W naszych sklepach zawsze można znaleźć krowie mleko, ale koza to coś w rodzaju rzadkiego przysmaku. Eksperci twierdzą, że to właśnie w tym tartym napoju zawiera maksymalną ilość składników odżywczych i można słusznie uznać za uniwersalne narzędzie leczenia. W tym artykule dowiesz się, jak dobre jest mleko kozie i ile zawiera kalorii.

Korzyści i szkoda kozie mleko

Mleko kozie jest o wiele bardziej użyteczne niż mleko krowie, ponadto, w przeciwieństwie do drugiego wariantu, nie zawiera alfa-1-kazeiny i dlatego nie powoduje niestrawności. Co więcej, stosowanie koziego mleka na biegunkę jest nieocenione - pozwala szybko poradzić sobie ze wszystkimi przejawami tego zaburzenia. Jeśli mleko krowie jest często reakcją alergiczną, to w tym przypadku nie jest to obserwowane.Główną korzyścią mleka koziego są ogromne ilości witamin i minerałów: pełny kompleks B, a także A, C, E, D, H i PP. Jest to prawdopodobnie najbardziej kompletny kompleks. witaminy w jednym produkcie! Lista użytecznych substancji, które są częścią, to także biotyna, lecytyna, cholina, albumina i globulina. Wiele z tych substancji ma szczególnie dobry wpływ na wygląd: wyrównaj skórę, popraw stan paznokci i włosów.

Ponadto w takim mleku jest dużo minerałów, zwłaszcza kobalt, który ma korzystny wpływ na metabolizm. Ponadto, mleko kozie zawiera wystarczającą ilość wapnia, manganu, fluoru, fosforu, sodu, magnezu, jodu, molibdenu, miedzi i potasu, dzięki czemu praca wszystkich układów ciała jest zoptymalizowana, serce i naczynia krwionośne zostają wzmocnione, a stan tkanki nerwowej ustabilizowany.

Jednak ten produkt ma również szczególne szkodliwe właściwości. Na przykład jest w nim dużo tłuszczu, a jednocześnie nie ma enzymów lipazy, które mogłyby pomóc mu się zepsuć. Z tego powodu jego właściwości kozie mleko w diecie należy stosować ostrożnie. Jeśli używasz go do karmienia dziecka, rozcieńcz je pokarmem dla niemowląt lub mlekiem matki.

Ile kalorii w mleku kozie?

Zawartość kalorii w mleku kozim jest nieco wyższa niż mleka. Na przykład w naturalnym (surowym) mleku kozim 68 kcal, z 3 g białka, 4,2 g tłuszczu i 4,5 g węglowodanów. Pomimo zwiększonej zawartości kalorii jest bardzo dobrze wchłaniany i pomaga organizmowi w budowaniu tkanki mięśniowej (osiąga się to dzięki wysokiej strawności białka).

Diety z koziego mleka

Istnieje kilka opcji diety z mleka koziego. Rozważymy dwie opcje: krótkoterminową, szybką likwidację kilku kilogramów przed wakacjami i długoterminową, przeznaczoną do powolnego odchudzania o wysokiej jakości i doskonałej konserwacji wyników.

Dieta na mleku kozim przez 3 dni

Co dwie godziny wypij szklankę mleka koziego - tylko 5 szklanek dziennie. Raz dziennie można dodać do niego krakersy z otrębów lub żyta. Ponadto możesz pić nieograniczoną ilość wody. Przez ponad 3 dni dieta ta nie powinna być przestrzegana i należy ją pozostawić ostrożnie: w pierwszym dniu wprowadź dieta kaszę mleczną lub zupę, a dopiero od drugiego dnia spożywać zwykłe pokarmy.

Dieta na mleko kozie i prawidłowe żywienie

Ta dieta może być utrzymywana przez czas nieokreślony. Tempo utraty wagi wynosi 1-1,5 kg na tydzień. Po osiągnięciu pożądanego wyniku kontynuuj Mleko kozie z dietą jeść przez kolejne 1-2 tygodnie, aby naprawić wyniki.

Przybliżona dieta:

  1. Śniadanie: jajecznica z 2 jaj lub porcja owsianki na wodzie.
  2. Drugie śniadanie: szklanka koziego mleka.
  3. Obiad: lekka zupa jarzynowa.
  4. Popołudniowa przekąska: szklanka koziego mleka.
  5. Kolacja: kapusta / cukinia / mieszanki warzywne + chude mięso / drób / ryba.

Jedzenie tak, urozmaicenie menu, zjedzenie maksymalnie warzyw, a wkrótce znajdziesz kształt swoich marzeń.