Mały frontowy ogród lub ogromny ogród to idealne miejsce na relaks po męczącym dniu. Właściwy projekt - i najlepsze miejsce do relaksu nie można znaleźć!

Ogólne wskazówki dotyczące dekoracji ogrodu

Jeśli nie jesteś profesjonalistą w dekorowaniu, nie oznacza to, że nie możesz rysować przestrzeni w ogrodzie. Główna zasada - przestrzeganie jednego stylu we wszystkich twoich pomysłach. Pożądane jest, aby linie były proste: odpowiednia kombinacja klombów, trawników, stawów i ścieżek doda wyrazistości. Elementy wystroju ogrodu, na przykład, różne figury powinny pasować organicznie do ogólnego kształtu. Jeśli zbudowany w ogrodzie altana w klasycznym stylu z kolumnami, gnomy nie są zbyt dopasowane do sytuacji. Przydatną techniką jest utrzymywanie kontrastu: odcień w świetle, trawnik z wysokimi krzewami, drzewa z klombami.

Dekoracje ogrodowe wykonane z kamienia zmieszczą się niemal w każdym krajobrazie. Jest to wyjątkowy naturalny materiał, który można wykorzystać nie tylko do dekoracji ścieżki ogrodowej. Ściana brukowa służy jako system utrzymujący i strefa podziału. Odpowiednio ustawiając kamienie na siebie, dostajesz spektakularną skalistą rzeźbę.

Wystrój ogrodu1Wystrój ogrodu2Wystrój ogrodu3

Jeśli pozwala na to obszar, elementy oświetleniowe często łączone są z wystrojem ogrodu wykonanym z metalu, na przykład z kutej latarni. Doda teren rekreacyjny w pobliżu stojącego sklepu z drzewa i metalu.

Wystrój ogrodu4Wystrój ogrodu5Wystrój ogrodu6

Nieodłączna część wystroju - lampy ogrodowe . Udekoruj ścieżki za pomocą oświetlenia konturowego w postaci przewodów LED. Dla integralności kompozycji niższe i grupowe oświetlenie drzew nie przeszkadza. Formy ogrodowe, doniczki, rzeźby, zbiorniki zalecane są do oświetlania od tyłu (z tyłu). Punktowy rodzaj oświetlenia - klasyk gatunku.

Wystrój ogrodu7Wystrój ogrodu8Wystrój ogrodu9

Drewno w ogrodzie

Być może najbardziej popularnym materiałem do dekoracji ogrodu jest drzewo. Jest to niezawodny, skuteczny i praktyczny materiał. Projekt może być najbardziej prymitywny, od ławki kłód po wystrój ogrodu w formie młyna. A właścicielami i gośćmi będzie bardzo dobrze wyposażona altana - klasyczne wykończenie każdego ogrodu. Może być ozdobiony metalowym kuciem lub curlingiem zieleni.

Garden Decor10Wystrój ogrodu11Dekoracje ogrodowe12

Łatwa instalacja i pergola - dach przypomina kratownicę i kilka kolumn, nie ingeruje w ażurowy baldachim. Taras może być używany do relaksu lub jedzenia na świeżym powietrzu. Ułóż tkaninę w baldachim dla większego komfortu. Krata jest drewnianą strukturą kratownicową, na którą wspinają się wspinacze. Ta opcja wizualnie podzieli ogród na strefy. Jest tylko wystrój mebli ogrodowych. Może to być wiklinowy stół z krzesłami, można dodać poduszki.

Wystrój ogrodu13Wystrój ogrodu14Wystrój ogrodu15