Na pierwszym etapie ważne jest, aby wybrać odpowiedni gotycki obraz do sesji zdjęciowej. Warto podkreślić główne cechy wspólne charakterystyczne dla większości obszarów kultury gotyckiej, w szczególności:

  • czarny eyeliner;
  • blady odcień twarzy;
  • usta, pomalowane ciemną szminką;
  • intensywny manicure, głównie w kolorze czarnym;
  • ciemne, ciemne kolory zewnętrznej odzieży i butów.

Spośród ubrań dla dziewczynek najlepiej nadają się gorsety, sukienki ze sznurowadłami, długie płaszcze i spódnice na podłogę. Najchętniej byłoby to ubrania wykonane z aksamitu, brokatu, jedwabiu. Pamiętaj, że w wąskich rzeczach trudno będzie ci się pozować, więc wybrane ubrania na sesję fotograficzną powinny być jak najbardziej swobodne i wygodne. Jeśli chodzi o buty, gotyckie buty z ostrym noskiem będą doskonałą opcją. Podczas gdy buty na platformie nie będą wyglądać bardzo fotogenicznie.

Biżuteria do sesji zdjęciowych może być skromna (biżuteria srebrna, pierścionki, naszyjniki). Akcesoria w stylu gotyckim to kolorowe soczewki, długie czarne lub białe paznokcie.

Jeśli planujesz sesję zdjęciową w pokoju studyjnym, twój makijaż powinien być znacznie jaśniejszy niż w codziennym życiu. Ponieważ najprawdopodobniej światło studyjne zmniejszy jasność, w szczególności makijaż na twarzy. Dlatego zaleca się wcześniejsze eksperymentowanie z makijażem w środowisku domowym.

gotycka sesja zdjęciowa 1gotycka sesja zdjęciowa 2gotycka sesja zdjęciowa 3
gotycka sesja zdjęciowa 4gotycka sesja zdjęciowa 5gotycka sesja zdjęciowa 6
gotycka sesja fotograficzna 7gotycka sesja fotograficzna 8gotycka sesja zdjęciowa 9