Okulary ze specjalnymi soczewkami służą do korekcji wzroku, gdy jej parametry są odbiegające od normy. W zależności od charakteru tych odchyleń, zaleca się okulary sferyczne (zwykłe, Franklin, periscopic), pryzmatyczne, cylindryczne, sferyczne, cylindryczne, stenopowe, kolorowe.

Wybór okularów do widzenia, rodzaje okularów

Bez okularów nie da się zrobić:

 • presbiopsja (zaburzenia wieku);
 • krótkowzroczność do -30 dioptrii;
 • nadwzroczność do +10 dioptrii;
 • astygmatyzm do 6 dioptrii;
 • nietolerancja soczewek kontaktowych;
 • niezdolność do przeprowadzenia korekcji refrakcji (operacja).

Wybierając okulary do przywracania i korekcji wzroku, przede wszystkim zwracaj uwagę na to, czy utrzymujesz prawidłową ostrość wzroku, a także na zdolność wyraźnego widzenia obu oczu w tym samym czasie.

Ważne jest poczucie komfortu noszenia okularów. Tutaj pierwszym ważnym czynnikiem jest ruchliwość nosa. Twarde noski mogą naciskać na nos i powodować dyskomfort, szybkie zmęczenie. Ponadto po nich na nosie pozostają ślady. Dlatego preferuj okulary z miękkim silikonem, ruchome nakładki na nos.

Drugim czynnikiem są świątynie. Ich rozmiar musi być wybrany zgodnie z odległością od obręczy do wybrzuszenia za uchem.

Okulary do wyciskania lub okulary do ćwiczeń mają na celu złagodzenie zmęczenia oczu po intensywnym zmęczeniu oczu, chronią przed promieniami słonecznymi, a także częściowo przywracają ostrość wzroku (z zastrzeżeniem trwałego treningu).

Modne ramki i stylowe okulary

Bez wątpienia rama powinna Ci się spodobać i dopasować kształt twarzy. Aby prawidłowo wybrać kształt oprawek okularów do widzenia, należy kierować się następującymi kryteriami:

 1. Jeśli masz owalną lub diamentową twarz , to najprawdopodobniej jesteś szczęśliwym posiadaczem optymalnych proporcji. Dlatego każda ramka podkreśli Twoje naturalne piękno.
 2. Jeśli twoja twarz jest okrągła , odrzuć okrągłe ramki z gładkimi liniami. Pożądane jest, aby kierować się klatkami o ostrych kątach, prostokątnych i wąskich. Nie wybieraj masywnych ramek. Należy również wziąć pod uwagę odcień skoczka - nie powinien on być jasny ani ciemny. Jasny skoczek jest idealny.
 3. Wydłużona wąska twarz będzie wizualnie korygować ustawienie średnio szerokie, ale wystarczająco długie.
 4. Trójkątny kształt twarzy , charakteryzujący się szerokim czołem lub zbyt masywną brodą, może być również zrównoważony kształtem obręczy. W takim przypadku wybierz jasną ramkę, która wizualnie zmniejszy górną część twarzy. Jasny, z dekoracją, ramowe "kocie oczy" skoryguje proporcje w drugim przypadku (szeroki podbródek).
 5. Kwadratowa twarz (szerokie czoło i masywna broda) zostanie unieruchomiona przez wąską owalną ramkę.
 6. stylowe okulary do widzenia

Możesz również wizualnie skorygować niektóre części twarzy. Na przykład, jeśli nos jest długi, wybierz ramkę z niskim skoczkiem. Jeśli mały i krótki - z wysokim. Dla kobiet z zamkniętymi oczami dobrze jest wybrać okulary, które mają szerszy brzeg wokół zewnętrznych krawędzi.

Najmodniejsze okulary na nadchodzący sezon to oczy kota, smocze oczy, duże modele ramek, metalowe ramki. Ramy ozdobione skręconymi wzorami i kamieniami również będą modne.

Modne okulary marki do korekcji wzroku produkowane są przez światowej sławy firmy: Cazal, Prada, Jimmy Choo, Valentino, Lanvin Paris, Tods itp.