Okulary są modnym dodatkiem, który nie tylko chroni oczy przed słońcem, poprawia wzrok, ale także bierze udział w tworzeniu obrazu. Mogą pomóc wyglądać jak w biznesie, "cool", lub być stylowym, a nawet seksownym. Wszystko to jest możliwe w przypadku, gdy okulary prawidłowo podniosą się.

Kształt okularów dla okrągłej twarzy

Okrągła powierzchnia odpowiada następującym parametrom:

 • nawet "na oko" widać, że na szerokość i długość ma on niemal identyczne rozmiary;
 • bez wyraźnych kości policzkowych;
 • "jabłka policzkowe" są wyraźnie widoczne;
 • podbródek i linia włosów zaokrąglone.

Kobiety z tą osobą zwykle chcą, aby była bardziej kobieca, jędrna, aby podkreślać pionowe linie. Wszystko to można w pełni osiągnąć poprzez odpowiedni makijaż i, oczywiście, okulary.

Jakie okulary krążą wokół twarzy?

 1. Górna linia akcesoriów powinna mieć taki sam kształt jak brwi.
 2. Okrągłe okulary Nie pasują do pulchnych dziewcząt, tylko podkreślają tę formę.
 3. Nie kupuj akcesoriów z jasną lub masywną ramą - dodadzą objętości i agresywności. Również nie pożądane są elementy dekoracyjne w ramie i lśniące odcienie.
 4. Preferuj ramę lekko wycelowaną w skronie lub z wysokimi ramionami. Możesz również zobaczyć prostokątny lub inny wydłużony kształt.
 5. Dla stosunkowo wąskiej okrągłej twarzy dobrym rozwiązaniem byłyby okulary "motyle" lub inne, ale rozciągnięte w skroniach.
 6. Stroje Aviator nadaje się do okrągłej twarzy z wąską brodą.

Oznacza to, że istnieje wiele opcji tej formy twarzy, a ich wybór jest praktycznie nieograniczony. Ponadto, w chwili obecnej producenci okularów stale wytwarzają linie nowych modeli, spośród których po prostu niemożliwe jest nie znaleźć "naszych własnych".

Kolor okularów przeciwsłonecznych na okrągłą twarz

Kolor ramki, wyjątkowo, powinien być spokojny, miękki, na przykład brązowy lub metaliczny. Te odcienie będą dobrze wyglądać na brunetkach i brązowowłosych kobietach. Zielonkawe lub stonowane niebieskie kolory będą pasować do blondów, a włosy o barwie pszenicy będą korzystnie podkreślać. Rudzielec może wybrać białą, mleczną lub beżową obręcz. Nie jest zabronione kategoryczne zwracanie uwagi na jaśniejsze kolory, o ile są wyciszone i matowe.

Oczywiście należy wziąć pod uwagę preferencje dotyczące kolorów w ubraniu. Pamiętaj, jakie rzeczy cienią się w twojej szafie. Jeśli jesteś zwolennikiem różnorodności, kup okulary o neutralnym obrzeżu, które pasują do wszystkiego.

A przy wyborze koloru soczewek do okularów przeciwsłonecznych na okrągłą twarz, nie można się ograniczyć. Eksperymentuj, ale pamiętaj, że okrągły kształt jest dość ekstrawagancki, więc jasne soczewki nadają się tylko w niektórych przypadkach. Ale brązowe, szare, ciemne kolory - opcja na każdy dzień.

Dopasowanie i wybór

Jeszcze wyraźniej, jakie okulary pasują do okrągłej twarzy, staniesz się, gdy zmierzysz kilka modeli. Główne wymagania, które musi spełniać to akcesorium w tym przypadku:

 • sprawić, by kości policzkowe były bardziej zauważalne;
 • wydłużyć twarz;
 • nastoletnie "okrągłe oblicze", aby zrobić więcej kobiecości.

Ważne jest, aby pamiętać, że okrągła twarz nie jest wadą. "Piękno o długiej twarzy" czasami wydaje się, że są zbyt naiwne i miłe. W niektórych przypadkach jest całkowicie bezużyteczne, aby osiągnąć rygor, nie tylko pod względem charakteru, ale także wyglądu, pomocy różnych akcesoriów. Okulary - to jest rzecz, której zakup nie uderza mocno w twoją kieszeń, ale będzie w stanie dopasować obraz na równi z kosmetykami i fryzurą.

Zmierz swoje okulary w pokoju z dobrym oświetleniem, z dużym lustrem, nie kupuj tego sprzętu w pośpiechu lub na rynku. Powinien nie tylko spełniać funkcję estetyczną, ale przynajmniej nie szkodzić twoim oczom.

kształt okularów na okrągłą twarz 1kształt okularów na okrągłą twarz 2okrągły kształt twarzy 3
kształt okularów na okrągłą twarz 4kształt okularów na okrągłą twarz 5okrągłe okulary o kształcie twarzy 6
kształt okularów na okrągłą twarz 7okrągły kształt twarzy szklanki 8okrągły kształt twarzy okularów 9