Angielski kołnierzyk można znaleźć na kurtkach, płaszczach, kurtkach damskich i męskich. Głównymi częściami tego modelu są same drzwi (ich górna część) i tak zwane klapy (dolna część). Wizualnie pogłębia wycięcie na ubraniach.

Historia kołnierza angielskiego

Ten kołnierz model stał się mocno w modzie jako detal męskiej garderoby na początku ubiegłego wieku. Angielski nazywa się, ponieważ został po raz pierwszy noszony przez księcia Kentkiego George'a Edwarda Alexandra Edmunda. Z biegiem czasu obroża zaczęła być nazywana po prostu opuszczeniem.

Dziś kołnierz angielski (obrócony) służy do szycia odzieży męskiej i damskiej. Nie traci ono znaczenia, ponieważ trafia do wszystkich i zawsze jest właściwe.

Na detalach damskiej garderoby taki kołnierz jest często wykonywany. Na przykład może to być płaszcz, sukienka lub bluzka z angielskim kołnierzykiem.

Co ubierać z angielskim kołnierzykiem?

Jeśli masz płaszcz z takim kołnierzykiem, najlepiej patrzeć na ubrania z wysokim dekoltem, na przykład golfem. Czasami jednak pożądane lub konieczne byłoby założenie czegoś z inną formą szyi. Kołnierzyk na kołnierzyku powoduje, że szyja jest zbyt otwarta, a Ty nie czujesz się komfortowo i zimno. I nie będzie wyglądać bardzo. W tym przypadku potrzebujesz tylko szalika lub szalika. I że wygląda świetnie i dobrze chroni szyję przed wiatrem i pół-sezonowym przeziębieniem, ucz się związać to na przykład włoska lub inna piękna strona.

Opcjonalnie możesz założyć płaszcz pod płaszczem lub modny snob. Wtedy nie musisz się zastanawiać, jak zawiązać szalik.

Kurtki i kurtki z angielskim kołnierzem najlepiej nosi się pod bluzką pod gardłem. W takim przypadku będziesz wyglądać ściśle i skromnie, co wymaga ubioru w prawie każdym miejscu pracy. No cóż, sukienki są noszone same przez się i nie wymagają żadnych dodatkowych elementów, z wyjątkiem tego, że można nałożyć na szyję dekorację.

Angielski kołnierzyk1Angielski kołnierzyk2Angielski kołnierzyk3
Angielski kołnierzyk4Angielski kołnierzyk5Angielski kołnierzyk6
Angielski kołnierzyk7Angielski kołnierzyk8Angielski kołnierzyk9