Jagody Goji są uważane za jeden z najbardziej przydatnych produktów na ziemi. W ich składzie jest więcej aminokwasów niż w mleku pszczelim, pod względem liczby witamin będą "prześcigać" wszelkie owoce cytrusowe, a skład mineralny jest bardziej przydatny dla zbóż.

Studiując ich skład chemiczny, można by pomyśleć - te owoce absorbują to, co najlepsze, jakie daje natura. Dzięki swoim składnikom jagody pomagają przedłużyć lata życia. Wiadomo, że tybetańscy mnisi, spożywając te owoce codziennie, pozostawali energiczni i zdrowi przez wiele lat.


Skład i właściwości jagód goji

Jagody Goji są wyjątkowe w swoim składzie, zawierają ponad 20 składników mineralnych (sodu, wapnia, potasu, miedzi, cynku itp.). Ale najważniejszy z minerałów - german, utleniony w ciele, wchodzi w różne związki, które zwalczają komórki nowotworowe.

W tych czerwonych owocach potrzebne są 18 aminokwasów zaangażowanych w podział komórek, które są niezbędne do regeneracji tkanek. Aminokwasy są najważniejsze w przekazywaniu informacji genetycznej, powstają z pasm RNA i DNA.

Jagody Goji są bogate w nienasycone kwasy tłuszczowe. Zawierają Omega-3 i Omega-6, które są ważne dla metabolizmu komórkowego i zapewniają aktywny metabolizm energetyczny. Skład chemiczny owoców goji ma kwas linolowy, niezbędny do normalizacji cholesterolu, niezbędny do produkcji hormonów płciowych.

Jagody to 8 polisacharydów i 6 monosacharydów. Substancje te są cennymi źródłami energii, są zaangażowane w budowę błon komórkowych, są potrzebne do aktywności mózgu.

Jagody są bogate w witaminy z grupy B, E, C, są w nich prowitaminą A. Te substancje biologicznie czynne zwiększają aktywność reakcji immunologicznych. Witamina E Jest uważany za źródło kobiecej urody, ponieważ przyczynia się do produkcji hormonu tarczycy, poprawia koloryt skóry, a tym samym wygładza zmarszczki. Witamina C - naturalny przeciwutleniacz, dzięki niemu organizm pozbywa się toksyn, a naczynia przywracają elastyczność.