Poranny posiłek, w rzeczywistości - najważniejszy. Bardzo często zdarza się, że w pośpiechu nie można normalnie jeść. Aby dobrze zjeść, musisz dowiedzieć się, co możesz zjeść na śniadanie.

Co możesz jeść na śniadanie podczas diety?

Dietetycy mówią, że poranne śniadanie nie może być odłożone na później, nawet jeśli nie chcesz jeść lub nie masz wystarczająco dużo czasu. Śniadanie powinno być smaczne i lekkie, ale jednocześnie przydatne.

Żywność idealna na śniadanie:

  1. Jaja kurze - brytyjscy naukowcy uważają, że jaja są zdrowym i odżywczym produktem. Dzięki nim możesz zachować mentalną i fizyczną aktywność przez długi czas. Jaja można łatwo ugotować. omlet lub jajecznica.
  2. Kasze - najbardziej zdrowe zboża to pełnoziarniste. Pomagają pozbyć się chorób sercowo-naczyniowych, a także zawierają witaminy i minerały. Na śniadanie można ugotować kasza gryczana lub płatki owsiane z otrębami.
  3. Twarożek - rano najlepszy jest twarożek o zawartości 1,8% tłuszczu, można go jeść z jagodami lub galaretką. Dla łatwej asymilacji wystarczy zaledwie 200 gramów produktu.
  4. Jogurt - to oczywiście tylko naturalny jogurt. W sklepach taki jogurt jest bardzo trudny do znalezienia, więc można go samemu ugotować.
  5. Chleb żytni - bogaty w sole mineralne, błonnik, witaminy i inne użyteczne substancje. Możesz dodać do niego kawałek sera białkowego.

Ile można zjeść na śniadanie?

Aby śniadanie było przydatne i satysfakcjonujące, powinieneś jeść produkty, które nie przeciążają przewodu pokarmowego, ale dostarczają organizmowi energii przez pierwszą połowę dnia. Zalecane spożycie kalorii wynosi około 350-400 kcal.

Bardzo ważne jest, aby pamiętać, że odżywianie powinno być zbilansowane i użyteczne, dlatego należy wybierać żywność ekologiczną i zapewnić, że białka, tłuszcze i węglowodany są obecne w diecie.

ile można zjeść na śniadanie